Ostravská zoo se rozhodla zatraktivnit Pavilon evoluce. Přibyly tam další zvířecí druhy

Bahník západoafrický - Foto: P. Vlček, Zoo Ostrava

Bahník západoafrickýFoto: P. Vlček, Zoo Ostrava

Ostravská zoo otevřela nové expozice. Najdete je v Pavilonu evoluce. Do nových prostor, kde je přes 200 zvířat, přibudou další čtyři druhy. Jde o obří mnohonožky, žáby nebo ryby. Už ve čtvrtek zoo pro návštěvníky připravila novou sbírku motýlů.

Pavilon evoluce je velký a moderní komplex, kde nechybí ani řada interaktivních a vzdělávacích prvků. 

„Určitě jste si mohli všimnout, že jsme přemístili bahníka – myslím si – na důstojné místo u jednoho ze vstupů. Lidé si můžou přečíst, že vlastně není ryba, ale tvor, který je na větvi vedoucí k nám, čtyřnožcům,“ zmiňuje chovatel Jiří Novák, proč některé živočichy přesunuli na viditelnější místa. 

„Od otevření Pavilonu evoluce uplynuly tři roky, ale protože je to Pavilon evoluce, tak samozřejmě i tady probíhají evoluční procesy. A už dostává první změny interiérů,“ dodává Novák. 

Akvárium pro bahníka - Foto:  M. Vlčková, Zoo Ostrava

Mnohonožka kamerunská - Foto:  M. Fulgevič, Zoo Ostrava

Mnohonožka kamerunskáFoto:  M. Fulgevič, Zoo Ostrava

Vlasatice třásnitá - Foto:  M. Fulgevič, Zoo Ostrava

Vlasatice třásnitáFoto:  M. Fulgevič, Zoo Ostrava

Dominantou pavilonu jsou šimpanzi, nejbližší příbuzní člověka. „Tady máte exkluzivní možnost vidět šimpanze v akci – vidíte, jak šimpanz využívá nástroje, které si dokáží upravovat jako lidé,“ upozorňuje Novák. 

Novinkou v pavilonu jsou potom mnohonožky kamerunské. Ty podle chovatele Jiřího Nováka nepatří mezi ohrožené druhy. 

„Vlastně všechny ty expozice jsou poměrně čerstvé, s jejich instalací jsme končili těsně před novým rokem. Samozřejmě muselo to chvilku schnout – i třeba tenhle bazének, do kterého je vidět. Abychom potom neochudili návštěvníky o pohled pod vodu,“ ukazuje chovatel. 

Prohlídku končí u nové miniexpozice s žábami vlásnicemi třásnitými. „Je to všechno čerstvé a určitě se budete moci dočkat toho, že expozice budou zarůstat, budou se upravovat, možná se tam budou doplňovat druhy,“ uzavírá Novák. 

Pro návštěvníky v zoo chystají také další dva nové druhy ryb.  

Autor:  Veronika Fajkusová
Pořad: Křížem krajem  |  Stanice: Ostrava
Čas vysílání: pondělí-pátek 09:10  |  Délka pořadu: 30 minut  
 

Nové články v rubrice

Moravskoslezský kraj
  Srážky: přeháňky, Petřvald
  ulice Janáčkova, Moravská Ostrava a Přívoz, Ostrava, uzavřeno, práce na inženýrských sítích, Od 23.03.2018 07:00 Do 26.03.2018 23:59, úplná uzavírka ul. Janáčkovy v křižovatce s ul. Porážkovou, Objížďka ...
  Od 23.3.2018 07:45 do 09:50; v ulici Ostravská v obci Český Těšín okres Karviná; křižovatka s ul. Komorní; nehoda; 3x OA se zraněním.

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace