Rozhovory, rady, tipy15. července  2017 v 15:53  

Rozhlasové listování: Věra Špinarová, Za vše můžu já

Alena Sasínová-Polarczyk při natáčení četby ze života Věry Špinarové - Foto: Martin Straka

Alena Sasínová-Polarczyk při natáčení četby ze života Věry ŠpinarovéFoto: Martin Straka

Kdo chce znát celý příběh lásky Věry Špinarové a Vítězslava Vávry, toho zveme k poslechu čtení z knihy Za vše můžu já. Věře Špinarové už počtvrté propůjčí svůj hlas herečka divadla Komorní scéna Aréna Alena Sasínová-Polarczyk.

Mému synovi Adamovi, mamince, památce mého brášky Luboše a všem přátelům, kteří mě dobře znají, a přesto mě mají rádi. 

Tuto větu najdeme na předsádce útlé knížky, kterou podle vyprávění nedávno zesnulé ostravské zpěvačky Věry Špinarové napsala publicistka Karin Stružková. Kniha vyšla v roce 2001 a hned v úvodu Věra Špinarová vysvětluje, proč vůbec začala vzpomínat. Vždyť byla tehdy vlastně mladá! Jenomže ji čekala operace, která sice nebyla náročná, ale její následky nemusely být vůbec veselé. 

Když chlap dostane špatnou zprávu, sebere se a jde do hospody. Když dostane špatnou zprávu ženská, jde nakupovat nebo začne uklízet - záleží na tom, jak špatná ta novina je. 

Věra Špinarová se tedy pustila do uklízení a při té příležitosti došlo i na zásuvky, do kterých se už hodně dlouho nikdo nedíval.  

 

Ukázka z rozhlasové četby

Vložit na svůj web

Z jedné z nich na mě vypadl skoro celý můj život. Fotografie, novinové výstřižky, plakáty, uschlá růže, malý plyšový méďa, parte, rozvodový rozsudek, žádost o byt i pokažené celní prohlášení, první bačkůrky mého syna, noty psané neuměle rukou třináctileté holky... 

Věra Špinarová se nikdy nedívala zpátky, nikdy nebilancovala, vždycky byla zvědavá, co jí budoucnost teprve přinese. Jenže: 

Najednou jsem zjistila, že jsou takové chvíle v životě lidském, kdy myšlenky samy začnou utíkat do minulosti a ze zapomenutých koutků duše neodbytně vymetají pavučinky vzpomínek... 

Zveme vás tedy k poslechu čtení ze vzpomínek paní Věry Špinarové. Četbu připravila Eva Lenartová, v režii Simony Nyitrayové, se kterou na technické stránce pořadu spolupracoval Aleš Huber a hudebně Václav Bělohlavý, uslyšíme členku souboru ostravského divadla Komorní scéna Aréna Alenu Sasínovou-Polarczyk. 

Autor:  Eva Lenartová
Pořad: Rozhlasové listování  |  Stanice: Ostrava
Čas vysílání: neděle 15:30  |  Délka pořadu: 25 minut  
 

Nové články v rubrice

Moravskoslezský kraj
  Stav vozovky: sníh na vozovce, D1-354,0 km
  Od 21.2.2018 19:00 do 21:05; v ulici Frýdlantská v obci Frýdek-Místek; kruháč u Lidlu; nehoda; 2 havarovaná vozidla; 2 OA bez zranění
  Od 21.2.2018 18:35 do 22.2.2018 06:00; na silnici 48 u obce Starý Jičín okres Nový Jičín; zbytky sněhu a ledu; sněhové jazyky, závěje, sil. I/48, km 14 - 14,5, pravý JP, směr Nový Jičín - Bělotín

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace