Ranní poznámka31. prosince  2017 v 05:00  

Ivana Šuláková: Silvestr a novoroční přání

PF 2018 - Foto:  Český rozhlas

PF 2018Foto:  Český rozhlas

Dáváte si novoroční předsevzetí? Nebo prostě jen vyplouváte z posledního prosincového do prvního lednového dne s běžnými lidskými přáními a očekáváními? Ať už tak, nebo jinak, dnešek je určitě dnem tak trochu jiným. Přátelé, rodina, známí i kolegové si při této příležitosti přejí do nového roku to nejlepší. A i my pro vás jedno přání máme.

A je to tady. Poslední den roku 2017! Už víte, jak ho prožijete? Ti, kteří jsou nositeli tohoto křestního jména, by si určitě zasloužili blahopřání, ale ať přemýšlím, jak přemýšlím, neznám nikoho blízkého, kdo by nosil jméno posledního prosincového dne. 

Napadá mě snad jen americký herec Sylvester Stallone, český básník Silvestr Braito a vynálezce Silvestr Krnka. Takže vlastně nemám komu dnes popřát. 

Vlastně, co to povídám?! Moc ráda bych popřála a taky poděkovala vám, posluchačům Českého rozhlasu Ostrava, kteří tu a tam mně i mým kolegům posíláte pochvaly, kteří jste nedílnou součástí naší rozhlasové rodinky, i vám, kteří nám občas něco vytýkáte, ať už máte pravdu nebo ne. 

Díky těmto reakcím totiž víme, že nás bedlivě posloucháte a že to naše rozhlasové snažení není zbytečné. 

A co že vám do nového roku 2018 vlastně přeji? Hlavně pevné zdraví, protože asi to jediné si koupit nemůžeme. Taky abyste nikdy nezůstali jako kůl v plotě, protože samota je zničující a je od ní jen krůček k nemocem. A určitě vám přeji zdravý úsudek, protože ho nezbytně potřebujete k orientaci v tomto složitém světě plném manipulací, přetvářek a překroucené pravdy. 

A nakonec vám jako správná rozhlasová patriotka přeji, aby pro vás Český rozhlas Ostrava byl vždy přesně takovým společníkem, jakého potřebujete. 

Pořad: Ranní poznámka  |  Stanice: Ostrava
Čas vysílání: neděle 05:20 a 07:10  |  Délka pořadu: 3 minuty  
 

Nové články v rubrice

 • 14. ledna  2018 v 05:00     Audio  rubrika: Ranní poznámka

  Ivana Šuláková: Zastupitelé pro lidi

  Už jste někdy sledovali jednání obecních zastupitelů přímo na místě? A zasáhli jste taky do jejich debaty? Možná to ani nevíte, ale i když vy sami v tomto orgánu místní samosprávy nesedíte, máte právo se jeho jednání...

   
 • 7. ledna  2018 v 05:00     Audio  rubrika: Ranní poznámka

  Ivana Šuláková: Upomínka

  Práce s elektronickými vymoženostmi přináší nesporné výhody, ale má i svá rizika. Na jedné straně vám takové technické vychytávky přinášejí mnohem rychlejší služby, pohodlí, maximální dostupnost. Ale také vás chybná...

   
 • 10. prosince  2017 v 05:00     Audio  rubrika: Ranní poznámka

  Ivana Šuláková: Charita s dobrým pocitem

  Období adventu patří k týdnům, kdy se doslova rozsypal pytel s různými druhy charitativních akcí. Je to logické. Blížící se Vánoce i příchod Nového roku patří ke svátkům, se kterými je dobročinnost úzce spojena a také...

   
Moravskoslezský kraj
  Srážky: přeháňky, I/11 Ostrava Rudná
  Stav vozovky: námraza, D1-369.5
  Od 20.1.2018 08:00 do 10:00; v ulici Sokola Tůmy v obci Frýdek-Místek; nehoda; havárie OA

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace