Zažil jsem to8. listopadu  2009 v 17:30  

Josef Dvorský - historická jachta II

Historická jachta La Grace

Historická jachta La Grace

Josef Dvorský, jachtař s kapitánským listem přímo od Jejího Veličenstva anglické královny Alžběty, staví v egyptské loděnici repliku historické plachetnice z 18. století La Grace. Byla lodí prvního českého námořního kapitána a později i piráta Augustina Heřmana. V době pobělohorské v necelé polovině 17. století odešel přes klikaté cesty do Ameriky.

 

Josef Dvorský - historická jachta II

Vložit na svůj web

LOĎ LA GRACE JE PRVNÍ ČESKOU REPLIKOU PITÁTSKÉ PLACHETNICE. Cílem tohoto projektu je kromě vzkříšení české námořní historie, umožnit všem zájemcům plavbu na historické lodi spojenou s výukou námořního řemesla a jeho hrdých tradic. Křest je plánován na jaro 2010 v Suezu a v Řecku, u příležitosti zahájení světového závodu historických plachetnic TALL SHIP 2010. Josef Dvorský je již podruhé hostem Jany Davidové v pořadu Zažil jsem to. Tentokrát bude vyprávět o egyptských dělnících a stavbě lodi. 

Autor:  Jana Davidová-Kracíková  (DAV)
Pořad: Zažil jsem to  |  Stanice: Pardubice
 
 

Nové články v rubrice

 • 1. května  2010 v 15:25       rubrika: Zažil jsem to

  Rekonstrukce Máchovy podobizny

  Dvě stě let jsme čekali na portrét mladíka, který svou tvorbou se stal nejen významným představitelem české literatury, ale také symbolem lásky a vášně. Je spojován s májovým časem procházek milenců a vůbec nám nevadí,...

   
 • 25. dubna  2010 v 17:30       rubrika: Zažil jsem to

  Oldřich Kašpar - Mexiko

  Jeden z nejvýznamnějších znalců iberoamerické oblasti doc. Oldřich Kašpar bude znovu zažívat své návštěvy Mexika. Jako jeden ze dvou Evropanů byl vyznamenán vědeckým titulem Člena korespondenta Academia Mexicana de...

   
 • 11. dubna  2010 v 17:30       rubrika: Zažil jsem to

  Jiří Svoboda - Jižní Korea II

  Jak si do Jižní Koreje zaletěl pan Jiří Svoboda, jsme slyšeli už před Velikonočními svátky. Dvoudílné vyprávění zážitků z hlavního města Soulu i z příměstských míst není jen turistickou zkratkou, Jiří Svoboda v Koreji... S Jiřím Svobodou se podíváme například do bytu, do paláce, ochutnáme korejská jídla a mimo jiné budeme tiše pozorovat zcela odlišnou tradici svátku zemřelých. Připravila Jana Davidová.

   

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace