Neon27. října  2013 v 19:05  

Seznamte se: Česko-britští Madame Pepper

Madame Pepper - Drummond CD - Foto: Madame Pepper

Madame Pepper - Drummond CDFoto: Madame Pepper

311. Neon představuje desku, za kterou stojí Radimo z Prago Union

MADAME PEPPER
Za projektem Madame Pepper stojí anglická r’n‘b zpěvačka Madame Pepper a český producent Radimo, jinak kapelník doprovodné skupiny Prago Union. Ti dva se potkali během Radimova pobytu ve Velké Británii, kde se setkali již v roce 2008. Od té doby se začalo skutečně pomalu pracovat na desce, která má asi nejblíž k hip hopu a undergroundovému r’n’b. Album Drummond na konec vychází až letos na podzim. A je velmi pozoruhodné, nejenom tím ne zcela typickým spojením českého producenta a anglické zpěvačky. 

 

Seznamte se: Česko-britští Madame Pepper

Vložit na svůj web

Radim Vychopeň je zkušený harcovník, výborný dechař (zvládá flétnu i saxofon), který se jednu dobu motal kolem Colorfactory, hrál se Stephunk T a dalšími tělesy. V současné době vede dvě živé hip hopové kapely a to Champion Sound a hlavně Prago Union, kteří patří k tomu nejzajímavějšímu, co tuzemský hip hop vůbec kdy přinesl. Vedle toho Radimo stihl natočit debutové album s britskou zpěvačkou Madame Pepper. Deska Drummond má hiphopovou údernost hostujících rapperů z undergroundu severního Londýna, britsko - jamajský drive a humor, ale i slovanskou melancholii. Jednotlivé tracky se rodily nejdříve v Londýně, finální tvar ale získaly až v Praze v legendárním studiu Jižák zvukového mistra Tomáše Sochůrka. Vznik nahrávky, která se na svět klubala pět let, je takovou mapou světa, kód propletených vztahů a přátelství všech zúčastněných. Svůj příběh zarapovali spříznění londýnští MCs- Hey!zeus, Melanin 9 a Artcha, hiphopovou báseň dal Beatnik z Bermud, kytaru poslal Jeff Bakalar z Kanady. Na desce se objeví jak kluci z kapely Champion Sound - Watcha, Mrak a El Boogie, tak vynikající slovenský scratcher 3ck, nebo mladý a talentovaný klávesák Jirka Vidasov. 

Tahle autobiografická deska Madame Pepper vyjde do konce roku a to jak digitálně, tak na CD, a hlavně pak na vinylu! V současnosti na HITHIT.cz probíhá crowdsfurfingová kampaň, kde se každý může zapojit do procesu vzniku desky Drummond.
 

Nylon Jail - Foto: Matěj Slezák

Nylon JailFoto: Matěj Slezák

NYLON JAIL
Nylon Jail založil Roman Vičík po nuceném návratu z Kuby se zpěvákem Jiřinem Jirákem v Olomouci na podzim 2011. Základní myšlenka na čistě elektronický projekt se postupně rozvinula směrem k rocku a country. Nylon Jail za pouhé dva roky stihli mnoho věcí, hrát na velkých festivalech, vydat demo, singl, udělat turné s 3D projekcí a aktuální debutová nahrávka My Heart Soars Like a Hawk je završením této překotné doby. Pomalé tempo, které dokáží vygradovat až k eklektické snové hlukové berlínské zdi, kterou vzápětí zničili křehkou baladou. To vše pod dohledem zkušeného zvukaře Ondřeje Ježka. 

V úvodu zmiňovaná Kuba – konkrétně pak vzpomínky na velkou lásku, kterou ukončil zásah totalitní moci - se odráží i v textech kytaristy Romana Vičíka. Druhým odstínem je putování krajinou i nočním městem jako obraz životních peripetií, mezi které patří i Romanova zkušenost osobního asistenta autistického chlapce, rovněž ukončená zásahem vyšší moci.
Řekl bych, že s takovouhle hudbou to u nás budou mít Nylon Jail sakra těžké, stylově příbuzní Please the Trees by mohli vyprávět. Ale třeba se jim povede se prokopat ven. 

JEŠTĚ PÁR TIPŮ…
Připomínám v úterý v pardubickém Exilu písničkáře Montyho, který zahájí čtvrtou sezonu oblíbeného programu akustických koncertů bez šťávy. 

Modrý Trpaslík zve na dvě akce: ve středu zde zahraje anglická kapela As Able As Kane a v pátek pak ostravští Marow. 

Sto zvířat na festivalu Sázava fest 2010 - Foto: Josef Jan Kopecký

Sto zvířat na festivalu Sázava fest 2010Foto: Josef Jan Kopecký

Chrudimské R ko si po Monkey Business připravilo další klubovou jistotu, v pátek zve na Sto zvířat. 

Pardubický Žlutý pes hostí v sobotu skáčkovou elitu: Ska’n’Daal a Fast Food Orchestra.

A konečně litomyšlská Kotelna a Sunshine. 

PLAYLIST 311. NEONU
1. Madame Pepper – Take It There
2. Madame Pepper – Your Women
3. Nylon Jail - Fort H.H.G.
4. Nylon Jail – No Way
5. Longital – Jablkový sad
 

Autor:  Tomáš Klement
Pořad: Neon  |  Stanice: Pardubice
Čas vysílání: neděle 19:05  |  Délka pořadu: 25 minut  
 

Nové články v rubrice

Pardubický kraj
  Od 17.10.2017 20:30 do 18.10.2017 22:35; na silnici 17 u obce Kočí okres Chrudim , délka 107m; nehoda; probíhají záchranné a vyprošťovací práce; jízdní pruh uzavřen; DN se zraněním, 2x OA , složky IZS ...
  D11, mezi km 90,5 a 88, ve směru Praha, pomalu jedoucí vozidlo údržby, levý jízdní pruh uzavřen, Od 18.10.2017 10:00 Do 18.10.2017 14:00, sečení SDP
  D11, mezi km 88 a 90,5, ve směru Hradec Králové, pomalu jedoucí vozidlo údržby, levý jízdní pruh uzavřen, Od 18.10.2017 07:30 Do 18.10.2017 10:00, sečení SDP

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace