29. července  2012  rubrika: Ranní poznámka

Martin Knitl: Drsnost návratů do reality

Martin Knitl - Foto: ČRo Ostrava

Martin KnitlFoto: ČRo Ostrava

Už za chvíli budeme v polovině prázdnin a tím pádem i v polovině času letních dovolených. Právě o tomto odpočinku od běžné práce je i tato poznámka a je určena hlavně těm, kteří musí být v zaměstnání.

Přiznám se bez mučení, že ve chvíli, kdy vám tohle říkám ze záznamu, jsem už na dovolené. Ano, patřím mezi ty šťastnější, kteří se zrovna teď nemusí trápit s vlastním prázdninově naladěným mozkem a naopak mohou vypnout všechny zaběhané pracovní stereotypy. 

Tohle vám samozřejmě nesděluji proto, abyste mi snad záviděli, chci se věnovat poněkud odvrácenější straně řádných a zákonem daných dovolených. 

Je to fajn vypadnout na čas pryč od všeho, je příjemné utratit pracně naspořené bankovky za zmrzliny nebo hotely, ale tak jako je plný rozkoše první den volna, je naopak ten poslední těžkým traumatem. 

Máte-li dovolenou dejme tomu dva týdny, je to doba, za kterou už dokážete své zaměstnání vytěsnit z hlavy alespoň z velké části. Jenže návrat, to jsou muka. 

Plně podporuji názor, že po řádné dovolené na zotavenou by měla existovat řádná dovolená na zotavenou po dovolené na zotavenou. Ten návrat z odpočinkového světa je tak drsný, že by opravdu potřeboval nějaký extra paragraf v zákoníku práce. 

Nevím, jak vy, ale já přehazuji výhybku k běžnému pracovnímu tempu hodně dlouho, dost to bolí a fyzikové by to jistě spočítali alespoň na megajouly vydané každou hodinu. 

Takže, milí pracující, nezáviďte mi. Sice se teď potuluji tam, kde evidence pracovní doby neexistuje, ale nebojte se, já se vrátím. A lehké to nebude. 

Autor:  Martin Knitl
Pořad: Ranní poznámka  |  Stanice: Ostrava
Čas vysílání: sobota, neděle 05:20 a 07:50  |  Délka pořadu: 3 minuty  
 

Nové články v rubrice

 • 21. dubna  2014     Audio  rubrika: Ranní poznámka

  Naďa Čvančarová: V duchu tradice

  Velikonoční pondělí završí svátky, které lidé v dnešní době vnímají různě a prožívají na mnoho způsobů. Někdo více, někdo méně v duchu trad...

   
 • 20. dubna  2014     Audio  rubrika: Ranní poznámka

  Monika Horsáková: Folklorní zvyklosti

  I dnešní poznámka Moniky Horsákové se bude nést na vlně Velikonoc. Je přece velikonoční neděle. Minulý víkend jsme se věnovali Spirituálnímu... , dnes se zaměříme na folklorní zvyklosti.

   
 • 19. dubna  2014     Audio  rubrika: Ranní poznámka

  Ivana Šuláková: Visačky

  Z výzkumů všeho, které mezi lidmi specializované agentury pravidelně provádějí, vyplývá mimo jiné i jedna zajímavost. Jednoho z neodvratných...

   
Moravskoslezský kraj
  místní komunikace, Martinov, Ostrava, uzavřeno, práce na silnici, Od 25.04.2014 08:00 Do 30.05.2014 23:59, Jedná se o zvláštní užívání a uzavírky z důvodu stavebních prací - realizace vodovodního řádu, ...
  ulice Hlavní třída, Poruba, Ostrava, uzavřeno, sportovní akce, Od 25.04.2014 19:30 Do 26.04.2014 12:00, V úseku od ul. 17. listopadu po ul. Francouzskou v Ostravě - Porubě bude uzavřena Hlavní třída z ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2014 Český rozhlas