Zpravodajství14. července  2017 v 14:15  

Stezka u Parama je hotová, podchodem do Svítkova za pár měsíců

Sjezd z mostu do podchodu - Foto: Ondřej Wolf

Sjezd z mostu do podchoduFoto: Ondřej Wolf

Asfaltová stezka pro pěší a cyklisty z Dukly směrem k hlavnímu nádraží u pardubického Parama je hotová. Podle silničářů už dostala kolaudační razítko.

U pardubického Parama mají stále napilno dělníci, stavba druhého mostu přes železniční koridor běží na plné obrátky, pět těžkotonážních mostních nosníků přistálo nad tratí a novinkou je i dokončená cyklostezka z Dukly směrem k hlavnímu nádraží. 

Cyklostezku už zkoušejí první cyklisté  

Stezka už láká cyklisty, je dlouhá skoro kilometr a dostatečně široká, s hladkým povrchem. Na začátku stezky u obchodního domu Lidl jsou ještě umístěné dopravní značky zakazující vstup cyklistům i chodcům. Stanislav Král z pardubické pobočky Ředitelství silnic a dálnic ale uvedl, že tato značení by měla co nejdřív zmizet a než se tak stane, cyklisty z této cesty nikdo vyhánět nebude. 

Stavební práce u Parama pokračují - Foto: Ondřej Wolf

Podchodem do Svítkova do konce roku  

Na stezku vedoucí přes první z hotových mostů navazuje úplně nová rampa ve tvaru písmene U. Jde o sjezd z mostu ústící do jakési „myší díry“, což je obnovený podchod pro obyvatele Svítkova a Popkovic. Podle silničářů bude ale lidem sloužit až za několik měsíců. 

Mostní nosníky pro druhý most jsou už nad tratí a dělníci začínají budovat vlastní betonovou konstrukci, po které se bude jezdit. Silničáři chtějí most zprovoznit na začátku listopadu, což je termín, do kdy by měla být silnice opravená také ve směru na Chrudim tak, aby z tahu byla klasická čtyřproudová silnice. 

Autor:  Ondřej Wolf  (WOL)
Pořad: Zprávy  |  Stanice: Pardubice
Čas vysílání: každou celou hodinu  |  Délka pořadu: 4 minuty  
 

Nové články v rubrice

Pardubický kraj
  silnice I/35, v katastru obce Cerekvice nad Loučnou, okr. Svitavy, oprava povrchu vozovky, kyvadlový provoz jedním jízdním pruhem, Od 26.09.2017 07:00 Do 27.09.2017 16:59, Oprava na mostě u obce Cerekvice ...
  silnice I/35, v katastru obce Linhartice, okr. Svitavy, oprava povrchu vozovky, kyvadlový provoz jedním jízdním pruhem, Od 25.09.2017 07:00 Do 26.09.2017 16:59, Doprava bude vedena po staveništi střídavě ...
  silnice I/11, Helvíkovice, okr. Ústí nad Orlicí, práce na silnici, provoz převeden do protisměru, zúžení vozovky na jeden jízdní pruh, Od 25.09.2017 00:00 Do 08.10.2017 23:59, částečná uzavírka (úsek ...

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace