Máme hosty28. srpna  2017 v 08:35  

Dagmar Pecková rozezní Chrudim i Medlešice festivalem, který je Pecka

Jiří Kadeřávek a Dagmar Pecková - Foto: Honza Ptáček

Jiří Kadeřávek a Dagmar PeckováFoto: Honza Ptáček

První ročník hudebního festivalu Zlatá Pecka Chrudim ještě ani pořádně nezačal a už se o něm může mluvit jako o úspěšném. Důkazem jsou skoro vyprodané vstupenky na celý program, kterým ožijí chrudimské Klášterní zahrady, kostel i nedaleké Medlešice.

S nápadem uspořádat v Chrudimi hudební festival se zaměřením na operu přišla sama Dagmar Pecková. „Jednou se v Klášterních zahradách pořádal koncert v rámci litomyšlského festivalu. Když jsem to tam viděla, tak jsem si řekla, jednou tady bude festival. A protože tyhle věci se nejlépe vymýšlí na večírcích, tak když jsem v Chrudimi vloni slavila narozeniny, tak jsme to se starostou upekli,“ říká Dagmar Pecková.  

Carmen ve dvou podobách 

Celým prvním ročníkem festivalu Zlatá Pecka se nese jméno Carmen. Ta k Dagmar Peckové neodmyslitelně patří. Návštěvníci ji na festivalu uvidí ve dvou podobách: „Udělali jsme klasickou Carmen v Klášterních zahradách a pak jsem dokopala Báru Hrzánovou k tomu, aby se mnou šla na jeviště, a pak jsem poprosila Honzu Jiráně, aby pro nás napsal divadelní hru Carmen y Carmen.  

Loutky, módní přehlídka, vaření i folk 

Součástí festivalu bude také happening v Medlešicích s nabitým programem pro všechny generace, který nebude jen o zpěvu. Všechno to je o pecce. „Děti uvidí loutkovou pohádku Jak se Pecka na medlešický zámek vrátila, Dagmar Pecková bude vařit dýňovou polévku s pomeranči, pak tam máme soutěž ve vaření švestkových knedlíků bez pecky, budeme tam mít i módní přehlídku Ivany Follové, koncert skupiny Spirituál Kvintet,“ říká ředitel chrudimské Besedy Jiří Kadeřávek.  

Všechny peníze, které se na sobotním happeningu vyberou, půjdou na opravu zámku v Medlešicích: „Je to krásná, ojedinělá budova a mělo by se pro její obnovu něco udělat,“ říká Dagmar Pecková. Hudebním festivalem Zlatá Pecka bude Chrudim žít až do 4. září. 

Autor:  Miroslav Hruban  (HRU)
Pořad: Máme hosty  |  Stanice: Pardubice
Čas vysílání: pondělí-sobota 08:35  |  Délka pořadu: 15 minut  
 

Nové články v rubrice

 • 20. října  2017 v 08:35     Audio  rubrika: Máme hosty

  Ten druhý život, tam daleko ve válce

  Fotografie celkem osmi autorů budou k vidění na výstavě Ten druhý život, která zájemcům přiblíží práci českých vojáků na zahraničních misích, ale také život obyčejných lidí, kterým se do života připletla válka. Pardubice...

   
 • 19. října  2017 v 08:35     Audio  rubrika: Máme hosty

  Archeologové připomenou svůj den na sedmdesáti místech

  Den archeologie byl poprvé pořádán v roce 2011 ve Spojených státech amerických. Čeští archeologové se připojili o tři roky později. „Jedná se o celosvětovou akci, kterou se archeologové snaží přitáhnout veřejnost k...

   
 • 18. října  2017 v 08:35     Audio  rubrika: Máme hosty

  Chirurgie bez anestezie byla řezničina, říká oceněná primářka

  Emeritní primářka oddělení ARO pardubické nemocnice Magdalena Fořtová převzala nedávno ocenění za celoživotní zásluhy a významný přínos k rozvoji oboru. Jak říká, práce anesteziologa zdaleka nespočívá jen v tom, že...

   
Pardubický kraj
  Srážky: přeháňky, Dřeveš
  Srážky: přeháňky, Vítějeves II/364
  Srážky: přeháňky, Zhoř II/358

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace