Dobré dopoledne

Dobré dopoledne - Foto: Honza Ptáček

Dobré dopoledneFoto: Honza Ptáček

Každý všední den od 9 do 12 hodin vás zveme na pohodovou procházku s vlnami Dobrého dopoledne Českého rozhlasu Pardubice.

Čekají na vás moderátorky Jitka Slezáková a Věra Říhová. Nabízejí výlety po kraji, zajímavosti týkající se vašich koníčků, pozvánky za kulturou, rozhovory se slavnými osobnostmi, humor i Radioporadny s hosty přímo ve studiu. Nechybí písničky, které si zazpíváte. 

Podrobný program Dobrého dopoledne 

 • Chvíli po Zprávách v 9 a 10 hodin informujeme o aktuálním dění na východě Čech
 • 9:25   Vaše Hobby - radíme všem zahrádkářům, milovníkům květin, chalupářům, chatařům, ale také kutilům, chovatelům i sběratelům
 • 9:40   Věřte, nevěřte - nabízíme zajímavé zprávy a kuriozity nejen z našeho kraje. Občas si je ale upravíme a na vás je, abyste to odhalili
 • 9:50   Nalaďte si legraci - klasici českého humoru vám přinášejí zábavu v podobě scének a ukázek
 • 10:40 Nezavěšujte, prosím - telefonujeme známým osobnostem, aby nám řekly jak se mají a co dělají
 • 10:50 Názvopis - putujeme po našem kraji a objasňujeme původ názvů měst a obcí
 • 11:08 Radioporadna - každý všední den nevšední hosté se svými radami
 • 11:45 Dětské zprávy - děti vždy s jistotou odpoví na každou naši otázku

Čtěte také: Začněte den s naším Dobrým ránem

Vždy dobře naladěné moderátorky Jitka Slezáková a Věra Říhová 

Jak jste se vlastně do rozhlasu dostaly? Vzpomenete si na své začátky?
Věra: U mikrofonu jsem se poprvé posluchačům představila v roce 1993, kdy vznikalo soukromé rockové rádio. Stačilo mít dobrý přehled o hudební scéně a příjemný hlas. Žádný životopis, žádné výběrové řízení. Šanci dostal ten, kdo měl odvahu, sebevědomí a dávku nadšení pro práci s lidmi. A jaká byla cesta do Rozhlasu? Když jsem na jedné soukromé stanici zkusila moderovat zprávy, zjistila jsem, že něco na tom zpravodajství bude. Je skvělé být aktuální a co nejdříve informaci posluchačům předat. Dělala jsem i živé přenosy z hokeje. Byla jsem mezi novináři a redaktory jediná žena. To víte, že koukali divně:-) Chtěla jsem ještě o stupeň výš a zvedla telefon. Vědělo se o mně a do Rozhlasu v Pardubicích jsem o měsíc později nastoupila jako moderátorka. A jsem tady dodnes. 

Jitka: Nedávno mi přinesla Kateřina ukázat fotografii starou 20 let. Jsme tam v reklamním tričku dnes již neexistujícího soukromého rádia OK. Uvědomily jsme si, jak dlouho už se této práci věnujeme…. Právě na počátku 90. let jsem začínala v právě vznikajícím soukromém rádiu a věřte, že to byly krásné začátky. 

Věra Říhová - Foto: Khalil Baalbaki

Věra ŘíhováFoto: Khalil Baalbaki

Co máte na dopoledním vysílání nejraději? Je nějaká část, na kterou se těšíte ze všeho nejvíc?
Věra: Obecně nejraději mám ten moment, kdy se rozsvítí červená. V tu ránu jste úplně v jiném světě. Vtáhne vás to mezi posluchače jako oceán ponorku a víte, že už z toho není cesta ven. A když bych si měla vybrat to nejlepší mezi 9. a 12. hodinou? Jednoznačně Nezavěšujte, prosím, kdy voláme známým osobnostem. Ve chvíli, kdy je mám na telefonu, mám pocit, jako by to byli kamarádi. Dokonce někdy z jejich hlasu poznáte, že mají radost. Konečně se také někdo zajímá o to, jak se mají, co rádi snídají a jestli kromě showbyznysu mají čas na sebe a rodinu. Sympatická je i RADIOPORADNA. Od hostů se toho tolik dozvíte, že už nemusíte listovat v encyklopedii.   

Jitka:Mám ráda kontakt s posluchači. A ten si užívám například v soutěži Věřte, nevěřte nebo v Radioporadně, kde se mohou posluchači ptát našich hostů na témata z nejrůznějších oblastí. V té chvíli vím, že nevysíláme do prázdna, ale že na druhé straně jsou posluchači, které náš program zajímá. Radost mi udělá i dobrá reportáž z našeho kraje, kterou připravují do vysílání kolegové z redakce. Pořád se dozvídáme něco nového.  

Jitka Slezáková se toho nebojí - Foto: Honza Ptáček

Jitka Slezáková se toho nebojíFoto: Honza Ptáček

Na našich internetových stránkách můžou posluchači sledovat i záběry kamery ve studiu. Lidé vás dnes nejen slyší, ale i vidí. Myslíte na to při vysílání?
Věra: Upřímně. Vy byste na to, být na našem místě, nemysleli? Jistě že kamery vnímám. Musíte myslet na to, kdy a kde se zrovna můžete poškrábat. Když to vezmu z té pozitivní stránky, je fajn, že posluchači mohou sledovat práci moderátora. Mnozí si asi řeknou, že by takovou práci dělat nemohli a cení si nás o to víc. Je fajn, že posluchači můžou vidět naše hosty. A jak to tak bývá, někdy nás chytne i záchvat smíchu, třeba když se někdo z nás přeřekne. Potom je krásně na kamerách vidět, za co všechno se popadáme.   

Jitka: Skoro ne. Kamery ve studiu beru jako nutnou součást multimedializace, i když zrovna tomuto trendu příliš nefandím. Stále razím názor, že v rozhlase je důležitý hlas a je hezké si představovat člověka, který k vám promlouvá. Takhle se podíváte na web a je po představách… Na druhou stranu kamera jistě dobře poslouží, když máme ve studiu zajímavého hosta, kterého chce posluchač vidět nebo když přinese zajímavou věc či zvíře. Například psi jsou našimi častými návštěvníky. Podívejte se do našeho archivu. 

Nové studio Českého rozhlasu Pardubice - Foto: Honza Ptáček

Pořad: Dobré dopoledne  |  Stanice: Pardubice
Čas vysílání: pondělí-pátek 09:00  |  Délka pořadu: 180 minut  
 

Nové články v rubrice

 • Na nedělní vlně z Pardubic

  Máte rádi dokumenty? Chcete se dozvědět zajímavosti z historie i současnosti Pardubického kraje? Zajímáte se o významné rodáky východních Čech?

   
 •  Fotogalerie

  Svět zvířat

  Hodinový zábavný a kontaktní pořad o přátelském soužití zvířat a lidí.

   
 • Naše nej...

  Víte, kde v Pardubickém kraji roste NEJmohutnější strom a kde mají NEJvyšší komín? Chcete se projít po NEJdelších hradbách nebo vás zajímá, jak se žije v NEJmenší vesnici kraje?

   
Pardubický kraj
  Srážky: přeháňky, D11-73,1
  Srážky: přeháňky, D11-73,5
  Srážky: přeháňky, Dolní Lipka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace