Ivana Šuláková: Ztracený tank

Na D35 ve směru z Olomouce na Hranice sjel vojákům při jízdě z návěsu tank - Foto:  HZS Olomouckého kraje

Na D35 ve směru z Olomouce na Hranice sjel vojákům při jízdě z návěsu tankFoto:  HZS Olomouckého kraje

Už jste dneska hledali nějakou věc, kterou jste včera večer zaručeně odložili na obvyklé místo? Pak patříte k poměrně početné skupině lidí, která občas něco lehce ztrácí a někdy docela obtížně nalézá.

Napadlo vás někdy, co všechno se dá v životě ztratit? Je toho opravdu hodně. Pokud budu vycházet z vlastní zkušenosti, z materiálních věcí asi nejčastěji ztrácíme klíče, brýle, mobily, ale třeba taky ponožky do páru, které záhadně mizí během pobytu v pračce. 

Jde-li o věci hodnotnějšího rázu, můžeme mít štěstí a posléze se o ně přihlásit ve Ztrátách a nálezech. Například v Mladé Boleslavi skončila v obecní výdejně nálezů dokonce i zubní protéza. 

V životě ovšem lze ztratit i věci nehmatatelné, které mají mnohem vyšší hodnotu: zdraví, důvěru, odvahu, lásku, naději... Jejich opětovné nalezení může trvat roky a někdy se to vůbec nepodaří. 

A proč o tom mluvím? Protože tento týden ve čtvrtek jsme v našem vysílání mluvili taky o jedné ztrátě. A nutno říci, že dost kuriózní. Na dálnici ve směru z Olomouce na Hranice ztratili vojáci převážený tank. Jeli zrovna z kopce, když jim tank spadl z návěsu a zablokoval jeden ze dvou jízdních pruhů. 

Je jasné, že tahle patálie vojákům neunikla, takže kontrolu nad tankem i tank samotný neztratili na dlouho, ale rozhodně tím vzbudili velké pozdvižení. V době letních veder a tradiční okurkové sezóny ztracený tank pořádně rozvířil stojatý tuzemský informační prostor. 

Buďme ovšem seriózní a řekneme si, že z celosvětového hlediska rozhodně nejde o největší ztrátu. Jednoznačné prvenství má v tomto směru Theia, ztracená planeta solárního systému. Údajně se podílela na vytvoření našeho Měsíce a ve Sluneční soustavě měla existovat před čtyřmi a půl miliardami let. Sondy NASA po jejich zbytcích pátrají už přes deset let, a jestli někdy budou úspěšné, těžko říci. 

Tank na 294. kilometru dálnice D35 dopadl mnohem lépe. Zůstal celý a fakt, že zablokoval jeden jízdní pruh v době dopravní špičky, okolo projíždějící řidiče tentokrát asi ani tolik nerozladil. Možnost vidět takovou kuriozitu na vlastní oči, si mnozí z nich pořádně užili. 

A já si ji taky užila – z videí a fotek, které okamžitě zasypaly náš internetový časoprostor. 

Hezkou letní neděli bez zbytečných ztrát vám přeje Ivana Šuláková. 

Pořad: Ranní poznámka  |  Stanice: Ostrava
Čas vysílání: neděle 05:20 a 07:10  |  Délka pořadu: 3 minuty  
 

Nové články v rubrice

 • 14. ledna  2018 v 05:00     Audio  rubrika: Ranní poznámka

  Ivana Šuláková: Zastupitelé pro lidi

  Už jste někdy sledovali jednání obecních zastupitelů přímo na místě? A zasáhli jste taky do jejich debaty? Možná to ani nevíte, ale i když vy sami v tomto orgánu místní samosprávy nesedíte, máte právo se jeho jednání...

   
 • 7. ledna  2018 v 05:00     Audio  rubrika: Ranní poznámka

  Ivana Šuláková: Upomínka

  Práce s elektronickými vymoženostmi přináší nesporné výhody, ale má i svá rizika. Na jedné straně vám takové technické vychytávky přinášejí mnohem rychlejší služby, pohodlí, maximální dostupnost. Ale také vás chybná...

   
 • 31. prosince  2017 v 05:00     Audio  rubrika: Ranní poznámka

  Ivana Šuláková: Silvestr a novoroční přání

  Dáváte si novoroční předsevzetí? Nebo prostě jen vyplouváte z posledního prosincového do prvního lednového dne s běžnými lidskými přáními a očekáváními? Ať už tak, nebo jinak, dnešek je určitě dnem tak trochu jiným....

   
Moravskoslezský kraj
  Srážky: sněžení, D48-69,2 km
  D1, mezi km 341 a 298, ve směru Praha, kluzká vozovka, sníh, ztížené jízdní podmínky, Od 18.01.2018 05:30 Do 18.01.2018 08:30, zvýšené nebezpečí nehody
  silnice I/56, v katastru obce Ostravice, část obce Hamrovice, okr. Frýdek-Místek - v katastru obce Horní Bečva, část obce Bečvice, okr. Vsetín, uzavřeno pro těžká nákladní vozidla, Od 16.01.2018 10:10 ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace