Ranní poznámka16. července  2017 v 05:01  

Richard Piskala: Recepty v ORR

Ostravská rozhlasová rodinka - Foto: František Tichý

Ostravská rozhlasová rodinkaFoto: František Tichý

Součástí našeho pořadu Ostravská rozhlasová rodinka jsou i vaše recepty, které nám posíláte. A právě o nich je dnešní Ranní poznámka.

Zanedlouho už to bude rok. První recepty jste nám na naši výzvu začali posílat během srpna loňského roku a ve vysílání se pak začaly objevovat každý všední den od začátku září. Představte si, že už jsme jich odvysílali 226. 

Pročítám všechny vaše dopisy a maily s vašimi oblíbenými recepty a mám velkou radost z toho, že se chcete s ostatními podělit o něco pozitivního, zajímavého a mnohdy i jedinečného. 

Musím se vám ale k něčemu přiznat. Já sám nejsem dobrý kuchař, vlastně vůbec neumím vařit. Považuji se ale za gurmána, na dobrém jídle si pochutnám velmi rád. Což je na mně bohužel vidět. 

Ale co se týče vašich receptů, tak mám štěstí, že mám u nás v ostravském rozhlase kolegyně, které jsou naopak vynikajícími kuchařkami, podobně jako řada z vás, kteří nám píšete. Takže se mám s kým o receptech poradit. 

Když jsme rubriku vašich receptů zavedli, odhadoval jsem její životnost na několik měsíců. Teď už je za námi skoro rok a vy jste tak skvělí, že nám recepty pořád posíláte! Chtěl bych vám za to poděkovat. Tato rubrika bude ve vysílání Ostravské rozhlasové rodinky tak dlouho, dokud budete psát. 

Za ten téměř rok už se ze mne pomalu stal v oblasti vaření docela obstojný teoretik. Zatímco loni o prázdninách jsem některým obratům z vašich receptů vůbec nerozuměl, teď, proškolen obrovským množstvím vašich receptů, už znám i řadu fíglů a vychytávek používaných při vaření nebo pečení. 

Jenom jsem je ještě nikdy nevyzkoušel v praxi. Myslím ale, že se k tomu neodvratně schyluje. Až se opravdu chopím vařečky a rozhodnu se podle některého z vašich receptů něco uvařit, dám vám vědět, jak to dopadlo. 

Těším se na vaše další recepty pro Ostravskou rozhlasovou rodinku. 

Související weby

Recepty

Pořad: Ranní poznámka  |  Stanice: Ostrava
Čas vysílání: neděle 05:20 a 07:10  |  Délka pořadu: 3 minuty  
 

Nové články v rubrice

 • 17. září  2017 v 05:00     Audio  rubrika: Ranní poznámka

  Ivana Šuláková: Vzdělání a sport

  Fotbalový Baník otevřel maturitní obor Ekonomie a sport. Na první pohled se může zdát, že nejde o nic až tak výjimečného. Opak je ale pravdou.

   
 • 27. srpna  2017 v 05:00     Audio  rubrika: Ranní poznámka

  Ivana Šuláková: Lidskost a trest

  Možná jste v našem vysílání tento týden zachytili informaci o neobvyklém případu, který v těchto dnech řešil Ústavní soud. Obviněným v tomto případě byl muž, který židil s alkoholem v krvi. A dokonce v situaci, kdy...

   
 • 20. srpna  2017 v 05:00     Audio  rubrika: Ranní poznámka

  Ivana Šuláková: Výkladní skříň

  V době elektroniky a sociálních sítí jsou životy mnohých lidí jako ve výkladní skříni. Sledovat je mohou davy lidí, dokonce i těch anonymních. Jsou mezi nimi i darebáci, které ale zajímá něco úplně jiného, než je to,...

   
Moravskoslezský kraj
  (ulice Vítkovická), Moravská Ostrava a Přívoz, Ostrava, pravý jízdní pruh uzavřen, stavební práce, Od 26.09.2017 00:00 Do 05.10.2017 23:59, „Výměna kolejnic, dojde k částečné uzavírce jednoho jízdního ...
  silnice III/4739, Kaňovice - Dolní Datyně, okr. Karviná., práce na silnici, střídavý jednosměrný provoz, Od 25.09.2017 00:00 Do 15.10.2017 23:59, "Souvislé opravy povrchu silnice", Vydal: Magistrát města ...
  silnice III/46810, Petrovice u Karviné, část obce Závada, okr. Karviná, stavební práce, kyvadlový provoz jedním jízdním pruhem, Od 27.09.2017 06:00 Do 09.11.2017 17:59, Částečná uzavírka silnice III/46810 ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace