Křížem krajem: dobývání hradu Hukvaldy

A jde se do boje - Foto: Lenka Slezáková

A jde se do bojeFoto: Lenka Slezáková

Oblékají na sebe těžká brnění a vrhají se do středověkých bitev. Posledního dobývání hradu Hukvaldy se zúčastnilo na osmdesát rytířů a pěšáků z celé České republiky i ze Slovenska. Nechyběly krásné dámy v oblečení z 14. století.

Dobývání hradu Hukvaldy má mezi nadšenci středověkých bitev už své jméno. Mnozí tvrdí, že to je nejnáročnější a zároveň nejlepší bitva na moravských hradech. Poslední víkend v červenci se hradem ozývaly výstřely z hákovnic a píšťal, z kanónů, vzduchem svištěly šípy lučištníků a nad tím vším také mohutný řev a řinčení zbraní dobyvatelů i obránců. 

Pořadateli bitvy jsou každoročně Rytíři z Hückeswagenu, kteří letos dobývali hrad už poosmé i se svými kamarády, nadšenci z různých skupin historického šermu. 

Čtěte také: Adrenalin hledají v bitevní vřavě a víkend ve středověkém ležení je pro ně ideální relaxací

Dva bratři Jan a Jošt si nárokují správcovství hradu a rozhodli se to vyřešit mečem. Kdo bitvu nakonec vyhraje, se neví, protože zvítězí ta strana, která se po mnohých ranách udrží na nohou. 

Do smyšlené bitevní vřavy se můžete zapojit poslechem přiloženého audio souboru v úvodu článku (Přehrajte si celý příspěvek). Tento i další díly magazínu Křížem krajem pak najdete v iRadiu. 

Autor:  Artur Kubica
Pořad: Křížem krajem  |  Stanice: Ostrava
Čas vysílání: pondělí-pátek 09:10  |  Délka pořadu: 30 minut  
 

Nové články v rubrice

Moravskoslezský kraj
  Srážky: déšť, Petřvald
  silnice I/68, v katastru obce Třinec - v katastru obce Ropice, část obce Paseky, okr. Frýdek-Místek, oprava povrchu vozovky, kyvadlový provoz jedním jízdním pruhem, Od 03.07.2017 00:00 Do 06.08.2017 23:00, ...
  ulice Dr. Martínka, Ostrava-Jih, Ostrava, uzavřeno, oprava povrchu vozovky, Od 02.07.2017 00:00 Do 31.07.2017 23:59, Uzavírka z důvodu provádění stavebních prací za účelem výměny asfaltového koberce včetně ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace