Koktejl

Čas vysílání: pondělí-pátek 10:04  |  Délka pořadu: 56 minut  
 
Koktejl. Magazín o životním stylu - Foto: Marián Vojtek

Koktejl. Magazín o životním styluFoto: Marián Vojtek

Kdo si občas rád nesedne s někým, s kým si dobře popovídá? Přesně to lze zažít v Koktejlu. Je to hodina s hostem ve studiu. Někdo by řekl talk-show, jiný hodinové interview nebo lze prostě říci – rozhovor.

Výraz „koktejl“ v názvu vystihuje tématickou rozmanitost. Ve studiu se potkáváme s herci, vědci, sportovci, pamětníky, nadanými dětmi, muzikanty a vůbec lidmi jakkoliv zajímavými. 

Podtitul pořadu „Jak se žije?“ vystihuje podstatu rozhovorů. Ve spoustě případů už hosté odkryli nesmírně zajímavé momenty svého života. Kterékoliv setkání může být velice inspirativní. 

Koktejl je příjemným zvolněním tempa. Formát pořadu není nijak nový, či objevný. Moderátor se ve studiu potká s hostem a záleží na něm, zda se před mikrofony odehraje zajímavý příběh. 

Hodina, která je k dispozici, je doplněna i muzikou. I ta má v Koktejlu svou funkci. K hudebním hostům patří i ukázky jejich tvorby, hlavně toho, co jinde není k slyšení a pokud si to téma žádá, přihlížíme alespoň k hudební atmosféře. 

Koktejl se téměř vždy stane jakousi výpravou do jiných životů, pro posluchače může být mnohdy malou konfrontací s ním samotným. Kromě toho, že v pořadu neusedl a neusedne politik, není výběr hostů ničím limitován. Není podmínkou, že host musí být mediálně známý, naopak rádi objevujeme zajímavé osobnosti, které si pozornost zaslouží. 

Ale mezi hosty byla už nevyčíslitelná řada hostů velmi zvučných jmen (někteří jsou zmíněni na konci kapitoly Historie pořadu) a mnozí se dokonce rádi po čase vrátili, či sami projevili zájem o pozvání. A z toho máme opravdu radost. 

Koktejl většinu týdne připravuje Kateřina Huberová, jednou za 14 dní taky Iva Piskalová. Každé pondělí je jeho autorkou Eva Lenartová, která se věnuje převážně divadelním zajímavostem. 

Připravují a moderují: Kateřina Huberová, Iva Piskalová, Eva Lenartová 


Historie pořadu:
Koktejl se rodil na začátku tohoto století. Ve vysílacím schématu ve stejném čase vždycky figuroval rozhovor s hostem. Většinou ale reflektoval aktuální dění, takže mezi hosty bylo mnoho organizátorů akcí všeho druhu a měl více zpravodajský charakter. 

Zpočátku se pořad jmenoval Radioklub, poté se ve vysílání objevil také název Kupé (tento magazín se vysílal třikrát týdně až do konce roku 2003). Právě kolem roku 2003 se každý všední den začal zaměřovat na konkrétní oblast. Pořadem také svého času provázeli dva moderátoři současně. Navíc se na něm střídalo velké množství autorů. 

Koktejl se z této řady vydělil a pod tímto názvem byl nejdříve každý pátek magazínem pro ženy. Pro zjednodušení se nakonec název ujal pro všechny dny a postupně se dočkal své stávající podoby. 

V roce 2004 se objevily pondělní speciály věnované filmu a divadlu – Filmový a Divadelní koktejl se vysílal až do konce roku 2013. Kromě nich se pak od ledna 2006 do konce srpna 2008 každý čtvrtek vysílal také Televizní koktejl, ve kterém především rozebírala tvorba ostravského studia České televize. Připravovaly jej Iva Piskalová a Monika Horsáková.  

Eva Lenartová - Foto:  Český rozhlas

Eva LenartováFoto:  Český rozhlas

Divadelní koktejl sledoval dění v regionálních divadlech, představoval premiéry, nabízel rozhovory s režiséry, herci, dramaturgy i výtvarníky, reportážní záběry ze zkoušek i z prvních uvedení titulů. Uvnitř magazínu vznikaly příležitostně další cykly - jako například rubrika pojmenovaná Ze zákulisí, kde autorka (Eva Lenartová) představovala jednotlivé divadelní profese. Součástí Divadelního koktejlu byly i pravidelné recenze a soutěže o vstupenky na vybraná představení. 

Filmový koktejl sledoval novinky v českých kinech, nabízel reflexe vybraných premiér, informace o festivalech i vznikajících filmových projektech. Autoři Eva Lenartová a Martin Novosad připravovali rozhovory s herci, režiséry, producenty i organizátory filmových festivalů. I filmový magazín vycházel nabídkou soutěží a kvízových otázek vstříc hravým posluchačům. 

Koktejlem za dobu jeho existence prošla celá řada zajímavých lidí a známých osobností. Mezi hosty už byli např. Richard Müller, Dan Bárta, Hana Hegerová, Stanislav Zindulka, Eva Jiřičná, Tono Stano, Pavel Kohout, Ivan Kraus, hokejista David Moravec, kardiochirurg Jan Pirk, Radim Špaček, Ladislav Špaček, Antonín Panenka, Alena Mihulová, písničkář James Heries, Alan White z kapely Yes, jazzman Rudy Linka, Peter Lipa, Petruška Šustrová, kněz Zbygniew Czendlik... Jsou to dnes už stovky jmen. (Viz archiv iRadio) 

Odvysílané pořady (od začátku května 2008) si můžete poslechnout v iRadiu. 

Pořad: Koktejl  |  Stanice: Ostrava
Čas vysílání: pondělí-pátek 10:04  |  Délka pořadu: 56 minut  
 
Moravskoslezský kraj
  ulice Slezská, Štěpánkovice, okr. Opava, práce na silnici, uzavřeno, Od 26.03.2018 10:00 Do 28.03.2018 14:00
  ulice Šubertova, Moravská Ostrava a Přívoz, Ostrava, uzavřeno, práce na inženýrských sítích, Od 27.03.2018 06:00 Do 30.03.2018 19:00, úplná uzavírka ulice Šubertovy v křižovatce s ul. Stodolní, Objížďka ...
  ulice Lázeňská, Karviná, stavební práce, kyvadlový provoz jedním jízdním pruhem, Od 24.03.2018 07:00 Do 25.03.2018 18:00, Částečná uzavírka z důvodu umístění kanalizační přípojky překopem. Překop bude ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace