Martin Knitl: Drsnost návratů do reality

Martin Knitl - Foto: ČRo Ostrava

Martin KnitlFoto: ČRo Ostrava

Už za chvíli budeme v polovině prázdnin a tím pádem i v polovině času letních dovolených. Právě o tomto odpočinku od běžné práce je i tato poznámka a je určena hlavně těm, kteří musí být v zaměstnání.

Přiznám se bez mučení, že ve chvíli, kdy vám tohle říkám ze záznamu, jsem už na dovolené. Ano, patřím mezi ty šťastnější, kteří se zrovna teď nemusí trápit s vlastním prázdninově naladěným mozkem a naopak mohou vypnout všechny zaběhané pracovní stereotypy. 

Tohle vám samozřejmě nesděluji proto, abyste mi snad záviděli, chci se věnovat poněkud odvrácenější straně řádných a zákonem daných dovolených. 

Je to fajn vypadnout na čas pryč od všeho, je příjemné utratit pracně naspořené bankovky za zmrzliny nebo hotely, ale tak jako je plný rozkoše první den volna, je naopak ten poslední těžkým traumatem. 

Máte-li dovolenou dejme tomu dva týdny, je to doba, za kterou už dokážete své zaměstnání vytěsnit z hlavy alespoň z velké části. Jenže návrat, to jsou muka. 

Plně podporuji názor, že po řádné dovolené na zotavenou by měla existovat řádná dovolená na zotavenou po dovolené na zotavenou. Ten návrat z odpočinkového světa je tak drsný, že by opravdu potřeboval nějaký extra paragraf v zákoníku práce. 

Nevím, jak vy, ale já přehazuji výhybku k běžnému pracovnímu tempu hodně dlouho, dost to bolí a fyzikové by to jistě spočítali alespoň na megajouly vydané každou hodinu. 

Takže, milí pracující, nezáviďte mi. Sice se teď potuluji tam, kde evidence pracovní doby neexistuje, ale nebojte se, já se vrátím. A lehké to nebude. 

Autor:  Martin Knitl
Pořad: Ranní poznámka  |  Stanice: Ostrava
Čas vysílání: sobota, neděle 05:20 a 07:10  |  Délka pořadu: 3 minuty  
 

Nové články v rubrice

 • 4. října  2015     Audio  rubrika: Ranní poznámka

  Ivana Šuláková: Znám mého starostu

  Radnice ostravské městské části Svinov se v posledních týdnech stává mediální atrakcí. A nejen to. Notně také zamotává hlavu místním obyvatelům. Může za to šňůra odvolání a následné volby nových starostů a starostek....

   
 • 3. října  2015     Audio  rubrika: Ranní poznámka

  Richard Piskala: Sucho trvá

  Parné léto s tropickými teplotami je už naštěstí za námi, ale hlavní problém letošního letního počasí trvá dál.

   
 • 27. září  2015     Audio  rubrika: Ranní poznámka

  Ivana Šuláková: Okna života

  V třinecké nemocnici tento týden zprovoznili nový babybox, čili speciálně upravenou schránku pro odložená miminka. Jen v Moravskoslezském kraji jich bylo už 16. Šestnáct človíčků, kteří dostali novou šanci prožít plnohodnotný...

   
Moravskoslezský kraj
  Srážky: déšť, I/11 Ostrava Rudná
  Srážky: déšť, D1-363,2 km most
  Srážky: déšť, D1-363,1 km

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2015 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace