Pavla Smetanová: Příběhy z olivového ostrova

O životě na ostrově Korfu je kniha Pavly Smetanové Příběhy z olivového ostrova, kterou můžete slyšet jako Radioknihu - Foto: Pavla Smetanová

O životě na ostrově Korfu je kniha Pavly Smetanové Příběhy z olivového ostrova, kterou můžete slyšet jako RadioknihuFoto: Pavla Smetanová

V Radioknize se tentokrát přeneseme na prosluněný řecký ostrov Korfu, kde autorka Pavla Smetanová žije. Řecký svět, krásný, ale i plný paradoxů, popsala s úsměvem, vtipem i láskou.

POSLOUCHEJTE RADIOKNIHU >> 

Možná jste i vy navštívili některý z řeckých ostrovů. Na Korfu žije už nějaký čas Pavla Smetanová se svým řeckým manželem a dvěma česko-řeckými dětmi. Nabízí zasvěcený pohled na řecký ostrov a jeho obyvatele. Pracuje tu jako průvodkyně turistů. 

Osmidílnou četbu na pokračování připravila v českobudějovickém rozhlasovém studiu Hana Soukupová, v režii Luboše Koníře účinkuje Lenka Krčková, technická spolupráce ing. Pavel Schober.

Uslyšíte mozaiku drobných příběhů ze života místních řeckých obyvatel i turistů z celého světa. Ti Korfu navštěvují většinou v létě. Autorka ale přináší i pohled na místní zimu nebo oslavu řeckých Vánoc. 

Pavla Smetanová líčí své zážitky s manželem, korfským lékařem, dětmi, sousedy, přáteli a známými, ale také střety s řeckými úřady, zdravotnictvím, školským systémem a vůbec s řeckou mentalitou. 

Dozvíte se, jaké mají Řekové názory na výchovu dětí, jaké jsou vztahy v rodinách a jaké jsou řecké tchýně. 

Autor:  Jana Přinosilová
Pořad: Radiokniha  |  Stanice: ČRo Plus
Čas vysílání: denně 23:33  |  Délka pořadu: 25 minut  
 

Nové články v rubrice

Sledujte nás

Radiofórum

Twitter

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace