Zpravodajství11. července  2017 v 10:06  

Oprava silnice ve Starých Čívicích přibrzdí dopravu z Pardubic na Přelouč

Silnice ve Starých Čívicích bude mít nový povrch (ilustrační foto) - Foto: Mária Pfeiferová

Silnice ve Starých Čívicích bude mít nový povrch (ilustrační foto)Foto: Mária Pfeiferová

Celé léto musejí řidiči počítat s možnými komplikacemi na cestě mezi Pardubicemi a Přeloučí. Stavbaři budou ve Starých Čívicích opravovat hlavní silnici, podle Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) tam hrozí dopravní zácpy.

Silničáři budou opravovat přes jeden kilometr dlouhý úsek silnice od křižovatky na Heřmanův Městec až prakticky na druhý konec obce po odbočku do ulice Ke Mlýnu. Kromě frézování a výměny asfaltového povrchu obnoví i betonové přídlažby podél krajníků a vpusti. 

Silnice tak bude zúžena na dva jízdní pruhy o šíři 3 m a zbývající prostor zůstane vyhrazený pro stavbu. Dělníci budou opravovat vozovku za běžného provozu a bude-li to nutné, dopravu povedou kyvadlově. Po celou dobu prací bude v celé Přeloučské ulici platit zákaz zastavení a nejvyšší povolená rychlost bude snížená na 30 km/h.  

Jezdí se přes stavbu 

Žádná objížďka není v plánu, a protože silnice na Přelouč je vytížená, s kolonami by řidiči měli počítat, potvrdil to i Jiří Hostaša z pardubické pobočky ŘSD. Problémy odhalily už minulé dny, kdy silničáři pokládali nový asfalt v prostoru křižovatky na Heřmanův Městec a auta tam stála v kolonách. 

Čtěte také: Pardubice chystají opravu mostu u nemocnice a jeho propojení s rychlodráhou

Stavební práce mají trvat až tři měsíce, ŘSD nicméně předpokládá, že by mohly skončit dřív, a stát budou asi 18 milionů korun. V plánu je i úprava dvou stávajících přechodů pro chodce, kde vzniknou vysazené chodníkové plochy pro zvýšení bezpečnosti chodců, a na frekventované silnici přibydou tyto prvky i na dalších dvou místech v obci. 

Autor:  Ondřej Wolf  (WOL)
Pořad: Zprávy  |  Stanice: Pardubice
Čas vysílání: každou celou hodinu  |  Délka pořadu: 4 minuty  
 

Nové články v rubrice

Pardubický kraj
  silnice I/35, v katastru obce Cerekvice nad Loučnou, okr. Svitavy, oprava povrchu vozovky, kyvadlový provoz jedním jízdním pruhem, Od 26.09.2017 07:00 Do 27.09.2017 16:59, Oprava na mostě u obce Cerekvice ...
  silnice I/35, v katastru obce Linhartice, okr. Svitavy, oprava povrchu vozovky, kyvadlový provoz jedním jízdním pruhem, Od 25.09.2017 07:00 Do 26.09.2017 16:59, Doprava bude vedena po staveništi střídavě ...
  silnice I/11, Helvíkovice, okr. Ústí nad Orlicí, práce na silnici, provoz převeden do protisměru, zúžení vozovky na jeden jízdní pruh, Od 25.09.2017 00:00 Do 08.10.2017 23:59, částečná uzavírka (úsek ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace