Martin Knitl: Drsnost návratů do reality

Martin Knitl - Foto: ČRo Ostrava

Martin KnitlFoto: ČRo Ostrava

Už za chvíli budeme v polovině prázdnin a tím pádem i v polovině času letních dovolených. Právě o tomto odpočinku od běžné práce je i tato poznámka a je určena hlavně těm, kteří musí být v zaměstnání.

Přiznám se bez mučení, že ve chvíli, kdy vám tohle říkám ze záznamu, jsem už na dovolené. Ano, patřím mezi ty šťastnější, kteří se zrovna teď nemusí trápit s vlastním prázdninově naladěným mozkem a naopak mohou vypnout všechny zaběhané pracovní stereotypy. 

Tohle vám samozřejmě nesděluji proto, abyste mi snad záviděli, chci se věnovat poněkud odvrácenější straně řádných a zákonem daných dovolených. 

Je to fajn vypadnout na čas pryč od všeho, je příjemné utratit pracně naspořené bankovky za zmrzliny nebo hotely, ale tak jako je plný rozkoše první den volna, je naopak ten poslední těžkým traumatem. 

Máte-li dovolenou dejme tomu dva týdny, je to doba, za kterou už dokážete své zaměstnání vytěsnit z hlavy alespoň z velké části. Jenže návrat, to jsou muka. 

Plně podporuji názor, že po řádné dovolené na zotavenou by měla existovat řádná dovolená na zotavenou po dovolené na zotavenou. Ten návrat z odpočinkového světa je tak drsný, že by opravdu potřeboval nějaký extra paragraf v zákoníku práce. 

Nevím, jak vy, ale já přehazuji výhybku k běžnému pracovnímu tempu hodně dlouho, dost to bolí a fyzikové by to jistě spočítali alespoň na megajouly vydané každou hodinu. 

Takže, milí pracující, nezáviďte mi. Sice se teď potuluji tam, kde evidence pracovní doby neexistuje, ale nebojte se, já se vrátím. A lehké to nebude. 

Autor:  Martin Knitl
Pořad: Ranní poznámka  |  Stanice: Ostrava
Čas vysílání: sobota, neděle 05:20 a 07:50  |  Délka pořadu: 3 minuty  
 

Nové články v rubrice

 • 31. srpna  2014     Audio  rubrika: Ranní poznámka

  Ivana Šuláková: Rýžákoví hlídači

  Možná, že jste tento týden v našem vysílání i vy slyšeli informaci o zatčení skupiny sprejerů, která řádila v Ostravě. Svými nápisy ničili tramvaje, zastávky a fasády budov. Největší škody přitom způsobili ostravskému...

   
 • 30. srpna  2014     Audio  rubrika: Ranní poznámka

  František Tichý: Daň za paka

  Případy spojené se zloději kovů patří v tuzemském zpravodajství mezi velmi frekventovaná témata. Není snad týdne, kdy by se v médiích nějaká zmínka neobjevila. Naposledy před pár dny v souvislosti s uzavřeným dolem...

   
 • 24. srpna  2014     Audio  rubrika: Ranní poznámka

  Ivana Šuláková: Zábava na druhou

  Letošní letní prázdniny kráčejí do finále. Vzpomínáte si ještě, jak jste je kdysi prožívali vy? Pokud ano, určitě potvrdíte, že organizované a komerční zábavy bylo v té době podstatně méně, než dnes. Děti si během července...

   
Moravskoslezský kraj
  Od 2.9.2014 18:25 do 19:30; R48 - 48.1km na trase Český Těšín - Frýdek-Místek u obce Frýdek-Místek; u Lidlu; Pozor! Předmět na vozovce; na komunikaci jsou dvě matrace.
  Od 2.9.2014 14:20 do 20:25; na silnici 11 v obci Třinec okres Frýdek-Místek; v obci Nebory, před křižovatkou na Frýdek-Místek; porouchané vozidlo, očekávejte zdržení; pro poruchu odstavené nákladní v ...
  silnice I/11 (ulice Rudná), Slezská Ostrava, Ostrava, práce na údržbě mostu, levý jízdní pruh uzavřen, Od 01.09.2014 11:00 Do 30.11.2014 23:59, Ostrava, sil. I/11-km289,0 , ul. Rudná, oprava žel.mostu ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2014 Český rozhlas