Ve Frýdku-Místku začíná třídenní cestovatelský festival o cykloturistice

Death Valley - Foto:  manželé Stillerovi

Death ValleyFoto:  manželé Stillerovi

Ve Frýdku-Místku dnes večer odstartuje 12. ročník třídenního festivalu Cyklocestování. Lidé se mohou těšit na cestopisné besedy a přednášky, chybět nebude ani výstava kol. Festival tradičně organizuje Martin Stiller.

Co máte pro návštěvníky festivalu připraveno? 

Festival je tradičně o cestovatelských besedách cykloturistů a cestovatelů, kteří jezdí různě po světě na kole. Budou to cesty z Evropy, ze vzdálenějšího světa, ale i z domoviny, aby si každý našel to své. 

Když někdo s cykloturistikou teprve začíná, poradíte mu, jaké vybavení si má pořídit a jak správně začít? 

I to je cílem toho festivalu – aby se cykloturisté setkali, veřejnost se na ně přišla podívat a mohla zjistit, jak začít, nechat si poradit. Takže kromě diskuzí hned po samotných besedách jsou tam i workshopy, je možnost si s cestovateli popovídat mezi čtyřmi očima, případně si vybrat nějaké to zboží. Vystavena budou kola, nějaké produkty, prostě vše na jednom místě pod jednou střechou. 

Kde přesně se festival koná a kdy začíná? 

Tradičně ve Frýdku-Místku na plátně a v prostorách Nové scény Vlast. Dnes, tedy v pátek, začíná v 18 hodin a pokračuje celou sobotu a celou neděli. Všechno je na našich webových stránkách www.cyklocestovani.cz

Pořad: Dobré odpoledne  |  Stanice: Ostrava
Čas vysílání: každý den 14:00  |  Délka pořadu: 300 minut  
 

Nové články v rubrice

Moravskoslezský kraj
  Od 23.1.2018 08:15 do 09:20; v ulici Těžařská v obci Ostrava; křižovatka s ul. K Trojhalí.; nehoda, silný provoz; 2 havarovaná vozidla; bez zranění.
  Od 23.1.2018 06:15 do 09:20; na silnici 46414 u obce Bílovec okres Nový Jičín; Pozor! Lidé na vozovce; požár sloupu el. vedení, na místo jedou složky IZS.
  silnice I/48, v katastru obce Starý Jičín - v katastru obce Šenov u Nového Jičína, okr. Nový Jičín, práce na silnici během dne, Od 23.01.2018 07:00 Do 26.01.2018 17:00, kácení stromů a ořezu dřevin

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace