Seriály

Čas od času vám v našem vysílání nabídneme nějaký seriál. Většinou jde o různé expedice či výpravy, nechyběly ale ani vzdělávací nebo zábavné cykly. Na této stránce najdete jejich přehled a odkazy ke konkrétním pořadům.

 - Foto: F. Tichý, ČRo Ostrava

Foto: F. Tichý, ČRo Ostrava

Co se v mládí naučíš...
Magazín věnovaný řemeslům a povoláním jsme vysílali v školním roce 2007/2008. Každý díl je o jednom řemeslu či povolání, vždy jsme se zastavili v některém z učilišť, hovořili o uplatnění na trhu práce. 

 - Foto: F. Tichý, ČRo Ostrava

Foto: F. Tichý, ČRo Ostrava

Expedice K2
V létě roku 2005 a také 2007 jsme sledovali horolezeckou expedici pod vedením zkušeného Leopolda Sulovského ve snaze pokořit zřejmě nejtěžší, druhou nejvyšší horu světa K2. 

 - Foto: F. Tichý, ČRo Ostrava

Foto: F. Tichý, ČRo Ostrava

Hokejový šampionát očima Radima Sajbota
Hokejový šampionát očima Radima Sajbota byla rubrika věnovaná dění na Mistrovství světa v ledním hokeji, který Od 24. dubna do 11. května 2009 hostilo Švýcarsko. Jak už z názvu vyplývá, nešlo o klasické sportovní zpravodajství a výsledkový servis, ale spíše o pohled do zákulisí turnaje. 

 - Foto: F. Tichý, ČRo Ostrava

Foto: F. Tichý, ČRo Ostrava

Napříč Austrálií na kole
Dvojice mladých cestovatelů Martin Stiller a Renáta Lorišová se 23. září 2007 vydala na kolech napříč Austrálií - ze západu na východ, z Petrhu do Sydney. Původně chtěli ujet "jen" 6000 kilometrů, nakonec jich bylo přes 9000! 

Napříč Amerikou na kole - Foto: F. Tichý, ČRo Ostrava

Napříč Amerikou na koleFoto: F. Tichý, ČRo Ostrava

Napříč Amerikou na kole
Cyklocestovatelé Renáta a Martin Stillerovi v březnu 2010 vyrazili na svou další pouť. Tentokrát byl jejich cílem americký kontinent. Během šesti měsíců postupně projeli Kubu, Mexiko a Spojené státy americké. Do cíle dojeli na konci září a celkem našlapali rovných 7000 kilometrů. 

 - Foto: F. Tichý, ČRo Ostrava

Foto: F. Tichý, ČRo Ostrava

Na plachetnici přes Atlantik
V dubnu 2008 jsme se společně s ostravským dobrodruhem a mořeplavcem Tomášem Poláčkem vydali na malé plachetnici na zhruba třítýdenní plavbu přes Atlantik. Docela vtipné postřehy z plavby vyprávějí také zbývající tři členové posádky. 

 - Foto: F. Tichý, ČRo Ostrava

Foto: F. Tichý, ČRo Ostrava

Olympijské studio
Zpravodajské souhrny, ohlasy, perličky ze zákulisí Letních olympijských her v Pekingu. Připomeňte si prostřednictvím našeho seriálu náladu a atmosféru tohoto sportovního svátku. 

 - Foto: F. Tichý

Foto: F. Tichý

Přírodní lékárna
Jde o nejstarší (a také velmi oblíbený) seriál publikovaný na našich internetových stránkách. Vysílali jsme jej v roce 2003 a každý týden se věnovali léčivům, která najdeme v přírodě. Povídání o bylinách, ovoci, zelenině nebo třeba obilninách doplňují kuchařské recepty. 

 - Foto: F. Tichý, ČRo Ostrava

Foto: F. Tichý, ČRo Ostrava

Studio vesmír
Pořad věnovaný astronomii a její popularizaci, který jsme připravovali ve spolupráci s Tomášem Gráfem, vedoucím Hvězdárny a planetária Johanna Palisy v Ostravě. Tento hodinový pořad jsme vysílali po celý rok 2009, který byl OSN a UNESCO vyhlášen Mezinárodním rokem astronomie. 

Moravskoslezský kraj
  Od 18.1.2018 03:30 do 05:35; na silnici 4806 u obce Petřvald okres Nový Jičín; nehoda; havarované vozidlo; probíhají záchranné a vyprošťovací práce, nebezpečí; havárie vozidla se zraněním.
  silnice I/56, v katastru obce Ostravice, část obce Hamrovice, okr. Frýdek-Místek - v katastru obce Horní Bečva, část obce Bečvice, okr. Vsetín, uzavřeno pro těžká nákladní vozidla, Od 16.01.2018 10:10 ...
  Od 16.1.2018 10:10 do 19.1.2018 12:00; na silnicích 35, 56 v obcích Horní Bečva okres Vsetín, Bílá, Staré Hamry a Ostravice okres Frýdek-Místek , délka 21km; v obou směrech silnice Ostravice - Hlavatá; ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace