Máme hosty16. května  2017 v 08:35  

Filharmonie namíchá výborný hudební koktejl

Dan Bárta, zpěvák a milovník vážek - Foto: Vojtěch Havlík

Dan Bárta, zpěvák a milovník vážekFoto: Vojtěch Havlík

V loňském roce navštívilo koncerty Pardubické komorní filharmonie 50 tisíc zájemců a minimálně stejný zájem se dá očekávat i v další předjubilejní sezóně. Program bude tradičně pestrý a své si v něm najdou všichni, bez ohledu na věk, slibuje její ředitelka Jarmila Zbořilová.

„Letošní sezonu bych přirovnala ke koktejlu. Máte spoustu výborných ingrediencí, a když je promícháte, tak vám z toho vznikne něco neskutečně dobrého. Nic z toho netrčí, ale na každý koncert se vyplatí přijít, protože je tam něco, co by posluchače mělo zajímat,“ shrnuje nový program Jarmila Zbořilová. 

I v 49. sezóně budou osou činnosti Komorní filharmonie Pardubice především abonentní koncerty. Zajímavý pohled na klasickou hudbu nabídne také oblíbený cyklus Máme hosty, který je určen široké veřejnosti. V něm se můžou posluchači těšit například na Ondřeje Gregora Brzobohatého a potřetí s filharmonií vystoupí také Dan Bárta, který je osvědčeným lákadlem. Především v jeho případě doporučuje Jarmila Zbořilová zajistit si vstupenky s dostatečným předstihem.  

Ředitelka Komorní filharmonie Pardubice Jarmila Zbořilová - Foto: Honza Ptáček

Ředitelka Komorní filharmonie Pardubice Jarmila ZbořilováFoto: Honza Ptáček

Filharmonie dětem 

Pardubická komorní filharmonie si zajišťuje posluchače také do budoucna, a to díky programům pro školy. A necílí jen na středoškoláky, ale už na děti školkové. Beznadějně vyprodané jsou nedělní představení pro děti a rodiče: „Máme dokonce rezervní seznam zájemců, kteří čekají, až děti zestárnou, aby mohli přijít se svými dětmi. Dokonce i dospěláci by na tyto koncerty chtěli chodit bez dětí. Ale dítě je opravdu podmínkou,“ říká Jarmila Zbořilová. 

Autor:  Miroslav Hruban  (HRU)
Pořad: Máme hosty  |  Stanice: Pardubice
Čas vysílání: pondělí-sobota 08:35  |  Délka pořadu: 15 minut  
 

Nové články v rubrice

Pardubický kraj
  Od 22.5.2017 15:55 do 18:00; v ulici Slovenského národního povstání v obci Chrudim , délka 611m; nehoda, tvoří se kolona vozidel; 2 havarovaná vozidla; probíhají záchranné a vyprošťovací práce, nebezpečí; ...
  Od 22.5.2017 12:35 do 19:00; na silnici 2984 u obce Kunětice okres Pardubice; špatný stav povrchu vozovky; vytržené prkno.
  silnice III/35322, v katastru obce Sádek, okr. Svitavy, most uzavřen, stavební práce, Od 30.05.2017 00:00 Do 30.11.2017 23:59, Uzavárka silnice III/35322 v k.ú. Sádek u Poličky, Oprava mostu ev. č. III/35322-1, ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace