Ranní poznámka29. července  2012  

Martin Knitl: Drsnost návratů do reality

Martin Knitl - Foto: ČRo Ostrava

Martin KnitlFoto: ČRo Ostrava

Už za chvíli budeme v polovině prázdnin a tím pádem i v polovině času letních dovolených. Právě o tomto odpočinku od běžné práce je i tato poznámka a je určena hlavně těm, kteří musí být v zaměstnání.

Přiznám se bez mučení, že ve chvíli, kdy vám tohle říkám ze záznamu, jsem už na dovolené. Ano, patřím mezi ty šťastnější, kteří se zrovna teď nemusí trápit s vlastním prázdninově naladěným mozkem a naopak mohou vypnout všechny zaběhané pracovní stereotypy. 

Tohle vám samozřejmě nesděluji proto, abyste mi snad záviděli, chci se věnovat poněkud odvrácenější straně řádných a zákonem daných dovolených. 

Je to fajn vypadnout na čas pryč od všeho, je příjemné utratit pracně naspořené bankovky za zmrzliny nebo hotely, ale tak jako je plný rozkoše první den volna, je naopak ten poslední těžkým traumatem. 

Máte-li dovolenou dejme tomu dva týdny, je to doba, za kterou už dokážete své zaměstnání vytěsnit z hlavy alespoň z velké části. Jenže návrat, to jsou muka. 

Plně podporuji názor, že po řádné dovolené na zotavenou by měla existovat řádná dovolená na zotavenou po dovolené na zotavenou. Ten návrat z odpočinkového světa je tak drsný, že by opravdu potřeboval nějaký extra paragraf v zákoníku práce. 

Nevím, jak vy, ale já přehazuji výhybku k běžnému pracovnímu tempu hodně dlouho, dost to bolí a fyzikové by to jistě spočítali alespoň na megajouly vydané každou hodinu. 

Takže, milí pracující, nezáviďte mi. Sice se teď potuluji tam, kde evidence pracovní doby neexistuje, ale nebojte se, já se vrátím. A lehké to nebude. 

Autor:  Martin Knitl
Pořad: Ranní poznámka  |  Stanice: Ostrava
Čas vysílání: sobota, neděle 05:20 a 07:50  |  Délka pořadu: 3 minuty  
 

Nové články v rubrice

 • 27. července  2014     Audio  rubrika: Ranní poznámka

  Ivana Šuláková: Nalezené ztracené ikony

  Ztratili jste někdy něco? Pak určitě potvrdíte, že pravděpodobnost opětovného navrácení bývá mizivá. Klíče, doklady, hodinky, šperky ale někdy i mnohem cennější věci někdy ztratíme, ani nevíme jak. Čím vyšší je hodnota...

   
 • 26. července  2014     Audio  rubrika: Ranní poznámka

  Monika Horsáková: Crossroads off

  Colours week aneb Barevný týden skončil a na stránkách médií se ještě několik dnů bude jeho průběh rekapitulovat a rozebírat ze všech stran. Přinesl s sebou několik novinek - za tu nejvýznamnější lze přitom bez diskuse...

   
 • 20. července  2014     Audio  rubrika: Ranní poznámka

  Ivana Šuláková: Hrůzná Stodolní

  Stodolní ulice patří v těchto dnech k nejfrekventovanějším místům v Ostravě. A nejen v těchto dnech. Pověst centra zábavy má daleko za hranicemi kraje i České republiky. Jezdí tam lidé z celé Evropy a chtějí tak osobně...

   
Moravskoslezský kraj
  Od 29.7.2014 21:55 do 23:00; na silnici 11 u obce Ostrava; Pozor! Předmět na vozovce; při krajnici sražena srna
  Od 29.7.2014 21:55 do 30.7.2014 00:00; na silnici třídy III v obci Ostrava; výjezd z ul. Místecké od centra ke Kauflandu; nehoda; DN - 2 osobní, bez zranění, na místo PČR
  Od 29.7.2014 21:10 do 23:15; v ulici tř. Osvobození v obci Karviná; naproti Náměstí Budovatelů; nehoda; 2 havarovaná vozidla; DN OA x motocykl bez zranění

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2014 Český rozhlas