Máme hosty26. května  2017 v 08:35  

Kdo bude další Osobnost Moravy? Právě teď můžete rozhodnout

Jestli máte rádi Moravu, mohla by se vám tahle iniciativa líbit. Moravská národní obec vyhlásila druhý ročník ankety Osobnost Moravy. Může být známá i neznámá, ale musí dělat něco záslužného.

„Nominovaný se nemusí narodit na Moravě, ale mohl tam třeba během života přijít, tvořit a dělat tak dobré jméno Moravě i v zahraničí,“ říká za organizátory Stanislav Blažek. 

Vítěz minulého ročníku se o víkendu dočká ceny 

Osobností Moravy pro rok 2016 se stal učitel, novinář, publicista, spisovatel, scénárista a dlouholetý šéfredaktor Slováckého deníku Jiří Jilík. Cenu za vítězství v podobě bronzové plastiky orlice by měl slavnostně převzít během Vlčnovských slavností s jízdou králů v neděli. Samotný předávací akt bude během programu Zpívání pro krála. 

Na dalších stupních ankety se umístila další velká jména kulturního a společenského života Moravy, tedy zpěvačka a tanečnice Jarmila Šuláková, na třetí příčce pak zpěvačka a herečka Iva Bittová.  

Nominace přibývají 

Stejně jako loni začal i tento ročník nominacemi. Lidé můžou podle Blažka zasílat své návrhy na vítěze až do 19. června třeba přes facebook Osobnost Moravy. „Zatím máme nominovaných prvních deset osobností. Třeba zpěváci Hana a Petr Ulrychovi, Jiří Pavlica, vysokoškolský pedagog Jiří Bílý a další. Návrhy ještě ale nejsou u konce.“ 

Od začátku letních prázdnin se otevře internetová anketa. Hlasování skončí 18. prosince v poledne. Po zpracování výsledků ankety na internetových stránkách Moravské národní obce vyhlásí vítěze. 

Moravská národní obec je spolek, který sdružuje příznivce Moravy, její historie, tradic, kultury. „Patří tam lidé, kteří si myslí, že Morava má nejenom svou minulost, ale taky svou budoucnost. Snažíme se třeba popularizovat osobnosti spojené s Moravou, a to z historie i současnosti,“ vysvětluje Stanislav Blažek. 

Autor:  Jakub Malý
Pořad: Máme hosty  |  Stanice: Pardubice
Čas vysílání: pondělí-sobota 08:35  |  Délka pořadu: 15 minut  
 

Nové články v rubrice

 • 20. října  2017 v 08:35     Audio  rubrika: Máme hosty

  Ten druhý život, tam daleko ve válce

  Fotografie celkem osmi autorů budou k vidění na výstavě Ten druhý život, která zájemcům přiblíží práci českých vojáků na zahraničních misích, ale také život obyčejných lidí, kterým se do života připletla válka. Pardubice...

   
 • 19. října  2017 v 08:35     Audio  rubrika: Máme hosty

  Archeologové připomenou svůj den na sedmdesáti místech

  Den archeologie byl poprvé pořádán v roce 2011 ve Spojených státech amerických. Čeští archeologové se připojili o tři roky později. „Jedná se o celosvětovou akci, kterou se archeologové snaží přitáhnout veřejnost k...

   
 • 18. října  2017 v 08:35     Audio  rubrika: Máme hosty

  Chirurgie bez anestezie byla řezničina, říká oceněná primářka

  Emeritní primářka oddělení ARO pardubické nemocnice Magdalena Fořtová převzala nedávno ocenění za celoživotní zásluhy a významný přínos k rozvoji oboru. Jak říká, práce anesteziologa zdaleka nespočívá jen v tom, že...

   

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace