Ivana Šuláková: Ztracený tank

Na D35 ve směru z Olomouce na Hranice sjel vojákům při jízdě z návěsu tank - Foto:  HZS Olomouckého kraje

Na D35 ve směru z Olomouce na Hranice sjel vojákům při jízdě z návěsu tankFoto:  HZS Olomouckého kraje

Už jste dneska hledali nějakou věc, kterou jste včera večer zaručeně odložili na obvyklé místo? Pak patříte k poměrně početné skupině lidí, která občas něco lehce ztrácí a někdy docela obtížně nalézá.

Napadlo vás někdy, co všechno se dá v životě ztratit? Je toho opravdu hodně. Pokud budu vycházet z vlastní zkušenosti, z materiálních věcí asi nejčastěji ztrácíme klíče, brýle, mobily, ale třeba taky ponožky do páru, které záhadně mizí během pobytu v pračce. 

Jde-li o věci hodnotnějšího rázu, můžeme mít štěstí a posléze se o ně přihlásit ve Ztrátách a nálezech. Například v Mladé Boleslavi skončila v obecní výdejně nálezů dokonce i zubní protéza. 

V životě ovšem lze ztratit i věci nehmatatelné, které mají mnohem vyšší hodnotu: zdraví, důvěru, odvahu, lásku, naději... Jejich opětovné nalezení může trvat roky a někdy se to vůbec nepodaří. 

A proč o tom mluvím? Protože tento týden ve čtvrtek jsme v našem vysílání mluvili taky o jedné ztrátě. A nutno říci, že dost kuriózní. Na dálnici ve směru z Olomouce na Hranice ztratili vojáci převážený tank. Jeli zrovna z kopce, když jim tank spadl z návěsu a zablokoval jeden ze dvou jízdních pruhů. 

Je jasné, že tahle patálie vojákům neunikla, takže kontrolu nad tankem i tank samotný neztratili na dlouho, ale rozhodně tím vzbudili velké pozdvižení. V době letních veder a tradiční okurkové sezóny ztracený tank pořádně rozvířil stojatý tuzemský informační prostor. 

Buďme ovšem seriózní a řekneme si, že z celosvětového hlediska rozhodně nejde o největší ztrátu. Jednoznačné prvenství má v tomto směru Theia, ztracená planeta solárního systému. Údajně se podílela na vytvoření našeho Měsíce a ve Sluneční soustavě měla existovat před čtyřmi a půl miliardami let. Sondy NASA po jejich zbytcích pátrají už přes deset let, a jestli někdy budou úspěšné, těžko říci. 

Tank na 294. kilometru dálnice D35 dopadl mnohem lépe. Zůstal celý a fakt, že zablokoval jeden jízdní pruh v době dopravní špičky, okolo projíždějící řidiče tentokrát asi ani tolik nerozladil. Možnost vidět takovou kuriozitu na vlastní oči, si mnozí z nich pořádně užili. 

A já si ji taky užila – z videí a fotek, které okamžitě zasypaly náš internetový časoprostor. 

Hezkou letní neděli bez zbytečných ztrát vám přeje Ivana Šuláková. 

Pořad: Ranní poznámka  |  Stanice: Ostrava
Čas vysílání: neděle 05:20 a 07:10  |  Délka pořadu: 3 minuty  
 

Nové články v rubrice

 • 22. října  2017 v 05:00     Audio  rubrika: Ranní poznámka

  Ivana Šuláková: Po volbách

  Letošní parlamentní volby skončily. Vítězové se radují, ti ostatní doufají, že příště uspějí lépe. Už příští rok v lednu nás ale čeká další významné hlasování. Tentokrát o prezidentu republiky.

   
 • 15. října  2017 v 05:00     Audio  rubrika: Ranní poznámka

  Ivana Šuláková: Mňaučící králík

  Víte, kdo má dnes svátek? Je to Tereza, krásné české jméno, jehož jedna nositelka sedí právě teď na zprávařské židli a připravuje pro vás pravidelné zpravodajské relace. Přitom ani netušíte, že i když má dnes důvod...

   
 • 8. října  2017 v 05:00     Audio  rubrika: Ranní poznámka

  Ivana Šuláková: Máslové šílenství

  Také jste propadli „máslovému“ šílenství? Z toho, co slyšíme a vidíme v masových médiích, se dá usuzovat, že každý druhý Čech, Moravan či Slezan v noci nespí kvůli ceně másla. Nebo že se všichni lidé ze severní části...

   
Moravskoslezský kraj
  Od 22.10.2017 19:00 do 24.10.2017 06:00; D11 - 48.5km na trase Hradec Králové - Praha; D/11; Pozor! Nadměrný náklad; očekávejte dlouhé zdržení; OSTRAVA - MĚLNÍK V době od 19.00 hod. dne 22.10.2017 ...
  Od 23.10.2017 22:15 do 24.10.2017 08:00; na silnici 01143 v obci Bystřice okres Frýdek-Místek; nehoda; havarované těžké nákladní vozidlo; kamion v příkopě, z části zasahuje do vozovky.
  Od 23.10.2017 19:05 do 25.10.2017 06:00; na silnici v obci Mohelnice okres Šumperk; Aktuální stav: ČS MOL Mohelnice - odstavení k přestávce; Pozor! Nadměrný náklad; očekávejte zdržení; Přeprava nadměrného ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace