Slavoj Hontela: Netypická cesta do Anglie

Radioknihu Českého rozhlasu Plus můžete poslouchat z audioarchivu po zveřejnění vždy po dobu 7 dní - Foto: flickr.com   ,  CC BY 2.0

Radioknihu Českého rozhlasu Plus můžete poslouchat z audioarchivu po zveřejnění vždy po dobu 7 dníFoto: flickr.com , CC BY 2.0

Slavoj Hontela se narodil v květnu roku 1923 v Brně. Vystudoval Lékařskou fakultu Masarykovy univerzity a pracoval v brněnské fakultní porodnici jako gynekolog se speciálním zaměřením na endokrinologii.

Roku 1968 emigroval a působil jako lékař ve Vídni, potom až do odchodu do důchodu v Kanadě. Byl mj. lékařem ve velkém psychiatrickém ústavu v Edmontonu. V roce 1981 odešel do Alberty, kde pracoval opět na psychiatrii. 

Od roku 1989 se pravidelně vracel do vlasti, kde také publikoval své prózy. V roce 2003 se definitivně usadil v Tišnově, kde začal spolupracovat se Společností Anny Pammrové a nakladatelstvím Sursum. Zemřel v říjnu roku 2010. 

V Radioknize nyní vysíláme pozoruhodný text z Hontelovy knihy Pan Bernard a jiné povídky, který je vyprávěním o jedné netypické cestě do Anglie. 

Mladý lékař židovského původu, pobývající těsně před vypuknutím 2. světové války na praxi ve Světové zdravotnické organizaci v Ženevě, se rozhodne nevrátit se domů do Československé republiky právě obsazované německou armádou. 

Povídka Slavoje Hontely vypráví o mladíkově dobrodružné cestě ze Švýcarska do Španěl, která byla součástí jeho touhy dostat se do Anglie. 

Pořad byl natočen v roce 2003 v brněnském studiu Českého rozhlasu. V režii Zdeňka Kozáka účinkuje Ladislav Lakomý. 

Pořad: Radiokniha  |  Stanice: ČRo Plus
Čas vysílání: denně 23:33  |  Délka pořadu: 25 minut  
 

Nové články v rubrice

Sledujte nás

Radiofórum

Twitter

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace