U Picmochů ve sklepení bíloveckého muzea

Picmochové v bíloveckém muzeu - Foto: Dagmar Misařová

Picmochové v bíloveckém muzeuFoto: Dagmar Misařová

Ušaté a nosaté textilní loutky Ivany Vajdové se sice narodily ve Slatině u Bílovce, ale její skřítci Picmochové se nakonec před rokem zabydleli v opuštěném a poněkud prázdném sklepení bíloveckého muzea.

Skřítci Picmochové jsou neposedové, ale věnují se také užitečným řemeslům: vyrábějí knoflíky, mastičky z bylinek, podkovy a vynikající mouku na picmoší chléb. Barnabášovou a Tvořimírovou rodinou Picmochů jsme navštívili zrovna ve chvíli, kdy v Kouzelném sklepení byly i děti z mateřské školy z Tísku. 

„My tady máme Barnabáše a ten po večerech vyřezává krásné knoflíky. A opět nám to odkazuje na jednu tradici, která je spojena s Bílovcem,“ říká dětem během prohlídky ředitelka bíloveckého muzea Eva Ševčíková. 

Vydejte se s námi za Barnabášovou a Tvořimírovou rodinou skřítků Picmochů do bíloveckého muzea. Poslechněte si záznam našeho magazínu Křížem krajem – viz odkaz ‚Přehrajte si celý příspěvek‘.  

Pořad: Křížem krajem  |  Stanice: Ostrava
Čas vysílání: pondělí-pátek 09:10  |  Délka pořadu: 30 minut  
 

Nové články v rubrice

Moravskoslezský kraj
  Od 23.1.2018 06:25 do 07:30; na silnici 479 v obci Ostrava; nehoda; srážka srny, bez zranění osob.
  Od 23.1.2018 06:20 do 07:20; v ulici Zborovská v obci Nový Jičín; I/57, za kruh. objezdem směr Bludovice; porouchané vozidlo, očekávejte zdržení; odstavené vozidlo, policie na místě, s opatrnosti prů ...
  Od 23.1.2018 06:15 do 09:20; na silnici 46414 u obce Bílovec okres Nový Jičín; Pozor! Lidé na vozovce; požár sloupu el. vedení, na místo jedou složky IZS.

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace