Martin Knitl: Drsnost návratů do reality

Martin Knitl - Foto: ČRo Ostrava

Martin KnitlFoto: ČRo Ostrava

Už za chvíli budeme v polovině prázdnin a tím pádem i v polovině času letních dovolených. Právě o tomto odpočinku od běžné práce je i tato poznámka a je určena hlavně těm, kteří musí být v zaměstnání.

Přiznám se bez mučení, že ve chvíli, kdy vám tohle říkám ze záznamu, jsem už na dovolené. Ano, patřím mezi ty šťastnější, kteří se zrovna teď nemusí trápit s vlastním prázdninově naladěným mozkem a naopak mohou vypnout všechny zaběhané pracovní stereotypy. 

Tohle vám samozřejmě nesděluji proto, abyste mi snad záviděli, chci se věnovat poněkud odvrácenější straně řádných a zákonem daných dovolených. 

Je to fajn vypadnout na čas pryč od všeho, je příjemné utratit pracně naspořené bankovky za zmrzliny nebo hotely, ale tak jako je plný rozkoše první den volna, je naopak ten poslední těžkým traumatem. 

Máte-li dovolenou dejme tomu dva týdny, je to doba, za kterou už dokážete své zaměstnání vytěsnit z hlavy alespoň z velké části. Jenže návrat, to jsou muka. 

Plně podporuji názor, že po řádné dovolené na zotavenou by měla existovat řádná dovolená na zotavenou po dovolené na zotavenou. Ten návrat z odpočinkového světa je tak drsný, že by opravdu potřeboval nějaký extra paragraf v zákoníku práce. 

Nevím, jak vy, ale já přehazuji výhybku k běžnému pracovnímu tempu hodně dlouho, dost to bolí a fyzikové by to jistě spočítali alespoň na megajouly vydané každou hodinu. 

Takže, milí pracující, nezáviďte mi. Sice se teď potuluji tam, kde evidence pracovní doby neexistuje, ale nebojte se, já se vrátím. A lehké to nebude. 

Autor:  Martin Knitl
Pořad: Ranní poznámka  |  Stanice: Ostrava
Čas vysílání: sobota, neděle 05:20 a 07:10  |  Délka pořadu: 3 minuty  
 

Nové články v rubrice

 • 29. května  2016 v 05:00     Audio  rubrika: Ranní poznámka

  Ivana Šuláková: Svět naruby

  Dobré a pravidelné jídlo a pití patří k něčemu, co v dnešní době považujeme za samozřejmost. I to je výdobytek moderní civilizace. Někdy ho však je až příliš anebo má špatné složení, a tak i Češi úspěšně stoupají ve...

   
 • 28. května  2016 v 05:00     Audio  rubrika: Ranní poznámka

  František Tichý: Pět na pět

  Ostravou dnes proběhne velký ženský závod. Součástí Českého běhu žen je také zajímavý projekt '5 na 5', který jsme ve vysílání i na webu pravidelně sledovali.

   
 • 22. května  2016 v 05:00     Audio  rubrika: Ranní poznámka

  Ivana Šuláková: Zaplať nebo zmiz

  Jarní a letní měsíce přímo vybízejí k tomu, abychom vyráželi někam ven do přírody nebo aspoň do nějakého parku plného zeleně. Jedním z takových oblíbených míst, kde si můžete zeleně i ojedinělé atmosféry užít dosyta,...

   
Moravskoslezský kraj
  silnice I/56, Místecká ul. (Hala Tatran - Makro Hrabová) Ostrava, pomalu jedoucí vozidlo údržby, Od 31.05.2016 06:30 Do 31.05.2016 14:00, sečení trávy
  silnice II/470 (ulice Orlovská), Rychvald, okr. Karviná, oprava povrchu vozovky, kyvadlový provoz jedním jízdním pruhem, Od 30.05.2016 07:00 Do 30.06.2016 23:59, omezení provozu v úseku od trafostanice ...
  Od 30.5.2016 20:25 do 31.5.2016 20:30; na silnici 4682 v obci Vendryně okres Frýdek-Místek; Pozor! Olej na vozovce; rozlitý olej na vozovce, porouchané OA

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2016 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace