Soutěže11. října  2017 v 07:42  

Soutěž o knihu

Sněžka - Foto:  Archiv České poštovny

SněžkaFoto:  Archiv České poštovny

Rozmanitosti z historie Království českého

Nové vydání knihy, sepsané barokním učencem a jezuitou Bohuslavem Balbínem, z produkce nakladatelství Academia můžete získat, pokud správně zodpovíte naši otázku:
 

Co byly tzv. vlašské knížky a čemu se říká vlašská znamení? Jak jsou tato znamení stará a kde se u nás nejčastěji nacházejí? 

Na vaše odpovědi čekáme až do neděle 22. října. Nezapomeňte připsat také své jméno a adresu, abychom věděli, kam případnou výhru poslat. Více informací o knize najdete na našem webu, v rubrice Historie a civilizace

SPRÁVNÁ ODPOVĚĎ NA MINULOU OTÁZKU:
Vědecké zařízení, které jako první přímo detekovalo gravitační vlny, je známé pod názvem LIGO. Jedná se o dva totožné detektory, vzdálené od sebe tři tisíce kilometrů. Kde se tyto detektory nacházejí?
První z nich, LIGO Hanford Observatory, je součástí komplexu Hanford Site u Richlandu ve státě Washington na severozápadě Spojených států. Druhá observatoř, LIGO Livingston Observatory, byla postavena v Livingstonu ve státě Louisiana na jihovýchodě USA.
Knihu Vesmírné blues Janny Levinové od nás dostanou pánové Josef Moučka ze Znojma a Karel Oberleitner z Českých Budějovic. Gratulujeme! 

Knihovna - Foto: Stanislav Peleška

KnihovnaFoto: Stanislav Peleška

  

Každý měsíc hrajeme o hodnotnou novou knihu. Soutěžní otázku uslyšíte na konci každého pořadu a její znění najdete i na tomto místě. Vaše odpovědi zasílejte e-mailem na adresu planetarium@rozhlas.cz. Knihu vyhraje ten z vás, jehož odpověď bude co nejpřesnější a nejúplnější (není-li stanoveno jiné kritérium). Správné znění odpovědi spolu se jménem výherce se dozvíte přímo v pořadu a také na našem webu. 

Pořad: Planetárium  |  Stanice: Sever
Čas vysílání: sobota 18:10  |  Délka pořadu: 55 minut  
 

Soutěže

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace