Zemřel skladatel Eduard Dřízga. Ve vysílání na něj zavzpomínal hudební kritik Milan Bátor

Smuteční hudební motiv - Foto: František Tichý

Smuteční hudební motivFoto: František Tichý

V půlce března oslavil 73. narozeniny, tuto sobotu zemřel a zítra se s ním veřejnost rozloučí naposledy. Řeč je o skladateli, hudebním pedagogovi a klavíristovi Eduardu Dřízgovi, známém také pod jeho pseudonymem Eda Driga.

Byl nositelem mnohých tuzemských hudebních ocenění, jeho díla slyšeli i diváci v Carnegie Hall v New Yorku, jeho skladby se hrají v mnoha evropských zemích, a také třeba v Japonsku. 

V posledních letech byl s Eduardem Dřízgou v úzkém kontaktu hudební kritik a pedagog Milan Bátor. V rámci své disertační práce totiž o tomto skladateli napsal ucelenou monografii. 

Je proto logické, že Odpolední interview věnované osobnosti Eduarda Dřízgy jsme natočili právě s Milanem Bátorem. Ten také skladatele, hudebního pedagoga a klavíristu popisuje jako nezkrotný živel, jak uslyšíte v záznamu rozhovoru (viz odkaz v úvodu článku). 

Dodejme ještě, že poslední rozloučení s Eduardem Dřízgou se uskuteční ve čtvrtek 8. června v 13:00 ve velké obřadní síni ve Slezské Ostravě. 

Pořad: Odpolední interview  |  Stanice: Ostrava
Čas vysílání: pondělí-čtvrtek, sobota 15:20  |  Délka pořadu: 10 minut  
 

Nové články v rubrice

Moravskoslezský kraj
  Od 17.1.2018 10:05 do 12:10; v ulici Piskořova v obci Frýdek-Místek; křižovatka ul. Piskořova x ul. Ondrášova; nehoda; havarované vozidlo, nebezpečí; - OA x plot RD, bez zranění
  Od 17.1.2018 09:35 do 11:40; v ulici Poděbradova v obci Ostrava; Ostrava, Poděbradova 86; nehoda nákladního vozidla; 2x OA, bez zranění
  Od 17.1.2018 09:15 do 11:25; v ulici Albrechtická v obci Krnov okres Bruntál; nehoda; 2 havarovaná vozidla; OA x traktor bez zranění

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace