Ostravské sochy přehledně. Na jedné mapě, v jedné databázi

Ilona Rozehnalová a Jakub Ivánek s mapou 'Ostravských soch' u Milenců Maria Kotrby v Husově sadu - Foto: Dagmar Misařová

Ilona Rozehnalová a Jakub Ivánek s mapou 'Ostravských soch' u Milenců Maria Kotrby v Husově saduFoto: Dagmar Misařová

Antikvariát a klub Fiducia spolu s Jakubem Ivánkem a okrašlovacím spolkem Za krásnou Ostravu přináší uměnímilovným občanům Ostravy novou internetovou databázi a tištěnou mapu soch a děl ve veřejném prostoru.

Důležitý zdroj informací mohou využít nejen laici při svých procházkách městem, ale i badatelé k odbornému zkoumání. 

„Mapa už je venku a může si ji koupit každý u nás v antikvariátu za 30 korun. Je to taková příjemná cena, protože jsme na to dostali i dotaci města a ministerstva kultury,“ říká Ilona Rozehnalová. 

Mapa je v klasickém formátu A1. Podle Ilony Rozehnalové jde o odborný mapový podklad, který dostali z města – z jedné strany je mapa, ve které jsou body, kolem 500 soch, z druhé strany pak člověk najde rejstřík abecedně řazený podle autorů. 

Je to příběh veškerých ostravských soch, které už dlouhou dobu dokumentoval Jakub Ivánek. „Těch soch je v mapě skutečně skoro 500, ale to jsou pouze existující a exteriérové sochy, které můžou lidé vidět, když se budou procházet městem, aniž by se museli někam vloupat,“ říká Ivánek. 

V databázi je počet děl ale mnohem vyšší, jedná se o téměř 1200 kusů. A více se o tom všem dovíte při poslechu našeho magazínu Křížem krajem – viz odkaz ‚Přehrajte si celý příspěvek‘

ostravskesochy.cz - Foto:  Screenshot webové stránky

Pořad: Křížem krajem  |  Stanice: Ostrava
Čas vysílání: pondělí-pátek 09:10  |  Délka pořadu: 30 minut  
 

Nové články v rubrice

Moravskoslezský kraj
  Srážky: přeháňky, Petřvald
  Stav vozovky: námraza, D48-64,8 km
  Od 23.3.2018 04:00 do 05:05; na silnici u obce Štramberk okres Nový Jičín; směr Lichnov.; nehoda; zvěř na vozovce; probíhá vyšetřování nehody; OA x srna, bez zranění osob. Na místě PČR.

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace