Obyčejní lidé

Obyčejní lidé - Foto: František Tichý

Obyčejní lidéFoto: František Tichý

Životní příběhy lidí známých i méně známých.

V půlhodinovém pořadu jsme formou rozhovorů týden co týden přinášeli osobní zpovědi, životní radosti i strasti více či méně známých osobností. Osobností zejména zdejších, tedy z Moravskoslezského kraje. 

Snažili jsme se, aby nám nikdo zajímavý neunikl, a mohli jsme se s vámi podělit o osud lidí, které možná znáte, ale osobně se s nimi nejspíš nikdy nesetkáte. 

Připravovala: Redakce volné rozhlasové tvorby 


Historie pořadu:
Pod kůži našim hostům jsme se snažili dostávat od září 1997, poslední díl Obyčejných lidí jste pak mohli slyšet na sklonku roku 2006. Zpočátku se pořad vysílal v sobotu po 10. hodině, v roce 1998 se čas vysílání posunul na odpoledne. 

Mezi Obyčejnými lidmi, které jsme za dobu existence pořadu stihli vyzpovídat, byl například skvělý violoncellista, pedagog i pěvec Ivan Měrka. Za připomenutí ale určitě stojí i díly o Jiřím Neduhovi (hudebník a divadelník, který řadu let strávil v emigraci, nyní se prosazuje na ostravské scéně) nebo o Jiřím Zahutovi (majitel a provozovatel oblíbeného a zavedeného klubu Hudební bazar). A nesmíme zapomenout ani na Milana Švihálka (novinář, scénárista a spisovatel, kterému se stala televize osudem). 

Zpovídali jsme ale i Obyčejné lidi z „ciziny“ – vysílali jsme tak například příběh pražského malíře Michaela Rittsteina, známého psychiatra Jana Cimického, pražské překladatelky Věry Koubkové nebo herce, režiséra, spisovatele a muzikanta Jiřího Vondráka. 

Pořad: Obyčejní lidé  |  Stanice: Ostrava
Čas vysílání: Pořad skončil k 31.12.2006 (sobota 15:15)  |  Délka pořadu: 30 minut  
 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace