Posvícení

Újezd u Přelouče

Újezd u Přelouče je vesnicí na hranicích Pardubického kraje s krajem Královéhradeckým a Středočeským. Žije tam 204 obyvatel,...

O pořadu

Posvícení - Českomoravské Pomezí - Foto: Tomáš Kubelka

Posvícení - Českomoravské PomezíFoto: Tomáš Kubelka

Už od roku 2007 můžete v našem vysílání poslouchat pořad rozhlasové Posvícení, ve kterém postupně navštěvujeme jednotlivé obce kraje. Naladit si jej můžete každou sobotu po desáté hodině.

U zrodu pořadu stál Vlastík Novák a Filip Novotný. Jeho dnešní autoři Lukáš Peška a Martin Karlík si pokaždé povídají se zástupci obecní samosprávy, posvítí si na historii obce i na to, čím dnes její obyvatelé žijí. Pídí se také po tom, čím je navštívená obec pozoruhodná a ojedinělá. Představí vám místa, na která se třeba běžný návštěvník vůbec nedostane. Prozradí vám jak žijí spolky a organizace, těšit se můžete i na speciální recepty z navštívené obce a také na výletní tipy do blízkého okolí. Od února 2009 se každou sobotu po poledni ozývá z éteru Českého rozhlasu Pardubice znělka Zlatého posvícení - tedy posvícenského magazínu. V něm informujeme o tom co se děje v obcích, vesnicích, vesničkách, vískách a dědinách Pardubického kraje. Do obcí se rozjíždí naši redaktoři, aby natočili zajímavé akce, povídali si o rodácích či pamětihodnostech. Ptáme se duchovních na jejich pohled na svět a přinášíme každý týden přehled toho, co se v obcích děje. 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2014 Český rozhlas