Ranní poznámka16. července  2017 v 05:01  

Richard Piskala: Recepty v ORR

Ostravská rozhlasová rodinka - Foto: František Tichý

Ostravská rozhlasová rodinkaFoto: František Tichý

Součástí našeho pořadu Ostravská rozhlasová rodinka jsou i vaše recepty, které nám posíláte. A právě o nich je dnešní Ranní poznámka.

Zanedlouho už to bude rok. První recepty jste nám na naši výzvu začali posílat během srpna loňského roku a ve vysílání se pak začaly objevovat každý všední den od začátku září. Představte si, že už jsme jich odvysílali 226. 

Pročítám všechny vaše dopisy a maily s vašimi oblíbenými recepty a mám velkou radost z toho, že se chcete s ostatními podělit o něco pozitivního, zajímavého a mnohdy i jedinečného. 

Musím se vám ale k něčemu přiznat. Já sám nejsem dobrý kuchař, vlastně vůbec neumím vařit. Považuji se ale za gurmána, na dobrém jídle si pochutnám velmi rád. Což je na mně bohužel vidět. 

Ale co se týče vašich receptů, tak mám štěstí, že mám u nás v ostravském rozhlase kolegyně, které jsou naopak vynikajícími kuchařkami, podobně jako řada z vás, kteří nám píšete. Takže se mám s kým o receptech poradit. 

Když jsme rubriku vašich receptů zavedli, odhadoval jsem její životnost na několik měsíců. Teď už je za námi skoro rok a vy jste tak skvělí, že nám recepty pořád posíláte! Chtěl bych vám za to poděkovat. Tato rubrika bude ve vysílání Ostravské rozhlasové rodinky tak dlouho, dokud budete psát. 

Za ten téměř rok už se ze mne pomalu stal v oblasti vaření docela obstojný teoretik. Zatímco loni o prázdninách jsem některým obratům z vašich receptů vůbec nerozuměl, teď, proškolen obrovským množstvím vašich receptů, už znám i řadu fíglů a vychytávek používaných při vaření nebo pečení. 

Jenom jsem je ještě nikdy nevyzkoušel v praxi. Myslím ale, že se k tomu neodvratně schyluje. Až se opravdu chopím vařečky a rozhodnu se podle některého z vašich receptů něco uvařit, dám vám vědět, jak to dopadlo. 

Těším se na vaše další recepty pro Ostravskou rozhlasovou rodinku. 

Související weby

Recepty

Pořad: Ranní poznámka  |  Stanice: Ostrava
Čas vysílání: neděle 05:20 a 07:10  |  Délka pořadu: 3 minuty  
 

Nové články v rubrice

 • 5. listopadu  2017 v 05:00     Audio  rubrika: Ranní poznámka

  Ivana Šuláková: Zimní obutí a (ne)Prodloužená Rudná

  Už máte přezuto? Ne, nemyslíme tím výměnu letních bot za zimní, ale výměnu pneumatik vašeho auta. Autorka Ranní poznámky se dobrovolně přiznává, že patří ke každoročním opozdilcům. A málem se jí to tentokrát nevyplatilo....

   
 • 29. října  2017 v 05:00     Audio  rubrika: Ranní poznámka

  Ivana Šuláková: Pomník, vyznamenání a odkaz Valašské královny

  Valašský Slavín je bohatší o další slavné jméno. V bezprostřední blízkosti kostela sv. Anny v areálu Dřevěného městečka Valašského muzea v přírodě, v místě připomenutí lidí, kteří se zasloužili o rozkvět Valašska, teď...

   
 • 22. října  2017 v 05:00     Audio  rubrika: Ranní poznámka

  Ivana Šuláková: Po volbách

  Letošní parlamentní volby skončily. Vítězové se radují, ti ostatní doufají, že příště uspějí lépe. Už příští rok v lednu nás ale čeká další významné hlasování. Tentokrát o prezidentu republiky.

   
Moravskoslezský kraj
  Od 25.11.2017 04:20 do 06:25; v ulici Padlých hrdinů v obci Havířov okres Karviná; u zastávky Pacalůvka.; porouchané vozidlo, očekávejte zdržení; neprůjezdná zpevněná krajnice; pro poruchu odstavené NA, ...
  silnice I/48, v katastru obce Sedlnice, část obce Borovec - v katastru obce Šenov u Nového Jičína, okr. Nový Jičín, práce na silnici, levý jízdní pruh uzavřen, Od 25.11.2017 07:00 Do 15.12.2017 23:59, ...
  silnice I/48, v katastru obce Šenov u Nového Jičína - v katastru obce Sedlnice, část obce Borovec, okr. Nový Jičín, práce na silnici, levý jízdní pruh uzavřen, Od 25.11.2017 07:00 Do 15.12.2017 23:59, ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace