Martin Knitl: Drsnost návratů do reality

Martin Knitl - Foto: ČRo Ostrava

Martin KnitlFoto: ČRo Ostrava

Už za chvíli budeme v polovině prázdnin a tím pádem i v polovině času letních dovolených. Právě o tomto odpočinku od běžné práce je i tato poznámka a je určena hlavně těm, kteří musí být v zaměstnání.

Přiznám se bez mučení, že ve chvíli, kdy vám tohle říkám ze záznamu, jsem už na dovolené. Ano, patřím mezi ty šťastnější, kteří se zrovna teď nemusí trápit s vlastním prázdninově naladěným mozkem a naopak mohou vypnout všechny zaběhané pracovní stereotypy. 

Tohle vám samozřejmě nesděluji proto, abyste mi snad záviděli, chci se věnovat poněkud odvrácenější straně řádných a zákonem daných dovolených. 

Je to fajn vypadnout na čas pryč od všeho, je příjemné utratit pracně naspořené bankovky za zmrzliny nebo hotely, ale tak jako je plný rozkoše první den volna, je naopak ten poslední těžkým traumatem. 

Máte-li dovolenou dejme tomu dva týdny, je to doba, za kterou už dokážete své zaměstnání vytěsnit z hlavy alespoň z velké části. Jenže návrat, to jsou muka. 

Plně podporuji názor, že po řádné dovolené na zotavenou by měla existovat řádná dovolená na zotavenou po dovolené na zotavenou. Ten návrat z odpočinkového světa je tak drsný, že by opravdu potřeboval nějaký extra paragraf v zákoníku práce. 

Nevím, jak vy, ale já přehazuji výhybku k běžnému pracovnímu tempu hodně dlouho, dost to bolí a fyzikové by to jistě spočítali alespoň na megajouly vydané každou hodinu. 

Takže, milí pracující, nezáviďte mi. Sice se teď potuluji tam, kde evidence pracovní doby neexistuje, ale nebojte se, já se vrátím. A lehké to nebude. 

Autor:  Martin Knitl
Pořad: Ranní poznámka  |  Stanice: Ostrava
Čas vysílání: sobota, neděle 05:20 a 07:50  |  Délka pořadu: 3 minuty  
 

Nové články v rubrice

 • 25. ledna  2015     Audio  rubrika: Ranní poznámka

  Ivana Šuláková: Neznámá známá

  Možná jste také v našem vysílání zaslechli informaci o akci party nadšenců pro minulost Ostravy. Pořádají pravidelné procházky městem. V roli průvodců zájemcům přibližují historii zdánlivě velmi dobře známých míst,...

   
 • 24. ledna  2015     Audio  rubrika: Ranní poznámka

  Ivana Šuláková: Černobílý svět

  Vybíráte si nějakou zábavu na příští dny? Rádi byste si nejen užili, ale třeba se i něco dozvěděli? V tom případě pro vás máme jednu zajímavou nabídku nejen k zábavě, ale také k poučení a zamyšlení.

   
 • 18. ledna  2015     Audio  rubrika: Ranní poznámka

  Ivana Šuláková: Notorici

  Možná jste v našem zpravodajství tento týden zachytili informaci o zneužívání tísňových linek. V tomto případě ale zpráva hovořila přímo o dopadení muže, který na tísňová čísla mnohokrát volal, ač pomoc nepotřeboval....

   
Moravskoslezský kraj
  D1, mezi km 298.8 a 375, ve směru Bohumín – PL, kluzká vozovka, sníh, Od 30.01.2015 15:57 Do 30.01.2015 19:57
  Srážky: déšť se sněhem, D1-359,8 km most
  Srážky: déšť se sněhem, D1-369,5 km most

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2015 Český rozhlas