Malá Ostrava: 7. díl – Mike Fojtík & Přátelé (podruhé)

Kytarista (ilustrační foto) - Foto: Casey Budd

Kytarista (ilustrační foto)Foto: Casey Budd

Podruhé se v našem letním sestřihu z festivalu Malá Ostrava vracíme k vystoupení ostravské folkrockové kapely Mike Fojtík & Přátelé. Koncert jsme s naším přenosovým vozem zaznamenali v dubnu v ostravském hudebním klubu Parník.

Ostravská kapela Mirka Fojtíka hraje ve stávající sestavě teprve necelý rok, ale neuvěřitelně dobře jí to šlape. Úvod sedmého dílu našeho letního ohlédnutí za jarním festivalem obstarala poklidná píseň Stín mýtů. 

Kromě Mirka Fojtíka tvoří kapelu universální kytarista i aranžér v jedné osobě Martin Rek, na baskytaru hraje Karel Pech, na cajoon a další rytmické nástroje ozdoba kapely – Tereza Reková a na slide kytaru i foukací harmoniky Petr Šimíček. 

Na 10. ročníku Malé Ostravy vystoupili také Jan Spálený, písničkář Ota Maňák s Petrem Kasanem, písničkový vyprávěč Petr Rímský s kapelou Misitu a originální Valaši – František Segrado společně s Petrem Gregorem. Všechny vám je během léta postupně představujeme. 

Autor:  Zdeněk Tofel
Pořad: Malá Ostrava  |  Stanice: Ostrava
Čas vysílání: neděle 13:35  |  Délka pořadu: 20 minut  
 

Nové články v rubrice

Moravskoslezský kraj
  Povětrnostní podmínky: silný vítr, Mosty u Jablůnkova - na vrcholu
  Od 11.12.2017 16:00 do 17:00; v ulici Sjízdná v obci Ostrava; nehoda; Střet dvou osobních vozidel, bez zranění
  Od 11.12.2017 15:40 do 17:50; v ulici 9. května v obci Krnov okres Bruntál; nehoda; 2 havarovaná vozidla; 2 OA bez zranění

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace