Malá Ostrava

Čas vysílání: neděle 13:35  |  Délka pořadu: 20 minut  
 
Akustická kytara (ilustrační foto) - Foto: Public Domain

Akustická kytara (ilustrační foto)Foto: Public Domain

Jarní festival písničkářů ve velkém letním ohlédnutí.

Každou neděli po celé letní prázdniny 2017 uslyšíte ve vysílání Českého rozhlasu Ostrava mimořádný letní hudební seriál Malá Ostrava. Ojedinělé nahrávky jsme pořídili v ostravském hudebním klubu Parník 7. dubna na stejnojmenném festivalu Malá Ostrava. 

S nápadem opět propojit žánry od folku přes country k blues, šansonu, či rocku, přišel v roce 2007 hlavní organizátor Milan Kaplan.  

Na letošním jubilejním 10. ročníku Malé Ostravy vystoupili písničkář Ota Maňák s Petrem Kasanem, kytarový frajer a mírně temný písničkový vyprávěč Petr Rímský s kapelou Misitu, jedinečný zpěvák a klávesák Jan Spálený, originální Valaši – zpěvák a kytarista František Segrado společně s klavíristou a hráčem na foukací klávesovou harmoniku Petrem Gregorem a stylová moderní country kapela v moravském střihu Mike Fojtík & Přátelé. A byl to vpravdě svátek hudby a společného souznění. 

Připravuje a uvádí: Zdeněk Tofel 


Historie pořadu:
Pořad vznikl z popudu hlavního organizátora a někdejšího rozhlasáka Milana Kaplana. První díl vysílá Český rozhlas Ostrava v neděli 2. července, poslední je na programu 27. srpna. Postupně uslyšíte všechny účinkující. 

Pořad: Malá Ostrava  |  Stanice: Ostrava
Čas vysílání: neděle 13:35  |  Délka pořadu: 20 minut  
 
Moravskoslezský kraj
  Srážky: přeháňky, Mosty u Jablůnkova - estakáda
  Srážky: přeháňky, Třinec
  silnice I/48, v katastru obce Nový Jičín - v katastru obce Šenov u Nového Jičína, okr. Nový Jičín, práce údržby, pravý jízdní pruh uzavřen, Od 22.01.2018 07:00 Do 22.01.2018 17:00, Práce v obou směrech, ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace