Dirty Old Dogs. Olomoucká banda se zápalem pro drive v Harendě

Tomáš ve studiu - Foto: František Tichý

Tomáš ve studiuFoto: František Tichý

Hosty poslední březnové Harendy se stali členové olomoucké kapely Dirty Old Dogs. V Ostravě o sobě tito muzikanti dali výrazněji vědět v prosinci, když vyhráli 15. ročník soutěže Boom Cup.

„Za vítězství v Boom Cupu jsme rádi, protože nás posunulo do další soutěže Jump into Colours. Osobně bych si chtěl zahrát na Colours a myslím, že kluci taky. Je to výzva a strašně se na to těším,“ říká v rozhovoru zpěvák a kytarista Tomáš. 

Kapela zatím žádné album na kontě nemá, nahrávky ale postupně vznikají. „Písničky natáčíme asi tak co půl roku. Jsou to nějaké střípky, ale album určitě plánujeme,“ dodává Tomáš. 

Olomoucká banda Dirty Old Dogs se řadí mezi kapely se silným zápalem pro drive a divokost. Avšak s kontrastním spojením jemných melodických prvků, tvoří zajímavý koncept svého žánru, odkazující se od raných bluesových písní, napříč psychedelickému hard rocku 70. let, sahajících až do grungeových vod šedého Seattlu.
Zdroj: Bandzone

S nápady prý chodí baskytarista Roman. „Přijde do zkušebny, ukáže nějakou basovou linku, a že má text. A už se pak skládají ty písničky,“ popisuje Tomáš. „Na texty je hlavně Tom. Ale jsme ve zkušebně, jamujeme, a když se nám to líbí, tak pokračujeme a něco z toho vznikne,“ doplňuje Roman. 

Texty jsou o životě, ale je v nich všechno, jak uslyšíte v rozhovoru Harendy (viz odkaz v úvodu článku). Pořad obsahuje také tři písničky Dirty Old Dogs. Přejeme příjemný poslech! 

Související weby

Dirty Old Dogs | Facebook

Autor:  Igor Vašut, František Tichý
Pořad: Harenda  |  Stanice: Ostrava
Čas vysílání: čtvrtek 18:04  |  Délka pořadu: 26 minut  
 

Nové články v rubrice

Moravskoslezský kraj
  Od 13.12.2017 11:20 do 13:25; v ulici Čs. armády v obci Bohumín okres Karviná; nehoda; DN se zraněním, 1 x OA s cyklistou
  D1, mezi km 346.7 a 346.8, ve směru Bohumín – PL, práce na silnici, pravý jízdní pruh uzavřen, Od 13.12.2017 11:04 Do 13.12.2017 13:04, údžba v tunelu
  Od 13.12.2017 11:00 do 12:00; na silnici 57 u obce Branka u Opavy okres Opava; nehoda; havarované vozidlo; 2x OA, bez zranění, na místo PČR.

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace