Doporučujeme12. října  2015 v 10:20  

Kosmetické vychytávky? Nanopřístroj do kabelky a kosmetika z hlemýždího slizu

Populární je vyhlazování vrásek - Foto:  Kosmetický salon Korunka

Populární je vyhlazování vrásekFoto:  Kosmetický salon Korunka

Kdo z nás by nechtěl vypadat dlouho svěže a mladě? Ne každý to má ale dáno od přírody. Proto je třeba tomu trošku pomoci. Například správnou péčí o naši pleť. Poradíme, jak na to. A začneme aktuálně – sychravým podzimním počasím.

Podle majitelky kosmetického salónu Jany Petrákové je totiž třeba už také myslet na první mrazíky, které nám naši pleť můžou hodně poškodit, zvláště když budeme používat krémy nebo make-up s obsahem vody. Ta totiž v mrazu udělá přesně to, co voda dělává, tedy zmrzne. 

„Začněte používat krémy, které mají vyšší výživnou hodnotu, například s argonovým nebo šípkovým olejem nebo se ženšenem. Ty pleť při sychravém počasí lépe ochrání,“ tvrdí kosmetička Jana Petráková. Podle ní ale je i nadále potřeba naši pleť hydratovat. Jen je ale dobré používat hydratační krémy spíše na noc. 

Péče každý den 

Pokud budete správně pečovat o pleť každý den, stonásobně vám to vrátí, tvrdí kosmetička. Podle ní je třeba každý den dopřát pleti tři kroky – čištění, tonizaci a výživu. Při čištění mastnější pleti jsou dobré gely, pleti citlivé pomohou spíše mléky, která jsou mastnější a pleť nepodráží. Tonikum slouží k dočištění pleti a úpravě pH pokožky a pleť zklidňuje. 

Zeštíhlující ošetření a lymfodrenáž těla - Foto:  Kosmetický salon Korunka

Co se výživy týče, tak tady použijeme séra nebo krémy, ty je třeba volit podle typu pleti a věku. A rozhodně je třeba mít podle kosmetičky krém denní a krém noční. „Denní krém je určený hlavně pro ochranu před vnějšími vlivy – UV zářením, nepříznivými vlivy počasí… Noční krém je určený pro regeneraci,“ říká Jana Petráková. 

Kosmetické novinky 

„Novinkou číslo jedna je pro mě anti-aging ultrazvukový nano sprej pro hydrataci pleti. Vypadá jako mobilní telefon a je výborný také jako prevence proti stárnutí, pomůže při únavě, v klimatizovaných prostorách, je báječný jako podklad pod make-up a pro muže po holení,“ vyjmenovává kosmetička Jana Petráková. 

Další novinkou, která ale asi nevypadá na první pohled tak přitažlivě, je hlemýždí kosmetika. „Objevil ji jeden chilský lékař, kterého inspirovali farmáři chovající hlemýždě. Všiml si, že mají nezvykle pěkné ruce a daleko rychleji se jim na nich hojí rány. A laboratorní analýzou pak zjistil, že sliz je velice bohatý na spoustu vitamínu, obsahuje alantoin, kolagen a kyselinu glykolovou atd. Působí perfektně na vrásky, léčí akné,“ popisuje majitelka kosmetického salonu Petráková. 

Nové články v rubrice

 • 29. září  2016 v 15:06     Audio  rubrika: Doporučujeme

  Barvy Pardubického kraje hájí Stradouň

  Hasiči ze Stradouně na Vysokomýtsku bojují o titul Dobrovolní hasiči roku 2016. Je to jediný sbor v Pardubickém kraji, který se dostal do užšího kola ankety Dobrovolní hasiči 2016.

   
 • 12. září  2016 v 10:20     Audio  rubrika: Doporučujeme

  Domovy pro seniory znali už ve středověku

  Představa, že se středověcí lidé většinou nedožili stáří, je mylná. Naopak struktura společnosti byla podobná jako dnes, tvrdí to historik. Se stářím lidé ve středověku počítali, a když mohli, plánovali, jak se na něj...

   
 • 29. srpna  2016 v 10:20     Audio  rubrika: Doporučujeme

  Vody jsou špinavé. Rybu z řeky bych nesnědl, říká rybář

  I když má rybaření stále víc fanoušků u nás i ve světě, řada z nich neloví ryby, aby si je upravili k obědu. Rybaří pro radost, tzv. metodou Chyť a pusť. Důvodem nemusí být jen láska k přírodě, ale i strach z chemikálií...

   
Pardubický kraj
  D11, mezi km 77.3 a 77.5, ve směru Hradec Králové, oprava povrchu vozovky, pravý jízdní pruh uzavřen, Od 30.09.2016 11:00 Do 30.09.2016 15:00, Pozor!, Oprava trhlin nebo výtluků, zdroj: ŘSD
  silnice II/359, Osík, okr. Svitavy, uzavřeno, stavební práce, Od 01.10.2016 00:00 Do 12.10.2016 23:59, objízdná trasa při úplné uzavírce silnice II/359 v intravilánu obce Osík, bude pro veškerou dopravu ...
  ulice Na Záboří, mezi křižovatkami ulic Terezy Novákové a V Ráji, Pardubice V, Pardubice, uzavřeno, práce na inženýrských sítích, Od 06.10.2016 17:00 Do 23.10.2016 17:00, úplná uzavírka provozu na místní ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2016 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace