Ostravské folklorní kalendárium

Čas vysílání: pátek 18:04  |  Délka pořadu: 30 minut  
 
Ostravské folklorní kalendárium - Foto: Zdeněk Vaiz,  MFF CIOFF PLZEŇ

Ostravské folklorní kalendáriumFoto: Zdeněk Vaiz, MFF CIOFF PLZEŇ

Hudebně-slovní pořad o tom, co se děje v žánru lidové písně a hudby především v České republice, ale i blízkém zahraničí.

Jednou týdně nabízíme pozvánky na kulturní akce, přehled o dění v žánru lidové písně a hudby především z našeho Moravskoslezského kraje, ale také dalších regionů naší země a uvádíme výroční profily interpretů nebo osobností spojených s našim regionem, ale i daným žánrem (obecně folklor). 

V hudebně publicistickém okénku upozorňujeme na domácí i zahraniční festivaly, na nichž reprezentují Českou republiku naše soubory. Významné místo mají v pořadu zvykoslovné tradice spojené s lidovým kalendářem celého roku – my na ně upozorňujeme s komentářem a především hudebními ukázkami průběžně celý rok. 

Sledujeme také výkony mladých interpretů (soutěže Zpěváčků, ZUŠ...), informujeme o natáčení nových CD, vydávání zpěvníků, publikací, filmů, prezentaci v zahraničí, a podobně. 

Uslyšíte zde známé, ale i méně známé lidové písně z domova i zahraničí s krátkým komentářem, který posluchači nabízí základní fakta – název titulu (písně, směsi, instrumentálky...), interprety (zpěvák, primáš, sólista, sbor, upravovatel, případně skladatel...), kde nahrávka vznikla (studio, LIVE...) a krátce charakterizuje etnoregion, případně zmíní stát odkud titul pochází. 

To vše nabízí Ostravské folklorní kalendárium populárně-naučnou formou. Je určen všem posluchačům. 

Připravuje a uvádí: Zdeněk Tofel 


Historie pořadu:
Pořad pod stejným názvem původně uváděl Jan Rokyta už kolem roku 2000. Pak jej převzal Zdeněk Tofel kolem roku 2004 a byl vysílán každou neděli po 18:00. Od ledna 2012 až do prosince 2013 byl pořad vysílán každou sobotu v 17:05. Na začátku roku 2014 se opět měnil den a hodina vysílání, a to na pátečních 18:04. 

Pořad: Ostravské folklorní kalendárium  |  Stanice: Ostrava
Čas vysílání: pátek 18:04  |  Délka pořadu: 30 minut  
 
Moravskoslezský kraj
  Stav vozovky: námraza, D48-64,9 km
  Stav vozovky: námraza, D48-64,8 km
  Od 24.2.2018 23:30 do 25.2.2018 01:35; v ulici Purkyňova v obci Opava; nehoda; havarované vozidlo; havárie OA.

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace