Milovníci sladkostí si přijdou na své na tradičním Buchtobraní ve Starém Městě

Buchty - Foto: Kateřina Piorecká

BuchtyFoto: Kateřina Piorecká

Maminky nebo babičky ze Starého Města na Bruntálsku, které doma pečou buchty, se mohou přijít v sobotu pochlubit svým kuchařským uměním. Na tamním hřišti totiž v 16:00 začne přehlídka domácího pečení s názvem Buchtobraní. Více informací nám řekne organizátorka akce Eva Vroblová.

Buchtobraní už ve Starém Městě zdomácnělo, jak dlouho ho tam pořádáte a změnilo se nějak od prvního ročníku? 

Pokud se nemýlím, tak je to už devátý ročník. A je to docela překvapivé, protože původně vůbec nebyl záměr vytvořit tradiční akci. Ale je to pořád ve stejném režimu – setká se komunita lidí, pojídá se a peče. Je to taková oslava. 

Kdo se může zúčastnit? A půjde pouze o přehlídku a ochutnávku domácích buchet nebo i o nějakou soutěž? 

Zúčastnit se mohou úplně všichni. Každý, kdo má rád letní pohodu, místní i přespolní. Jezdí sem lidé i z daleka. Cílem je hlavně to ochutnávání, nicméně se i soutěží. 

Pro představu, jaké buchty uspěly v těch předešlých ročnících? 

Vyhodnocují se celkem dvě kategorie. Buchtu sympatie – hlasují všichni, kdo přijdou, a to vyhrávají takové ty krásné skvosty nebo něco, co má nápad. A potom máme kategorii, ve které se buchty ochutnávají. Na to máme speciální porotu. 

Připravili jste nějaký doprovodný program? 

Máme živou hudbu – někdy se zpívá, někdy i tancuje. Máme tady řezníka, takže grilujeme. Děti si budou moci malovat, jsou pro ně připraveny křídy. A vždycky máme připraveno ještě něco zajímavého navíc. 

Autor:  Petr Soukup, Veronika Fajkusová
Pořad: Křížem krajem  |  Stanice: Ostrava
Čas vysílání: pondělí-pátek 09:10  |  Délka pořadu: 30 minut  
 

Nové články v rubrice

Moravskoslezský kraj
  Od 21.8.2017 12:00 do 15:05; v ulici Bohumínská v obci Ostrava; křižovatka s ul. Muglinovská.; vážná nehoda; 2 havarovaná vozidla; probíhá vyšetřování nehody; OA x MOTO se zraněním. Na místě ZZS a P ...
  silnice I/47 (ulice Pohořská), Odry, okr. Nový Jičín, stavební práce, zúžená vozovka na jeden jízdní pruh, Od 26.08.2017 00:00 Do 30.09.2017 00:00, částečná uzavírka z důvodu realizace stavebních prací ...
  silnice I/11, Ropice, okr. Frýdek-Místek, most uzavřen, stavební práce, Od 26.08.2017 00:00 Do 27.08.2017 23:59, Úplná uzavírka silnice č. I/11 v Ropici z důvodu opravy mostu ev.č. 11-169., Objížďka - ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace