Zpravodajství21. srpna  2017 v 14:15  

V pardubické Explosii došlo k výbuchu. Tři lidé jsou zraněni

Vstupní brána Explosie - Foto: Honza Ptáček

Vstupní brána ExplosieFoto: Honza Ptáček

V pardubické Explosii došlo kolem 12. hodiny k výbuchu. Na místo vyjely čtyři vozy Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje včetně lékaře a také podnikoví hasiči. Tři lidé utrpěli středně těžká zranění.

Událost se stala v poledne ve výrobně střelného prachu. Podle mluvčí policie Evy Maturová už je místo zabezpečené a žádné další exploze nehrozí. 

„V tuto chvíli jsou na místě kriminalisté, kteří provádí s techniky ohledání budovy, ta už byla označená za bezpečnou. Z místa byly převezeny tři osoby se středně těžkými zraněními do nemocnice. Na místě jsou také pracovníci báňského úřadu, kteří se podílí na vyšetřování příčin a okolností toho výbuchu,“ dodala Maturová. 

Dva středně a jeden těžce zraněný 

Podle mluvčího Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje už záchranáři na místě nezasahují: „Jednalo se o náročný zásah se třemi středně a těžce zraněnými. Především šlo o popáleniny, poranění tlakovou vlnou a velmi vážné poranění ruky. Po ošetření byli dva zranění transportováni do pardubické krajské nemocnice. Nejvážněji zraněný pacient byl převezen ve stabilním stavu na emergency Fakultní nemocnice Hradec Králové.“ 

Jeden ze zraněných zaměstnanců byl v odpoledních hodinách z pardubické nemocnice propuštěný, u něj se jednalo spíš o otřes. Druhý zůstane hospitalizovaný s lehčími popáleninami, popsal současný stav mluvčí Nemocnic Pardubického kraje Dušan Korel. 

Předběžný odhad škody je 15 milionů korun. „Provozní nehoda už byla vyřešena a v současné době probíhá vyšetřování jak ze strany policie, tak ze strany obvodního báňského úřadu,“ řekl Českému rozhlasu Pardubice mluvčí firmy Explosia Martin Vencl. 

Vjezd do areálu - nepovolaným nepřístupno - Foto: Honza Ptáček

Autor:  Drahomíra Bačkorová  (BA), Ondřej Wolf  (WOL), Honza Ptáček  (PTA), Josef Kopecký  (KOP)
Pořad: Zprávy  |  Stanice: Pardubice
Čas vysílání: každou celou hodinu  |  Délka pořadu: 4 minuty  
 

Nové články v rubrice

Pardubický kraj
  Povětrnostní podmínky: silný vítr, Lezník II/360
  Od 21.10.2017 10:55 do 13:00; na silnici 360 u obce Korouhev okres Svitavy; směr Jimramov; nehoda; 2 havarovaná vozidla; OA x DOD bez zranění.
  D11, mezi km 73.4 a 74.6, ve směru Hradec Králové, práce na silnici, pravý jízdní pruh uzavřen, Od 21.10.2017 07:45 Do 21.10.2017 17:00, , údržba a opravy vozovek CB, zdroj: ŘSD

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace