Zpravodajství11. října  2017 v 09:24  

Nový úsek u Parama má být hotový za tři týdny

Stavbaři dokončují nový úsek silnice u Parama - Foto: Ondřej Wolf

Stavbaři dokončují nový úsek silnice u ParamaFoto: Ondřej Wolf

Brzda plyn, brzda plyn. Tak tohle už řidiči u pardubického Parama zažívají málokdy. Věčné kolony zmizely a provoz na silnici je podle silničářů výrazně plynulejší než třeba před rokem. Dělníci tam právě dokončují druhou půlku budoucí čtyřproudové silnice a největší oříšek v podobě stavby druhého mostu nad vytíženou železniční tratí už mají za sebou.

Když vrcholí ranní špička, je provoz celkem plynulý. „Po zprovoznění tří pruhů se stavba odlehčila, ani v ranní, ani v odpolední špičce zde nejsou žádné kolony a doprava odjíždí plynule,“ popisuje stavař Stanislav Král. 

„Znamená to odlehčení, zatím dílčí, k úplnému dojde po celkovém otevření stavby,“ dodává Stanislav Král z pardubické pobočky Ředitelství silnic a dálnic. 

Čtěte také: Stezka u Parama je hotová, podchodem do Svítkova za pár měsíců

V druhé půlce čtyřproudové silnice ještě pracují dělníci, nový asfalt je položený od jednoho z mostů nad tratí až po kruhový objezd u nadjezdu u Parama. Polovina úseku už je téměř hotová, zbývá dokončit pouze zábradlí, střední dělící pás a dopravní značení. 

Stavbaři dokončují nový úsek silnice u Parama - Foto: Ondřej Wolf

„Na další stavbě, to je na mostech a mezi mosty a výjezdu na Hradec zbývají dokončit konstrukční vrstvy, asfalty a příslušenství. Počasí nám teď úplně nepřeje, ale předpověď na další dny je příznivá. Termín dodržíme, máme určitou časovou rezervu,“ přibližuje další práce na stavbě Stanislav Král. 

Zhruba kilometr dlouhý úsek nové čtyřproudové silnice chtějí silničáři kompletně zprovoznit 2. listopadu. 

Autor:  Ondřej Wolf  (WOL)
Pořad: Zprávy  |  Stanice: Pardubice
Čas vysílání: každou celou hodinu  |  Délka pořadu: 4 minuty  
 

Nové články v rubrice

Pardubický kraj
  místní komunikace, Pernštýnské náměstí, Pardubice I, uzavřeno, Od 21.10.2017 14:00 Do 22.10.2017 06:00, uzavírka místní komunikace v Pardubicích, Pernštýnské náměstí , Vydal: ÚMO Pardubice I - Střed
  ulice Čapkova, Pardubice VII, stavební práce, Od 18.10.2017 11:00 Do 20.11.2017 23:59, uzavírka na místních komunikacích (chodnících) ul. Čapkova vedoucí na pozemku označeném jako pozemková parcela parcelního ...
  silnice III/2987, Hradiště na Písku, okr. Pardubice, uzavřeno, oprava povrchu vozovky, Od 17.10.2017 08:00 Do 21.11.2017 16:00, Úplná uzavírka silnice č. III/2987 v obci Staré Hradiště, místní části Hradiště ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace