Artur Kubica

Artur Kubica - Foto: ČRo Ostrava

Artur KubicaFoto: ČRo Ostrava

redaktor, moderátor

Co v rozhlase dělám:
Hraji lidem dechovku, kterou mám nejraději, takže na rozdíl od posluchačů, kteří poslouchají rádio, protože jim tam hrají, co mají rádi, já si poslouchám rádio a hraji si sám co mám nejraději... jenže to by nestačilo, a tak tu dechovku kořením nápady jak se bránit proti zločincům, a taky humorem, to aby tady na tom rozhlasovém světě nebylo smutno. 

Jak jsem se k této práci dostal:
Je to osud. Rádio snad má každý rozhlasák v krvi, takže když nepracuje v rozhlase a jde kolem, tak tam prostě vejde a začne. Tak nějak to před deseti léty začalo, a i když jsem mezitím změnil působiště a dělám především pro televizi, pořád se do rozhlasu vracím. Je to totiž čisté, srozumitelné a nenafoukané prostředí. 

Co považuji za rozhlasová "nej" v mé práci:
To je jednoduché, to nej je, že mě posluchači nevypnou, že mi nenadávají, a že se tady u mikrofonu kolikrát zasměji a zapomenu na starosti, které zůstanou někde za dveřmi rozhlasu. Jednou jsem vysílal zprávu ze soudu, že zloděj zavraždil dvaašedesátiletou stařenku. O pár dní později vtrhla do rozhlasu elegantní paní, zeptala se mě kolik má let, já řekl, že tak padesát, ona dodala, že sedmdesát pět a abych si příště důkladně rozmyslel, až o nějaké dvaašedesátileté paní řeknu, že je stařenka. Nejkrásnější na tom rozhlasovém světě je, že se najdou posluchači, kteří vám to řeknou na rovinu, a tím z vás udělají dospělého člověka, který si váží ostatních kolem sebe a nehraje si na mistra světa, což by mu stejně na tom kousku hlíny uprostřed Evropy bylo na nic. 

Dosavadní kariéra:
Nějaké ty školy má každý. To nepokládám za kariéru. Já mám radost z mých dvou kluků a ze starostlivé ženy. Dělal jsem na stavbě, v novinách, v reklamní agentuře, v rozhlase a v televizi. V poslední době jsem se specializoval na kriminalitu. Baví mě to, ale někdy si říkám, že by za pár let neškodilo tohle prostředí změnit třeba za zoologickou zahradu nebo za velkovčelařství. 

Co jsem ochoten na sebe prozradit:
Mám několik včelstev, hraji na trubku, sklep mám plný různých kutilských strojů a jednou bych si chtěl postavit vznášedlo. Nemám rád zločince a nafoukané ješity. A nejradši jsem doma, na zahradě u dobrého vínečka a pivečka, a když svítí sluníčko a všichni blízcí a přátelé jsou v pořádku. 


Telefon: 596 203 171 

E-mail: Artur.Kubica@ov.rozhlas.cz

 
Moravskoslezský kraj
Dnes
  Polojasno
21 °C
Zítra
  Polojasno
22 °C
Pondělí
  Oblačno
22 °C

Anketa

 

Zelená vlna