Doporučujeme13. prosince  2013 v 13:10  

Roman Vondrouš – reportážní fotograf

Jolana Voldánová a Roman Vondrouš - Foto: Tomáš Klement

Jolana Voldánová a Roman VondroušFoto: Tomáš Klement

Pardubický rodák je jedním z mála českých vítězů World Press Photo

Roman Vondrouš se narodil v Pardubicích. Fotografuje od 13 let, ale vážněji až od roku 2000, kdy se začal zajímat převážně o téma sportu, zvlášť koňských dostihů. Absolvoval Střední průmyslovou školu elektrotechnickou v Pardubicích a momentálně je posluchačem závěrečného ročníku Institutu tvůrčí fotografie na Slezské univerzitě v Opavě. 

 

Roman Vondrouš – reportážní fotograf

Vložit na svůj web

Roman Vondrouš: jedna z jeho fotografií z Velké pardubické - Foto: repro,  World Press Photo

Roman Vondrouš: jedna z jeho fotografií z Velké pardubickéFoto: repro, World Press Photo

Po ukončení základní vojenské služby v Lipníku nad Bečvou v Pardubicích nastoupil v roce 1997 jako zaměstnanec Českých drah, kde pracoval v elektrotechnických oborech. Externě spolupracoval především s regionálními deníky, v roce 2005 vyhlásila Česká tisková kancelář výběrové řízení na reportéra regionální pobočky a vyhrál. V jeden den skončil u Drah a druhý den nastoupil do agentury. Po devíti měsících v Pardubicích si ho stáhlo vedení ČTK do pražské centrály, kde se každodenně věnuje agenturnímu fotozpravodajství. 

V roce 2008 fotografoval na letních Olympijských hrách v čínském Pekingu, o dva roky později na zimní olympiádě ve Vancouveru v Kanadě. Za pár týdnů ho čeká třetí olympiáda v ruském Soči. 

Roman Vondrouš realizoval řadu unikátních cyklů a výstav, v soutěži Czech Press Photo získal několik ocenění a v roce 2013 bodoval se svým cyklem z dostihového prostřední na World Press Photo, kde zvítězil v kategorii Sport action.  

Jolana Voldánová a Ivana Andrlová - Foto: Tomáš Klement

Jolana Voldánová a Ivana AndrlováFoto: Tomáš Klement


Blíží se vánoce a s nimi i tradiční televizní nálož pohádek. Určitě se mezi nimi objeví i pár takových, kde zářila herečka Ivana Andrlová. Stačí zmínit snímky Princ a večernice, Princové jsou na draka, Co takhle svatba, princi? nebo Ať přiletí čáp, královno. Povídání s Ivanou Andrlovou o pohádkách, druhé sérii Sanitky i dětství v Chocni si nalaďte v pátek 20.12. ve 13:10. 


 

Autor:  Tomáš Klement
Pořad: Rande s Jolanou  |  Stanice: Pardubice
Čas vysílání: sobota 18:04  |  Délka pořadu: 56 minut  
 

Nové články v rubrice

Pardubický kraj
  Srážky: déšť, Chornice II/372
  D11, mezi km 75.6 a 75.8, ve směru Hradec Králové, práce na silnici, levý jízdní pruh uzavřen, Od 19.08.2017 11:13 Do 31.08.2017 09:00, výstavba informačních portálů
  místní komunikace, Polička (okres Svitavy), uzavřeno, Od 20.08.2017 20:00 Do 20.08.2017 22:30, uzavírka MK ulice nábř. Svobody v Poličce, Vydal: Městský úřad Polička

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace