Rozhovory, rady, tipy21. listopadu  2017 v 09:14  

Senioři stále častěji využívají speciální kontaktní místa, tzv. Senior Pointy

Senior Point v Brně (ilustr. foto) - Foto: Hana Ondryášová

Senior Point v Brně (ilustr. foto)Foto: Hana Ondryášová

V Moravskoslezském kraji přibývá takzvaných Senior Pointů. Jsou to místa, která seniorům pomůžou třeba při vyřizování úředních záležitosti. V kraji je jich už šest – v Ostravě, Frýdku-Místku, Karviné, Bruntálu, Kopřivnici a Opavě. Právě ten posledně jmenovaný a nově otevřený jsme navštívili.

V Opavě na sídlišti Kateřinky, v budově Seniorcentra, najdete jeden z nových Senior Pointů. Je to kontaktní místo pro ty, kteří si nevědí rady, kam jít a kde co vyřídit. 

„V první řadě je to taková informační kancelář. Aby ten senior nemusel po celém městě bloudit, tak dojde na tento Senior Point, kde mu proškolené pracovnice řeknou, co se s tím dá dělat, kam se má ve městě jít, na jakou instituci, nebo pokud je možnost, tak tady vyplní určité formuláře,“ vysvětluje ředitel Seniorcentra Opava Michal Jedlička. 

„A na co máme momentálně největší ohlas, slouží jako kontaktní místo pro přihlášky do programu Senior Pas,“ dodává Jedlička. 

No a seniory, kteří přijdou do kanceláře, která je vidět přímo z ulice, přivítá například Martina Šafarčíková. Mnozí už se sem naučili chodit. 

„Největší zájem byl hned první den, ale senioři chodí pravidelně. Zvykli si na ty čtvrtky. Kromě Senior Pasů se také hodně ptají na bezplatnou právní poradnu, kterou tady můžeme zprostředkovat. Zájem je i o internet, se kterým mohu pomoci, když si nebudou vědět rady,“ dodává Martina Šafarčíková. 

Tento Senior Point je otevřený zatím pouze každý čtvrtek od půl osmé ráno do 16 hodin, ale zřejmě se otevírací doba od ledna rozšíří o další den. Senior pointy podporuje Moravskoslezský kraj, podle kterého tuto službu měsíčně využívají stovky lidí. 

Autor:  Martin Knitl
Pořad: Křížem krajem  |  Stanice: Ostrava
Čas vysílání: pondělí-pátek 09:10  |  Délka pořadu: 30 minut  
 

Nové články v rubrice

Moravskoslezský kraj
  Srážky: přeháňky, Petřvald
  ulice Slezská, Štěpánkovice, okr. Opava, práce na silnici, uzavřeno, Od 26.03.2018 10:00 Do 28.03.2018 14:00
  ulice Šubertova, Moravská Ostrava a Přívoz, Ostrava, uzavřeno, práce na inženýrských sítích, Od 27.03.2018 06:00 Do 30.03.2018 19:00, úplná uzavírka ulice Šubertovy v křižovatce s ul. Stodolní, Objížďka ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace