Harenda

Čas vysílání: čtvrtek 18:04  |  Délka pořadu: 26 minut  
 
Harenda - Foto: František Tichý

HarendaFoto: František Tichý

Podvečerní půlhodinka hudby a povídání o klubech, kapelách a hudebních osobnostech klubové scény moravskoslezského regionu a okolí. Náš kraj nabízí řadu skvělých kapel a interpretů, a v Harendě se mohou tito profesionální i amatérští muzikanti prezentovat.

V jednotlivých dílech Harendy jsou zařazovány reportáže z koncertů a novinky na ostravské klubové scéně, profily nových i zavedených kapel, seriál mapující kompletní ročníky celorepublikové soutěže kapel Boom Cup – včetně zařazování živých nahrávek z jednotlivých koncertů. Slyšet můžete také týdenní nabídku koncertů a klubových akcí a od začátku roku 2012 rubriku Broukání profesora Gajdici. 

Připravuje a moderuje: Igor Vašut 


Historie pořadu:
První Harenda se vysílala 6. dubna 2007 (byl to pátek) mezi 20. a 21. hodinou. Tehdy měl pořad dvě části – hitparádu (v níž se představovalo vždy sedm skladeb) a publicistickou část (v níž se představovala určitá kapela). Autorkou byla Monika Horsáková, kterou v létě 2008 vystřídal Igor Vašut. 

Igor Vašut pro vás připravuje a uvádí Harendu už od roku 2008. - Foto:  osobní archiv Igora Vašuta

Igor Vašut pro vás připravuje a uvádí Harendu už od roku 2008.Foto:  osobní archiv Igora Vašuta

V té době také došlo ke změnám ve struktuře pořadu. Skončila hitparáda a přibyly pravidelné rubriky – do roku 2011 například Praskání Rosti Petříka. Změnil se také vysílací den, Harenda se posunula na čtvrtek. Čtvrteční večery vydržely Harendě až do konce roku 2011, pak se kvůli zkrácení vysílací doby Českého rozhlasu Ostrava pořad přesunul na nedělní 18. hodinu. 

V lednu 2014 se kvůli rozsáhlým změnám v programu regionálních stanic Českého rozhlasu (o změnách čtěte zde) vrátilo vysílání Harendy na čtvrtek a délka pořadu se zkrátila z 55 minut na necelou půlhodinku. 

Za dobu vysílání Harendy prošla pořadem celá škála více či méně známých hudebních uskupení – například Kuličky štěstí, Hrabě X, Windy, Najzar, Duo Juyos, Igor Vašut (pozdější autor pořadu, tehdy ale jako bubeník kapely Zpocený voko), Prouza, Kauflant, Amorfia a spousta dalších. 

Svým způsobem unikátní bylo vysílání 24. listopadu 2011, tehdy poprvé se Harenda vysílala živě ze Studia 1. V přímém přenosu hrál vítěz 9. ročníku soutěže kapel Boom Cup – Black Roll. 

Odvysílané pořady (od začátku roku 2009) si můžete poslechnout v iRadiu. 

Autor:  Igor Vašut, F. Tichý  (tif)
Pořad: Harenda  |  Stanice: Ostrava
Čas vysílání: čtvrtek 18:04  |  Délka pořadu: 26 minut  
 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace