Doporučujeme27. března  2017 v 10:20  

Co s vajíčky po Velikonocích? Naložte je!

Nakládaná vejce - Foto: David  Turecký,  Nakladatelství Došel karamel

Nakládaná vejceFoto: David Turecký, Nakladatelství Došel karamel

Nejen hermelín a utopenci, při nakládání můžete vyzkoušet i jiné sýry či uzeninu. Naložit si toho doma ale můžete podstatně víc. Co třeba zkusit ryby, zeleninu nebo vejce?

Nakládá se nejčastěji do oleje nebo octa (ten musí být zředěný). „Do oleje patří především sýry, ty si většinou pro jejich výraznou chuť nakládat do octa nedokážu představit. S jednou výjimkou, kterou je balkánský sýr, “ říká autorka kuchařky o nakládání Daniela Turecká a doplňuje: „Do octa se nakládají třeba uzeniny. Ale ani tady to není tak striktní. V kuchařce mám třeba recept, který jsem nazvala Roztančený čardáš, což je kombinace paprikového salámu a sýru, který se nakládá do oleje.” 

Nakládání s fantazií 

Při nakládání sýru je možné podle Daniely Turecké použít skoro všechny druhy s výjimkou sýru taveného. „Nepříliš vhodný je třeba také sýr hodně uleželý a podobného typu, jako je rokfór, tady by ten výsledek určitě nebyl na vidličku, ale spíš na namazání na chleba,” konstatuje. 

Pokud se rozhodnete nakládat, musíte si předem rozmyslet, pro kolik lidí to bude, protože po otevření pak naložená potravina patří do lednice, kde vydrží už jen asi 14 dní. 

Při nakládání se pak, co se chuti týče, fantazii meze nekladou. Může to být na kyselo, sladko, sladkokyselo, nebo pikantní. Použít můžeme sušené koření, ale i čerstvé bylinky, oříšky, ovoce a samozřejmě zeleninu; nejoblíbenější je cibule, chilli papričky nebo zelí. 

„Pokud chcete, aby chuť nálevu do potraviny správně prostoupila, jednotlivé suroviny jen nevrstvěte,” radí Daniela Turecká s tím, že je dobré třeba uzeninu či sýr, rozříznout a vložit to, čím prokládáte, mezi rozkrojené strany. Špekáček či jinou uzeninu je lépe z podobných důvodů oloupat. A jak dlouho pak nechat uležet? Asi pět dní při pokojové teplotě. 

Nakládaná vejce - Foto: David  Turecký,  Nakladatelství Došel karamel

Nakládaná vejceFoto: David Turecký, Nakladatelství Došel karamel

Nakládaná vejce, nejen o Velikonocích 

Co s těmi desítkami vykoledovaných vajec? To řeší řada domácností po Velikonocích. Pomazánka či vaječný salát se brzy přejí a vyhazovat by to byla škoda. Co třeba vyzkoušet vejce naložit podobně, jak to mají rádi třeba Angličané? Daniela Turecká nám poskytla svůj oblíbený recept na nakládaná vejce: 

Potřebujete (na 1l sklenici):
4 až 5 menších vajec z volného chovu
hrst hladkolisté petrželky
pár lístků bazalky
hrst pažitky
250 ml vody
1 lžíci cukru krystal
100 ml balzamikového octa
čerstvě mletý pepř a sůl 

Postup:
Vejce vložte do vroucí vody a nechte je vařit 9 minut, ne déle. Pak je okamžitě zchlaďte studenou vodou. 

Nechte vejce odpočívat a připravte si lák. Nasekejte bylinky. Ve vlažné vodě rozmíchejte cukr, přilijte balzamiko a byliny, jemně opepřete a osolte. 

Vychladlá vajíčka oloupejte, vložte do sklenice a zalijte lákem. Nechte dva dny rozležet v lednici a pak už je můžete jíst, podávat nebo někomu věnovat. 

Nové články v rubrice

Pardubický kraj
  místní komunikace, Pernštýnské náměstí, Pardubice I, uzavřeno, Od 21.10.2017 14:00 Do 22.10.2017 06:00, uzavírka místní komunikace v Pardubicích, Pernštýnské náměstí , Vydal: ÚMO Pardubice I - Střed
  ulice Čapkova, Pardubice VII, stavební práce, Od 18.10.2017 11:00 Do 20.11.2017 23:59, uzavírka na místních komunikacích (chodnících) ul. Čapkova vedoucí na pozemku označeném jako pozemková parcela parcelního ...
  silnice III/2987, Hradiště na Písku, okr. Pardubice, uzavřeno, oprava povrchu vozovky, Od 17.10.2017 08:00 Do 21.11.2017 16:00, Úplná uzavírka silnice č. III/2987 v obci Staré Hradiště, místní části Hradiště ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace