Zdravotní sestra Naďa Tomčíková v Koktejlu. Téma k rozhovoru určilo vlakové neštěstí ve Studénce

Energická blondýna Naďa Tomčíková byla při nehodě ve Studénce ve druhém vagonu vlaku - Foto: Andrea Čánová

Energická blondýna Naďa Tomčíková byla při nehodě ve Studénce ve druhém vagonu vlakuFoto: Andrea Čánová

Osmého srpna 2008 10:30 – tento den a čas si velmi detailně pamatuje spousta lidí. Zejména cestující ve vlaku, který narazil do spadlé mostní konstrukce ve Studénce. Určitě jste v uplynulém čase natrefili na jméno a tvář zdravotní sestry paní Nadi Tomčíkové.

Dáma, která poskytovala první pomoc a z toho dne si pamatuje každou vteřinu, ačkoliv mezi následky nehody u ní patří výpadky paměti nebo obava cestovat vlakem i autem. 

„Pamatuju si ten den do poslední vteřiny. Koupila jsem jízdenku, telefonovala dceři, pak nastoupila do vlaku, seděla jsem ve směru jízdy, vím, kdo seděl naproti mě a jak postupně přistoupily dvě ženy. Věděla jsem, že pojedu přes hodinu, ještě jsem telefonovala, že už sedím a budu si číst. To byl plán. Za 20 min bylo všechno jinak...“ popisuje osudové okamžiky paní Tomčíková. 

Přežila, měla štěstí. I po deseti letech je hovor o té události pro ni emotivní, ačkoliv jí pomáhá mluvit o tom. Jak vám několik vteřin otočí život naruby a jak už vždycky bude jiný. Poslechněte si koktejlový rozhovor s paní Naďou Tomčíkovou. 

Pořad: Koktejl  |  Stanice: Ostrava
Čas vysílání: pondělí-pátek 10:04  |  Délka pořadu: 56 minut  
 

Nové články v rubrice

Moravskoslezský kraj
  Od 23.3.2018 13:25 do 15:30; v ulici Stromořadí v obci Rychvald okres Karviná; nehoda; 2 havarovaná vozidla; 2x OA bez zranění.
  ulice Šubertova, Moravská Ostrava a Přívoz, Ostrava, uzavřeno, práce na inženýrských sítích, Od 27.03.2018 06:00 Do 30.03.2018 19:00, úplná uzavírka ulice Šubertovy v křižovatce s ul. Stodolní, Objížďka ...
  ulice Lázeňská, Karviná, stavební práce, kyvadlový provoz jedním jízdním pruhem, Od 24.03.2018 07:00 Do 25.03.2018 18:00, Částečná uzavírka z důvodu umístění kanalizační přípojky překopem. Překop bude ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace