Máme hosty10. srpna  2017 v 08:35  

Sportovní park Pardubice: 50 disciplín pro všechny generace

Hřiště v parku Na Špici - Foto: Tereza Brázdová

Hřiště v parku Na ŠpiciFoto: Tereza Brázdová

Na devět dní se pardubický park Na Špici promění v jedno velké sportoviště. Od 12. do 20. srpna ho zaplní 16 stálých a 7 variabilních stanovišť, kde si zájemci vyzkouší asi 50 druhů různých sportů. Projektový manažer Sportovního parku Pavel Stara přišel do studia s pozvánkou pro posluchače.

I letos budou držitelé hrací karty, kterou lze zakoupit přímo na místě nebo v infocentru u Zelené brány, sbírat záznamy o splnění jednotlivých disciplín. Za zdolání 12 sportovních stanovišť získají diplom, za sportování na 16 stanovištích rovnou krásnou dřevěnou medaili. Hrací karta přináší držitelům i další výhody jako volný vstup na kvalifikaci na Velkou pardubickou. 

Sport od rána do večera 

Každodenní program parku začne v 9 hodin, ale nedočkaví zájemci se můžou zapojit do ranní rozcvičky nazvané „Vstávejte s parkem“, která startuje už v 8 hodin. Samotná stanoviště se budou uzavírat již v 18 hodin. Následovat bude část nazvaná „Usínejme s parkem“. Ta se bude konat každý večer od 18:30 hodin a určena bude zejména rodičům s dětmi. 

Ve Sportovním parku bude možné vyzkoušet snad každý známý sport, od plavání přes kick box až po míčové hry. Ale zájemci se můžou zapojit i do stále populárnějšího paddle boardingu a dalších méně obvyklých disciplín. 

Nejenom sportovní vyžití 

Manažer pardubického olympijského parku Pavel Stara - Foto: Honza Ptáček

Manažer pardubického olympijského parku Pavel StaraFoto: Honza Ptáček

V době konání Sportovního parku Pardubice se zároveň bude ve městě dít celá řada kulturních a společenských akcí. Hned první víkend se bude konat Festival chutí, vůní a řemesel a FRIENDS FEST. Závěrečný víkend bude patřit velkému folkovému festivalu Pernštejnská fortuna a III. kvalifikaci na Velkou pardubickou.  

Každý večer v průběhu konání akce bude možné příjemně zakončit sledováním filmů v Pardubickém letním kině Pernštejn. Těšte se znovu na různé workshopy a exhibice, koncerty i animační programy. Součástí akce je i letos masový běh a in-line bruslení, streetbalový turnaj a další sportovní i jiné aktivity. 

Slavnostní zahájení Sportovního parku bude už v pátek 11. Srpna od 18:30 hodin v areálu zámku Pardubice, kde na návštěvníky čeká vystoupení Vem Camará capoeira Pardubice a pak budou následovat koncerty skupin Plující a Sabrage. 

Denní program Sportovního parku Pardubice (12. – 20. Srpen 2017)
 • 08:00 až 09:00 Vstáváme s parkem 
 • 09:00 až 18:00 Otevření parku (15 stálých sportovišť, 7 variabilních sportovišť, Science point)
 • 18:30 až 19:30 Usínáme s parkem
Autor:  Miroslav Hruban  (HRU)
Pořad: Máme hosty  |  Stanice: Pardubice
Čas vysílání: pondělí-sobota 08:35  |  Délka pořadu: 15 minut  
 

Nové články v rubrice

 • 20. října  2017 v 08:35     Audio  rubrika: Máme hosty

  Ten druhý život, tam daleko ve válce

  Fotografie celkem osmi autorů budou k vidění na výstavě Ten druhý život, která zájemcům přiblíží práci českých vojáků na zahraničních misích, ale také život obyčejných lidí, kterým se do života připletla válka. Pardubice...

   
 • 19. října  2017 v 08:35     Audio  rubrika: Máme hosty

  Archeologové připomenou svůj den na sedmdesáti místech

  Den archeologie byl poprvé pořádán v roce 2011 ve Spojených státech amerických. Čeští archeologové se připojili o tři roky později. „Jedná se o celosvětovou akci, kterou se archeologové snaží přitáhnout veřejnost k...

   
 • 18. října  2017 v 08:35     Audio  rubrika: Máme hosty

  Chirurgie bez anestezie byla řezničina, říká oceněná primářka

  Emeritní primářka oddělení ARO pardubické nemocnice Magdalena Fořtová převzala nedávno ocenění za celoživotní zásluhy a významný přínos k rozvoji oboru. Jak říká, práce anesteziologa zdaleka nespočívá jen v tom, že...

   

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace