O pořadu

Vladimír Čech a František Šebek natáčí pod Kunětickou horou - Foto: Tomáš Klement

Vladimír Čech a František Šebek natáčí pod Kunětickou horouFoto: Tomáš Klement

Pojďte s námi objevovat známé i méně známé okamžiky z dějin Pardubic a okolí. Vaším průvodcem na rozhlasových vlnách byl od roku 2010 známý herec a televizní moderátor Vladimír Čech! „Nechceme vás poučovat. Chceme vás posluchače hlavně bavit a podnítit ve vás zvědavost,“ říkal oblíbený televizní „milionář“, který (ač rodilý Pražák) měl vždy k Pardubicím vřelý vztah.

Vladimír Čech
Do povědomí široké veřejnosti se dostal jako moderátor televizní soutěže Chcete být milionářem?, v televizi uváděl i magazín Na vrcholky hor s Vladimírem Čechem a další pořady. Jinak je jeho život spojen především s divadlem, několik let prožil i v angažmá Východočeského divadla. Tehdy také získal k městu perníku vřelý vztah a od té doby se sem rád vrací. Od května 2010 spolupracoval s Čro Pardubice na pořadu Pardubická ohlédnutí s Vladimírem Čechem.
22. března 2013 přišla smutná zpráva. Vladimír Čech už další díl Pardubických ohédnutí nenatočí. 

Vladimír Čech a Pavel Panoch natáčí Pardubická ohlédnutí - Foto: Tomáš Klement

Vladimír Čech a Pavel Panoch natáčí Pardubická ohlédnutíFoto: Tomáš Klement


Další autoři
Režisérem, dramaturgem pořadu a „holkou pro všechno“ je Tomáš Klement z Českého rozhlasu Pardubice. Ten ke spolupráci oslovil řadu odborníků, kteří se podílí na scénářích a účastní se vlastního natáčení pořadů. Je to především František Šebek, bývalý ředitel Východočeského muzea v Pardubicích, a jeho kolegové z Univerzity Pardubice a Východočeského muzea Jan Tetřev, Petr Vorel a Pavel Panoch. Mezi autory nechybí ani profesor František Musil z hradecké univerzity. K pořadu neodmyslitelně patří i hlas herečky Východočeského divadla Dagmar Novotné.  

Vladimír Čech a František Šebek natáčí na Zelené bráně - Foto: Tomáš Klement

Vladimír Čech a František Šebek natáčí na Zelené bráněFoto: Tomáš Klement

Kontakt
Zaujal vás náš pořad? Máte nějaké nápady, které nám chcete sdělit? Chcete nám doporučit nějaké vhodné téma? Tak neváhejte a napište nám! K dispozici je vám email tomas.klement@rozhlas.cz. Psát můžete i dopisy a to na adresu Pardubická ohlédnutí, Český rozhlas Pardubice, Sv. Anežky České 29, Pardubice, 53002. Těšíme se na vaše postřehy! 

Co chystáme

Jaká témata pro vás chystáme na nejbližší týdny:

Vzhledem k úmrtí Vladimíra Čecha už další díly nevzniknou....

 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2014 Český rozhlas