Harenda: Zvukoprázdno ostravských Easy Steps zvukoprázdně rozhodně nepůsobí

Easy Steps během natáčení Harendy - Foto: Vojtěch Dluhý

Easy Steps během natáčení HarendyFoto: Vojtěch Dluhý

Hostem prvního povelikonočního vydání hudebního týdeníku byla ostravská kapela Easy Steps, která tento měsíc pokřtila v klubu Cooltour nové album.

Pop-rocková partička z Ostravy momentálně funguje v čtyřčlenném složení – zpěv, bicí, basa, kytara. „Nedávno jsme se rozloučili s klávesákem, který už to chtěl kroutit jiným směrem, ne tím hudebním,“ upřesňuje v úvodu rozhovoru Vláďa s Vaškem. 

Kapela už na kontě jedno album má, bylo ale mnohem rockovější. Trochu jiným směrem je popostrčil Evžen Hofman, kytarista kapely Kryštof Hofmann. „To album nám zároveň produkoval a styl se nám vytříbil trošku popovějším směrem. Vzniklo z toho EP, které má čtyři nové skladby,“ vysvětlují muzikanti. 

A v čem všem spočívá ona hudební změna? Hlavně v aranžích Evžena Hofmanna, které dělají skladby popovějšími. Na koncertech ale kapela zůstává rockovější. „Standa si tam nikdy neodpustí říznější kytaru,“ dodává s úsměvem Vláďa. 

Celý rozhovor uslyšíte v záznamu Harendy (viz odkaz v úvodu článku ‚Poslechněte si celou Harendu‘). Součástí povídání jsou také tři písničky kapely Easy Steps. 

Související weby

Easy Steps

Easy Steps s Igorem Vašutem (vpravo) během natáčení Harendy - Foto: Vojtěch Dluhý

Autor:  Igor Vašut, František Tichý
Pořad: Harenda  |  Stanice: Ostrava
Čas vysílání: čtvrtek 18:04  |  Délka pořadu: 26 minut  
 

Nové články v rubrice

Moravskoslezský kraj
  Od 26.6.2017 08:20 do 10:25; na silnici 442 u obce Vítkov okres Opava; nehoda nákladního vozidla; havarované vozidlo; havárie kamionu do příkopu, bez zranění. Na místě provoz řízen hlídkou PČR, zasahují ...
  Od 26.6.2017 06:00 do 27.6.2017 06:05; D56 - 44km na trase Frýdek-Místek - Ostrava; Pozor! Olej na vozovce; OA + předmět na silnici, proražená olejová vana, rozlitý olej na vozovce
  D1, mezi km 329 a 337, ve směru Bohumín – PL, pomalu jedoucí vozidlo údržby, levý jízdní pruh uzavřen, Od 26.06.2017 07:00 Do 26.06.2017 13:00, sečení SDP, sekání trávy a údržba travních porostů, zdroj: ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace