Máme hosty11. září  2017 v 08:35  

Ke hvězdám? Skupina Rewerp má první song, chystá album a sní o turné

Rewerp - Michal Kaplan, Adéla Nekvindová, Tomáš Cemper a Daniel Šumpík - Foto: Honza Ptáček

Rewerp - Michal Kaplan, Adéla Nekvindová, Tomáš Cemper a Daniel ŠumpíkFoto: Honza Ptáček

Prosadit se v dnešní hudební branži není žádná legrace. Potřebujete k tomu pár známých a rozhodně peníze. Na nich totiž stojí, jakou máte techniku a jak výsledek vašeho snažení vypadá. Ze Skutče a okolí pochází nová kapela. Říká si Rewerp.

Jsou to tři kluci a jedna holka ve věku od 16 do 22 let. „Člověk by do toho měl jít po hlavě, měl by využít svůj talent. Když točíte videoklip ve studiu, pár peněz to stojí. My zatím nemáme tak dobrou natáčecí techniku, chtěli bychom zvýšit kvalitu. Chtěli bychom, aby videoklip mohl být i na hudebním televizním kanálu,“ říká Tomáš Cemper. 

On taky stojí za názvem téhle hudební formace: „S kamarádem kytaristou jsme jeli domů z Kostěnic, sednul jsem si do auta a pod nohama jsem měl nějaký hever. Nazval jsem ho ale jinak, a tak vzniknul ten název.“ 

O holku se neperou 

Původně založili skupinu tři kluci, ale až příchod Adély Nekvindové znamenal změnu. „Dodala nám energii a myšlenku, že budeme dělat vlastní pecky a zkusíme se někam dostat.“ Žádné boje o Adélu ale nečekejte. Už je totiž vyhrál kytarista Michal Kaplan. 

První písnička Ke hvězdám byla česká, druhá bude anglická. Na chystaném prvním albu by ale podle Cempera měla znít spíš čeština: „První album bychom chtěli vydat v české verzi, anglická píseň bude takovým bonusem. Na prvním albu by mělo být nějakých devět deset songů.“ 

Natáčení v pokoji 

S prací kapele pomáhá producent a bratr Tomáše Cempera: „Pracuje ve studiu a natáčeli jsme u něj doma v pokoji.“ 

A co rozdělení rolí v kapele? „Zodpovědnost má každý člen naší kapely. Dáváme nápady dohromady, skládáme písničky, tvoříme,“ myslí si zpěvačka Adéla Nekvindová. 

Třeba Daniel Šumpík se snaží, aby basová kytara podtrhla celou písničku, aby jí dodala grády. Zároveň by neměla rušit a být konfliktní s ostatními nástroji. Kytara Michala Kaplana zase písním dodává rockovější nádech. Všichni společně pak doufají, že se jednou vydají na turné. 

Autor:  Jakub Malý
Pořad: Máme hosty  |  Stanice: Pardubice
Čas vysílání: pondělí-sobota 08:35  |  Délka pořadu: 15 minut  
 

Nové články v rubrice

 • 20. září  2017 v 08:35     Audio  rubrika: Máme hosty

  Zažijte Kladruby naruby. Už tuto sobotu

  Chovu koní se v Kladrubech nad Labem věnovali už Pernštejnové, kteří zdejší panství koupili v roce 1491. I dlouhá historie chovu koní je důvodem, proč by měl být kladrubský hřebčín zapsán na prestižní seznam UNESCO.

   
 • 19. září  2017 v 08:35     Audio  rubrika: Máme hosty

  Postavit a zbořit. V Mýtě začíná Řemeslo/Skill 2017

  Náměstí ve Vysokém Mýtě se v příštích dnech změní doslova ve staveniště. Své dovednosti tam na sedmém ročníku mezinárodní soutěže učňů Řemeslo/Skill 2017 předvedou mladí řemeslníci z několika zemí.

   
 • 18. září  2017 v 08:35     Audio  rubrika: Máme hosty

  Bláznit je normální. Může se to stát i vám

  Akce Týdny duševního zdraví má působit na veřejnost, aby neodsuzovala duševně nemocné, a podpořit lidi v tom, aby se nebáli své potíže přiznat sami sobě, nebáli se vyhledat pomoc a věděli, kde ji mohou najít.

   
Pardubický kraj
  ulice Čs. armády, Žamberk, okr. Ústí nad Orlicí, práce na silnici, provoz převeden do protisměru, zúžení vozovky na jeden jízdní pruh, Od 25.09.2017 00:00 Do 08.10.2017 23:59, částečná uzavírka (úsek ...
  ulice Svaté Anežky České, Pernštýnská, Pardubice I, uzavřeno, Od 23.09.2017 14:00 Do 25.09.2017 10:00, úplná uzavírka místních komunikací v Pardubicích ul. Sv. Anežky České od křižovatky ulic Sv. Anežky ...
  místní komunikace, Smetanovo náměstí, Litomyšl (okres Svitavy), uzavřeno, Od 23.09.2017 06:00 Do 23.09.2017 21:00, Částečná uzavírka MK Smetanovo náměstí (horní část) z důvodu konání kulturní akce Starodávné ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace