Zpravodajství28. května  2015 v 14:30  

Vesnicí roku 2015 Pardubického kraje je Vysočina

Svatý Mikuláš v Možděnici - Foto:  Pardubický kraj

Svatý Mikuláš v MožděniciFoto:  Pardubický kraj

Celkem 12 obcí se ucházelo o titul Vesnice roku 2015 Pardubického kraje. Letošním vítězem se stala obec Vysočina na Chrudimsku, která získá Zlatou stuhu za vítězství v krajském kole a postupuje do celostátního kola.

Ta navíc vyhrála také Zlatou cihlu v kategorii Obnova či rekonstrukce venkovské zástavby za opravenou čekárnu v Možděnici. 

„Jsem velmi rád, že se Vysočina po Oranžové a Zelené stuze dočkala ocenění nejvyššího. V obci je nejen snaživé vedení, ale i velké množství pracovitých lidí,“ uvedl krajský radní pro životní prostředí, zemědělství a venkov Václav Kroutil. 

„Obec Vysočina uskutečňuje řadu projektů proměny veřejného prostranství a doufám, že je to znát. Právě jsme získali Zlatou cihlu za čekárnu v Možděnici, povedla se ale také oprava fasády společenské budovy ve Rváčově,“ komentoval úspěch obce starosta Tomáš Dubský. 

V Břehách to žije 

Modrou stuhu za společenský život získá obec Břehy na Pardubicku, a to za stálou podporu společenského života v obci se širokým záběrem aktivit. 

Obec Zářecká Lhota na Orlickoústecku obdrží Bílou stuhu za činnost mládeže, protože podle hodnotící komise se cílevědomě snaží o podporu vzdělávání a zapojování mládeže do aktivit v obci. 

Oranžová stuha za spolupráci obce a zemědělského subjektu poputuje do Biskupic na Svitavsku za široký rozsah vzájemné spolupráce mezi zemědělskými subjekty, obcí a občany obce a začlenění historicky nevyužitých zemědělských objektů do života obce. 

Do 21. ročníku soutěže Vesnice roku 2015 se zapojilo celkem 210 obcí z celé České republiky. 

Autor:  Honza Ptáček  (PTA)
Pořad: Zprávy  |  Stanice: Pardubice
Čas vysílání: každou celou hodinu  |  Délka pořadu: 4 minuty  
 

Nové články v rubrice

Pardubický kraj
  Srážky: přeháňky, Dřeveš
  Srážky: přeháňky, Korouhev II/360
  Srážky: přeháňky, Chornice II/372

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace