Radioporadna19. května  2017 v 11:08  

Víte, co jsou to šmorny? Magdalena Dobromila Rettigová napoví

Magdalena Dobromila Rettigová - Foto: Jiřina Mužíková

Magdalena Dobromila RettigováFoto: Jiřina Mužíková

Šmorn je druh knedlíku, který se nevaří, ale peče. Tak se to píše v kuchařce Magdaleny Dobromily Rettigové, kterou listují každým rokem i organizátoři gastroslavností v Litomyšli. Ty se tam pořádají právě ve jménu této slavné kuchařky, která si potrpěla na dobrou kuchyni.

„Šmorn je spíše forma trhance, dělá se nasladko i naslano. Na Smetanově náměstí v Litomyšli ho můžete ochutnat. Právě knedlíky budou po celý víkend kralovat tomuto festivalu dobrého jídla. A samozřejmě nebudou chybět ani omáčky,“ uvedla organizátorka Ivana Voříšková. 

Svíčková na smetaně, kde jinde než na Smetanově náměstí 

V sobotu 20. května v pravé poledne můžete na Smetanově náměstí ohodnotit různé vzorky svíčkové, kterou vyrobili přihlášení kuchaři. Návštěvníci dostanou kartičku, na kterou budou zapisovat body podle toho, jak jim ten který vzorek zachutná. 

Toulovcovo náměstí provoní guláš 

Vaření kotlíkového guláše je už tradiční záležitost, kam se hlásí celé skupiny lidí, je to recesistická akce s převleky a legrací. Když se v sobotu přijedete podívat do Litomyšle na Toulovcovo náměstí, určitě se pobavíte a navíc si pochutnáte.  

Bábovka na neděli 

Pokud jste spíš na sladké, přijďte na Smetanovo náměstí v neděli 21. května. A pokud si myslíte, že právě vaše bábovka je nejlepší, přineste ji mezi 11. a 12. hodinou s sebou do infostánku. Bábovku je možné pocukrovat až na místě, aby neztratila svou krásu. Vyhlášena bude nejhezčí, nejchutnější a celkově nejlepší bábovka. 

Nejen kuchařka, ale i spisovatelka a vlastenka 

Magdalena Dobromila Rettigová nebyla jen výborná kuchařka, ale také národní buditelka. „Její manžel byl také velkým vlastencem a svou ženu podporoval, v té době to bylo velmi pokrokové myšlení. Oba si přidali ke svým jménům ještě česká Sudiprav a Dobromila. Manžel Rettigovou velmi podporoval i ve spisovatelské činnosti. Psala básně, divadelní hry, domů si zvala mladé dívky, které vzdělávala. Neučily se jen vařit a vést domácnost, ona je učila i lásce k literatuře, četly české básně,“ říká Renata Kmošková z Regionálního muzea v Litomyšli. 

Gastronomické slavnosti Magdaleny Dobromily Rettigové v Litomyšli - Foto: Jana Bisová

Manželé Rettigovi se stěhovali po celých východních Čechách, žili v Ústí nad Orlicí, v Rychnově nad Kněžnou atd. V Litomyšli Magdalena Dobromila prožila svých posledních jedenáct let. Je tam i pohřbena. V Regionálním muzeu v Litomyšli si můžete prohlédnout největší sbírku její pozůstalosti v republice. 

Listujeme kuchařkou Magdaleny Dobromily Rettigové 

Domácí kuchařka vyšla poprvé v roce 1826. Magdalena Dobromila položila základy utváření kuchařských knih, od polévek přes hlavní jídla až po zákusky. Od té doby se to nezměnilo. Překvapivé je, že už v 19. století se vařilo z chřestu, artyčoků, lidé znali ananas, ústřice, cukr z cukrové řepy už se také dostával do kuchyně a začal se používat. Vařily se samozřejmě kynuté knedlíky a knedlíky ze zemčat, tedy brambor. Častým jídlem byly škubánky. Moučná jídla se vařila většinou během týdne, aby se rodina zasytila.  

Autor:  Jitka Slezáková  (SLE)
Pořad: Radioporadna  |  Stanice: Pardubice
Čas vysílání: pondělí-pátek 11:08  |  Délka pořadu: 30 minut  
 

Nové články v rubrice

Pardubický kraj
  ulice Čs. armády, Žamberk, okr. Ústí nad Orlicí, práce na silnici, provoz převeden do protisměru, zúžení vozovky na jeden jízdní pruh, Od 25.09.2017 00:00 Do 08.10.2017 23:59, částečná uzavírka (úsek ...
  Od 20.9.2017 12:05 do 21.9.2017 12:10; na silnici v obci Litomyšl okres Svitavy; na Smetaqnově náměstí před čp. 62; Pozor! Olej na vozovce; rozlitý olej na vozovce
  ulice Svaté Anežky České, Pernštýnská, Pardubice I, uzavřeno, Od 23.09.2017 14:00 Do 25.09.2017 10:00, úplná uzavírka místních komunikací v Pardubicích ul. Sv. Anežky České od křižovatky ulic Sv. Anežky ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace