Spolek Lauby zve na debatu o chátrajícím domě Ostravica-Textilia

Debatovat se bude ve Staré Aréně od 18:30 - Foto: F. Tichý

Debatovat se bude ve Staré Aréně od 18:30Foto: F. Tichý

V Ostravě se dnes bude debatovat o chátrajícím obchodním domu Ostravica-Textilia. Kdysi výstavní módní dům je už roky ve špatném stavu.

Budoucnost památkového komplexu budou řešit představitelé města se zástupcem majitele a odborníky. Veřejnou diskuzi pořádá v 18:30 ve Staré Aréně Spolek Lauby. Součástí akce je i workshop. 

„Chceme zapojit pozvané hosty i návštěvníky a pokusit se zjistit, jak obyvatelé města Ostravici a její okolí vnímají. Chceme zábavnou formou řešit prakticky možné varianty budoucího vývoje a poskytnout tak zástupci majitelů i veřejné správy konstruktivní zpětnou vazbu od občanů města,“ říká místopředseda spolku a člen petičního výboru za záchranu Ostravice Ondřej Polanský. 

Objekt je uzavřený od roku 2000, kdy se zde během nepovolené rekonstrukce propadl strop. Obchodní dům byl následně staticky zajištěn a z bezpečnostních důvodů uzavřen. Od té doby chátrá. 

Pořad: Kulturní tipy  |  Stanice: Ostrava
Čas vysílání: pondělí-pátek 09:45  |  Délka pořadu: 5 minut  
 

Nové články v rubrice

Moravskoslezský kraj
  Stav vozovky: sníh na vozovce, D1-354,0 km
  Stav vozovky: námraza, D48-64,8 km
  Od 19.2.2018 22:15 do 20.2.2018 00:20; na silnici 482 u obce Rybí okres Nový Jičín; nehoda; havarované vozidlo; probíhá vyšetřování nehody; OA x zvěř.

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace