Zpravodajství20. března  2017 v 13:01  

Kraj ví, jak opraví střechu tělocvičny v České Třebové. Vyšetřování se blíží ke konci

V České Třebové začíná odklízení trosek zřícené střechy sportovní haly. - Foto: Honza Ptáček

V České Třebové začíná odklízení trosek zřícené střechy sportovní haly.Foto: Honza Ptáček

Vyšetřování příčin pádu střechy sportovní haly v České Třebové se blíží ke konci. Strop se propadl v polovině ledna při sportovním utkání. Všech zhruba 80 lidí stihlo včas utéct a nikomu se nic vážného nestalo. Pardubický kraj už připravuje plány jak tělocvičnu opravit.

Přesný termín, kdy by se mohlo s opravami začít, zatím není. Pardubický kraj už ale má plán a ví, jak ji opraví. Od nezávislé firmy si nechal udělat studii, jakým způsobem strop znovu postavit. Firma navrhla čtyři varianty. 

Hejtmanství nakonec vybralo konstrukci, která je podobná té předchozí. Budou tam lepené vazníky, které budou střechu podepírat. V současné době kraj zpracovává dokumentaci, podle které se bude stavět. Trosky stropu už jsou z tělocvičny odstraněné, místo je vyčištěné a teď už se v podstatě jen čeká, až policisté uzavřou vyšetřování. 

Policisté vyšetřování havárie neukončili 

Čekají totiž na znalecké posudky, které by měly přesnou příčinu pádu střechy určit. Podle posledních informací to ale vypadá, že do konce března by posudek měl být hotový a pak se uvidí, jak budou policisté postupovat dál. 

Zatím všechno vyšetřují jako obecné ohrožení z nedbalosti s trestní sazbou až osm let ve vězení. Navíc vznikla škoda asi 15 milionů korun. 

Čtěte také: Zřícení střechy haly v České Třebové zřejmě způsobila vada uchycení vazníků

Pardubický kraj aktuálně řeší, kdo novou střechu zaplatí. Je jasné, že to bude hrazené z pojistky. Otázkou ale je, čí pojistka to bude. Tělocvičnu sice stavěl litomyšlský Profistav, ale střechu včetně konstrukcí zase firma Cecolegno. Nicméně tím, že se havárie stala jen pár dní po kolaudaci haly, bude Pardubický kraj uplatňovat u dodavatele, tedy Profistavu, reklamaci. 

Práce na nové střeše by odhadem měly trvat asi pět měsíců. 

Autor:  Josef Ženatý
Pořad: Zprávy  |  Stanice: Pardubice
Čas vysílání: každou celou hodinu  |  Délka pořadu: 4 minuty  
 

Nové články v rubrice

Pardubický kraj
  ulice Trutnovská, Přelouč, okr. Pardubice, uzavřeno, práce na silnici, Od 24.05.2017 08:00 Do 26.05.2017 16:00, úplná uzavírka místní komunikace z důvodu provádění stavebních prací - realizace vodovodní ...
  silnice III/35322, v katastru obce Sádek, okr. Svitavy, most uzavřen, stavební práce, Od 30.05.2017 00:00 Do 30.11.2017 23:59, Uzavárka silnice III/35322 v k.ú. Sádek u Poličky, Oprava mostu ev. č. III/35322-1, ...
  silnice I/35 (ulice Moravská), Litomyšl - Opatovec, část obce Nový Valdek, okr. Svitavy, oprava povrchu vozovky, provoz převeden do protisměru, kyvadlový provoz jedním jízdním pruhem, Od 23.05.2017 07:00 ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace