Martin Knitl: Drsnost návratů do reality

Martin Knitl - Foto: ČRo Ostrava

Martin KnitlFoto: ČRo Ostrava

Už za chvíli budeme v polovině prázdnin a tím pádem i v polovině času letních dovolených. Právě o tomto odpočinku od běžné práce je i tato poznámka a je určena hlavně těm, kteří musí být v zaměstnání.

Přiznám se bez mučení, že ve chvíli, kdy vám tohle říkám ze záznamu, jsem už na dovolené. Ano, patřím mezi ty šťastnější, kteří se zrovna teď nemusí trápit s vlastním prázdninově naladěným mozkem a naopak mohou vypnout všechny zaběhané pracovní stereotypy. 

Tohle vám samozřejmě nesděluji proto, abyste mi snad záviděli, chci se věnovat poněkud odvrácenější straně řádných a zákonem daných dovolených. 

Je to fajn vypadnout na čas pryč od všeho, je příjemné utratit pracně naspořené bankovky za zmrzliny nebo hotely, ale tak jako je plný rozkoše první den volna, je naopak ten poslední těžkým traumatem. 

Máte-li dovolenou dejme tomu dva týdny, je to doba, za kterou už dokážete své zaměstnání vytěsnit z hlavy alespoň z velké části. Jenže návrat, to jsou muka. 

Plně podporuji názor, že po řádné dovolené na zotavenou by měla existovat řádná dovolená na zotavenou po dovolené na zotavenou. Ten návrat z odpočinkového světa je tak drsný, že by opravdu potřeboval nějaký extra paragraf v zákoníku práce. 

Nevím, jak vy, ale já přehazuji výhybku k běžnému pracovnímu tempu hodně dlouho, dost to bolí a fyzikové by to jistě spočítali alespoň na megajouly vydané každou hodinu. 

Takže, milí pracující, nezáviďte mi. Sice se teď potuluji tam, kde evidence pracovní doby neexistuje, ale nebojte se, já se vrátím. A lehké to nebude. 

Autor:  Martin Knitl
Pořad: Ranní poznámka  |  Stanice: Ostrava
Čas vysílání: sobota, neděle 05:20 a 07:10  |  Délka pořadu: 3 minuty  
 

Nové články v rubrice

 • 29. listopadu  2015     Audio  rubrika: Ranní poznámka

  Ivana Šuláková: Krev v obchoďáku

  Lidská krev je prakticky nenahraditelnou a velmi ceněnou surovinou. Možná se vám pojem ‚surovina‘ nelíbí, ale budeme-li k ní přistupovat komerčně, stejně jako řada firem, které s ní obchodují, jde skutečně o surovinu...

   
 • 28. listopadu  2015     Audio  rubrika: Ranní poznámka

  Richard Piskala: Nová ostravská koalice

  Koalice na ostravském magistrátě se v tomto týdnu rozpadla a vznikla nová. K dění na ostravské politické scéně se vrací Richard Piskala.

   
 • 22. listopadu  2015     Audio  rubrika: Ranní poznámka

  Ivana Šuláková: Noc s mobilem

  František Tichý se včera ráno ve své poznámce zamýšlel nad smysluplností akce, kterou organizátoři v Ostravě nazvali Noc venku. Redaktorka Ivana Šuláková se k ní také vrací, ale tentokrát z úplně jiného pohledu.

   
Moravskoslezský kraj
  silnice III/4848, Palkovice, okr. Frýdek-Místek, práce na silnici, kyvadlový provoz jedním jízdním pruhem, Od 23.11.2015 00:00 Do 31.12.2015 23:59, částečná uzavírka silnice III/4848 v obci Palkovice ...
  ulice Sokolovská, mezi křižovatkami ulic Pod strání a Jeremenkova, Bílovec, okr. Nový Jičín, uzavřeno, práce na inženýrských sítích, Od 23.11.2015 07:00 Do 19.12.2015 23:59, Úplná uzavírka provozu na ...
  silnice I/59 (ulice Ostravská), Petřvald, okr. Karviná, oprava povrchu vozovky, provoz převeden do protisměru, zúžení vozovky na dva jízdní pruhy, Od 18.11.2015 07:00 Do 06.12.2015 23:59, Petřvald, sil. ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2015 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace