Koktejl: Vše o hokejbalu nám řeknou Lukáš Grebeníček a Lucie Kubínová

5. červenec 2017

Hokejbal je zajímavá odnož hokeje. Jen tomu chybí brusle a led. Hraje se venku, místo puku je kulatý míček a běhá se za ním. Hrají ho muži, ale velmi úspěšně i ženy. To je laický popis sportu, kterému se věnují hosté Koktejlu Českého rozhlasu Ostrava.

Našimi hosty byli Lukáš Grebeníček a Lucie Kubínová. Lukáš Grebeníček je trenér a taky vedoucí družstva reprezentace žen. Lucie Kubínová je reprezentantka, která se svým týmem získala zlatou medaili na domácím mistrovství světa v Pardubicích.

Titul, který české hokejbalistky v Pardubicích vybojovaly, je premiérový. Jen dodejme, že ve finále zdolaly USA 4:3 v prodloužení, vítěznou branku vstřelila v čase 45:55 Aneta Lédlová.

Lucie Kubínová se v napínavém souboji také střelecky prosadila, a to v 34. minutě, kdy vracela Češkám vedení na 3:2.