Máme hosty16. května  2017 v 08:35  

Filharmonie namíchá výborný hudební koktejl

Dan Bárta, zpěvák a milovník vážek - Foto: Vojtěch Havlík

Dan Bárta, zpěvák a milovník vážekFoto: Vojtěch Havlík

V loňském roce navštívilo koncerty Pardubické komorní filharmonie 50 tisíc zájemců a minimálně stejný zájem se dá očekávat i v další předjubilejní sezóně. Program bude tradičně pestrý a své si v něm najdou všichni, bez ohledu na věk, slibuje její ředitelka Jarmila Zbořilová.

„Letošní sezonu bych přirovnala ke koktejlu. Máte spoustu výborných ingrediencí, a když je promícháte, tak vám z toho vznikne něco neskutečně dobrého. Nic z toho netrčí, ale na každý koncert se vyplatí přijít, protože je tam něco, co by posluchače mělo zajímat,“ shrnuje nový program Jarmila Zbořilová. 

I v 49. sezóně budou osou činnosti Komorní filharmonie Pardubice především abonentní koncerty. Zajímavý pohled na klasickou hudbu nabídne také oblíbený cyklus Máme hosty, který je určen široké veřejnosti. V něm se můžou posluchači těšit například na Ondřeje Gregora Brzobohatého a potřetí s filharmonií vystoupí také Dan Bárta, který je osvědčeným lákadlem. Především v jeho případě doporučuje Jarmila Zbořilová zajistit si vstupenky s dostatečným předstihem.  

Ředitelka Komorní filharmonie Pardubice Jarmila Zbořilová - Foto: Honza Ptáček

Ředitelka Komorní filharmonie Pardubice Jarmila ZbořilováFoto: Honza Ptáček

Filharmonie dětem 

Pardubická komorní filharmonie si zajišťuje posluchače také do budoucna, a to díky programům pro školy. A necílí jen na středoškoláky, ale už na děti školkové. Beznadějně vyprodané jsou nedělní představení pro děti a rodiče: „Máme dokonce rezervní seznam zájemců, kteří čekají, až děti zestárnou, aby mohli přijít se svými dětmi. Dokonce i dospěláci by na tyto koncerty chtěli chodit bez dětí. Ale dítě je opravdu podmínkou,“ říká Jarmila Zbořilová. 

Autor:  Miroslav Hruban  (HRU)
Pořad: Máme hosty  |  Stanice: Pardubice
Čas vysílání: pondělí-sobota 08:35  |  Délka pořadu: 15 minut  
 

Nové články v rubrice

Pardubický kraj
  Od 22.8.2017 21:50 do 22:50; na silnici 36016 u obce Voděrady okres Ústí nad Orlicí; nehoda; havarované vozidlo; probíhá vyšetřování nehody; havárie OA do příkopu, bez zranění osob. Na místě PČR.
  silnice I/35, Týnišťko - Zámrsk, okr. Ústí nad Orlicí, oprava povrchu vozovky, zúžení vozovky na jeden jízdní pruh, Od 15.08.2017 07:00 Do 27.08.2017 23:59, částečná uzavírka v úseku Týnišťko - Zámrsk, ...
  ulice Husova, Pardubice III, uzavřeno, Od 26.08.2017 08:00 Do 26.08.2017 16:00, úplná uzavírka místních komunikací – Husova ulice po křižovatku s ul. Štrossova, Mezi Mosty, U Mlynů, Winternitzova, Na ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace