Ranní poznámka16. července  2017 v 05:01  

Richard Piskala: Recepty v ORR

Ostravská rozhlasová rodinka - Foto: František Tichý

Ostravská rozhlasová rodinkaFoto: František Tichý

Součástí našeho pořadu Ostravská rozhlasová rodinka jsou i vaše recepty, které nám posíláte. A právě o nich je dnešní Ranní poznámka.

Zanedlouho už to bude rok. První recepty jste nám na naši výzvu začali posílat během srpna loňského roku a ve vysílání se pak začaly objevovat každý všední den od začátku září. Představte si, že už jsme jich odvysílali 226. 

Pročítám všechny vaše dopisy a maily s vašimi oblíbenými recepty a mám velkou radost z toho, že se chcete s ostatními podělit o něco pozitivního, zajímavého a mnohdy i jedinečného. 

Musím se vám ale k něčemu přiznat. Já sám nejsem dobrý kuchař, vlastně vůbec neumím vařit. Považuji se ale za gurmána, na dobrém jídle si pochutnám velmi rád. Což je na mně bohužel vidět. 

Ale co se týče vašich receptů, tak mám štěstí, že mám u nás v ostravském rozhlase kolegyně, které jsou naopak vynikajícími kuchařkami, podobně jako řada z vás, kteří nám píšete. Takže se mám s kým o receptech poradit. 

Když jsme rubriku vašich receptů zavedli, odhadoval jsem její životnost na několik měsíců. Teď už je za námi skoro rok a vy jste tak skvělí, že nám recepty pořád posíláte! Chtěl bych vám za to poděkovat. Tato rubrika bude ve vysílání Ostravské rozhlasové rodinky tak dlouho, dokud budete psát. 

Za ten téměř rok už se ze mne pomalu stal v oblasti vaření docela obstojný teoretik. Zatímco loni o prázdninách jsem některým obratům z vašich receptů vůbec nerozuměl, teď, proškolen obrovským množstvím vašich receptů, už znám i řadu fíglů a vychytávek používaných při vaření nebo pečení. 

Jenom jsem je ještě nikdy nevyzkoušel v praxi. Myslím ale, že se k tomu neodvratně schyluje. Až se opravdu chopím vařečky a rozhodnu se podle některého z vašich receptů něco uvařit, dám vám vědět, jak to dopadlo. 

Těším se na vaše další recepty pro Ostravskou rozhlasovou rodinku. 

Související weby

Recepty

Pořad: Ranní poznámka  |  Stanice: Ostrava
Čas vysílání: neděle 05:20 a 07:10  |  Délka pořadu: 3 minuty  
 

Nové články v rubrice

 • 23. července  2017 v 05:00     Audio  rubrika: Ranní poznámka

  Ivana Šuláková: Ztepilci

  Slyšeli jste už někdy výraz "ztepilí muži"? A co si pod tím představíte? Bezesporu urostlé, zdravé a svalnaté jedince v plné kondici, kteří se neváhají pustit do různých sportovních výzev. Dvojice mladíků, o kterých...

   
 • 9. července  2017 v 05:00     Audio  rubrika: Ranní poznámka

  Richard Piskala: Výročí povodní

  V těchto dnech si připomínáme 20 let od ničivých povodní v roce 1997. K tomuto výročí se vrací ve své ranní poznámce i Richard Piskala.

   
 • 2. července  2017 v 05:00     Audio  rubrika: Ranní poznámka

  Ivana Šuláková: Hurá, prázdniny!

  Moravskoslezský kraj žil v tomto týdnu řadou významných událostí: začala přestavba klíčové silnice mezi Rybím a Rychalticemi, hejtmanství opět přijímá žádosti o kotlíkové dotace, na ostravské hornicko-geologické fakultě...

   
Moravskoslezský kraj
  silnice I/11 (ulice Rudná), Radvanice a Bartovice, v katastru obce Ostrava, práce na údržbě mostu, provoz převeden do protisměru, Od 10.07.2017 05:00 Do 30.11.2017 23:59, Statutární město Ostrava, Městský ...
  ulice Jeremenkova, Bílovec, okr. Nový Jičín, uzavřeno, stavební práce, Od 10.07.2017 11:00 Do 06.10.2017 23:59, úplná uzavírka provozu v souvislosti se zajištěním a realizací stavebních prací spojených ...
  D56, mezi km 49.1 a 50, ve směru Frýdek-Místek, práce na údržbě mostu, zpevněná krajnice (odstavný pruh) uzavřená, Od 09.07.2017 00:00 Do 30.07.2017 23:59, částečná uzavírka dálnice D56 za účelem rekonstrukce ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace