Radioporadna12. října  2017 v 11:08  

Je to pravda odvěká, šaty dělaj člověka. Werich se nemýlil

Trendem pro letošní podzim a zimu je červená s tyrkysovou, v závěsu je vínová a podzimní odstíny - Foto: James Dean,  CC BY-ND 2.0

Trendem pro letošní podzim a zimu je červená s tyrkysovou, v závěsu je vínová a podzimní odstínyFoto: James Dean, CC BY-ND 2.0

Ve světě módy existuje několik zásad, kterých byste se měli držet. Nemusíte se oblékat podle nejnovějších módních časopisů, aby se za Vámi lidé otáčeli. Stačí, když si zachováte svůj styl a osvěžíte ho drobnými doplňky.

V šatníku by neměly chybět základní barvy jako je bílá a černá. Trendem pro letošní podzim a zimu je červená s tyrkysovou, v závěsu je vínová a podzimní odstíny. To platí pro dámy i pány. 

„Dámské oblečení můžete krásně oživit drobnými šperky, šátky dokonce i peřím. Ve skříních by neměl chybět zdravý základ, jako jsou úzké a široké sukně, to samé platí o kalhotách. Pokud máte rádi džínový styl, přidejte i košili. Chybět by neměly letní šaty, které v kombinaci s tvídem, manšestrem, nebo svetrem z hrubého materiálu můžete přenést do podzimní módy,“ doporučuje Jitka Šedová. 

Pánům by v šatníku rozhodně neměl chybět denní a společenský oblek. Hodí se několikery džíny a košile, kterou můžou nosit i pod oblek. 

Dvakrát měř, jednou řež 

Co neseženete v obchodech, můžete si sjednat u odborníků. Návrháři by měli rozumět jak materiálům, tak i střihům. „Když už nějaký model vymyslíme, měli bychom také vědět, že se dá ustřihnout a ušít. Současně bychom měli být psychologem a poznat ženskou, nebo pánskou duši. Do našeho salónu také někdy zavítají extravagantní zákazníci a to nás baví,“ usmívá se návrhářka. 

Rozmazlete se různými vzory 

V mužské i ženské módě teď vedou kostky, květy a puntíky. Bát se nemusíte ani stříbrného a zlatého designu. A nezapomeňte na boty, které vás nosí celý život. Nohy si můžete hýčkat v semiši, nebo kůži s výraznými barvami. Dámy by měly volit zajímavé tvary a elegantní podpatky, které vždycky trumfnou botasky. 

3 užitečné tipy na závěr
  1. Sušička je vhodná na péřové oblečení a prošívané bundy, provzdušní je. Naopak uškodí oděvům z elastických vláken, které se srazí až o několik čísel.

  2. Svetry perte zásadně v ruce a v přípravcích na vlnu. Sušte je rozložené, aby neztratily tvar.

  3. Zipy zavírejte nebo rozevírejte zásadně po směru zoubků. Jezdce neroztahujte, aby zip nepřestal vázat.

Autor:  Věra Říhová  (RIH)
Pořad: Radioporadna  |  Stanice: Pardubice
Čas vysílání: pondělí-pátek 11:08  |  Délka pořadu: 30 minut  
 

Nové články v rubrice

Pardubický kraj
  Srážky: přeháňky, D11-73,5
  Srážky: přeháňky, D11-73,1
  Povětrnostní podmínky: bouřkový vítr, Lezník II/360

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace